Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

URGES, Parallel

Pages

0
Počet hlasov: 98

URGES, Parallel

Pages

Volám sa Patrik Partl a posielam vám svoju skladbu Pages, ktorú sme dali dohromady spolu s umelcom Parallel. Pesnička má črty hudby môjho projektu URGES aj Parallelovej tvorby. Je spojením dream popu, indie rocku, obsahuje gitarové riffy ale aj pasáž Parallela, ktorá má rapový flow. Som 17-ročný študent, ktorý sa našiel v hudbe. Moje texty sú často melancholické, no usilujem hlavne o to, aby mali zmysel. Aby vyjadrovali pocity, moje myšlienkové pochody, či vyššiu ideu. Parallel (19-ročný vysokoškolák) sa usiluje o niečo veľmi podobné, takže sme sa rozhodli spojiť hlavy. Vytvorili sme si naše vlastné prekrytie žánrov. Dúfame, že sa vám skladba bude páčiť.

Andersons

Sním s ním

0
Počet hlasov: 91

Andersons

Sním s ním

Naša kapela Andersons funguje v súčasnej päťčlennej zostave od roku 2019. Každý z nás má skúsenosti z viacerých hudobných projektov z minulosti. Naplno sme sa však sústredili práve na Andersons. Počas týchto štyroch rokov sme vytvorili viacero vlastných piesní. Venujeme sa primárne alt-popovej tvorbe a autorské skladby spievame v slovenčine. Prvú trojicu skladieb sme nahrali počas roku 2023 a v júli sme ich odprezentovali verejnosti aj na streamovacích platformách vo vlastnej réžií. Máme za sebou niekoľko koncertov na lokálnych klubových podujatiach v Skalici a okolí odkiaľ aj pochádzame. Zahrali sme si napríklad v klube Orlovňa, ale aj na nedávnom festivale Fest Maringota. V súčasnosti pracujeme na ďalších piesňach.

Vespo

Moja milá

0
Počet hlasov: 39

Vespo

Moja milá

Som gitarista, spevák a organizátor festivalu inTOLERANTfest. V minulosti som hral vo viacerých kapelách, ako napríklad Kobka či Cup of Tea. Taktiež spolupracujem s rôznymi zahraničnými interpretmi ako skladateľ hudobnej zložky (vďaka internetu). Občas tvorím hudbu aj pre kanadského speváka Israella Isaaca, ktorému robil mixáž piesne aj svetoznámy producent Blake Eiseman. Momentálne spievam a hrám na gitare v moderno–ľudovej kapele Bojňanskí Junáci. Taktiež však obdivujem gitarovú a orchestrálnu filmovú hudbu a aj preto vo svojej tvorbe spájam tieto dva na pohľad odlišné žánre. A preto si môžete vypočuť tzv. orchestrálny folk pop/rock, ako to nazývam.

Fátum

Mal by som byť

0
Počet hlasov: 29

Fátum

Mal by som byť

Čaute, hovorím si Fátum. Som z Bardejova, aj keď už dlhší čas fungujem v Košiciach. Hudbu robím už zopár rokov. Kvôli práci ale dlho nebola prioritou. Všetko sa to zmenilo s príchodom pandémie a lockdown-om. Track “Mal by som byť” vznikol práve počas pandémie. Má byť odpoveďou na očakávania okolia od jedinca, ako by sa mal správať a čo by mal robiť.

The Shaldos

Týpek

0
Počet hlasov: 27

The Shaldos

Týpek

Kapelu The Shaldos tvoria spolu s pesničkárom Šaldom jeho dobrí parťáci zo záhoráckej nezávislej scény Suproš, Škuban a Čudo. Žánrovo hrajú čo sa im páči a tak v ich hudbe môžete zachytiť grunge, reggae, indie alebo gothic rock. Momentálne sa bavia svojpomocným nahrávaním demáčov ktoré nechávajú dozrieť na všetkých streamovacích platformách.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 27

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Paul Piper

Gene Ratio

0
Počet hlasov: 24

Paul Piper

Gene Ratio

Fujaru so svojím melancholickým zvukom a špecifickým vzhľadom považujem za jeden z najkrajších skvostov nášho kultúrneho dedičstva. Ponúkam Vám skladbu, kde som tento "heavy-wood" nástroj zakomponoval do trochu neobvyklého svižnejšieho a údernejšieho rytmu. "Gene Ratio" je pre mňa oslavou generácií našich prarodičov a rodičov, ktorí napriek tomu, že nad nimi plieskal bič falošnej propagandy, si zachovali ľudskú dôstojnosť a prežili čestný život. Venujem ju ľuďom, ktorí sa neboja inakosti a našim dcéram a synom, ktorí (bohužiaľ) túto krajinu opúšťajú, lebo môžu…

Martin Bórik

Underscored

0
Počet hlasov: 21

Martin Bórik

Underscored

Volám sa Martin Bórik, som z Košíc a tvorbe elektronickej hudby v domácom prostredí sa venujem už asi 20 rokov. Pracujem v IT, takže som sa hudbou nikdy nepotreboval živiť a preto môžem tvoriť z čistej radosti. Na vlastné náklady som si pred rokmi vydal dva tematické albumy a jedno-skladbové EP, tie sa však štýlovo pohybovali medzi art-rockom a syntetickým ambientom. Teraz sa na staré kolená zabávam tým, že sa vrhám do štýlov, ktoré som si chcel vždy skúsiť... už len nájsť vydavateľa, ktorý by to chcel skúsiť so mnou.

Till I Get Home

Po kúskoch

0
Počet hlasov: 16

Till I Get Home

Po kúskoch

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja”. TIGH spája elektronické zvukové prvky so zvukom akustických nástrojov. Inklinujeme k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku. V decembri 2022 bol oficiálne vydaný náš debutový album HORY, ktorý predstavuje zbierku našej doterajšej tvorby (13 piesní) doplnenú o 6 novších skladieb. Pieseň Po kúskoch rozoberá strach človeka z ticha. Téma albumu spája všetky piesne do jednej veľkej zbierky, do pohoria, ktoré zdolávame.

Deluge

Voluntary Withdrawal

0
Počet hlasov: 9

Deluge

Voluntary Withdrawal

Volám sa Juraj Olejár a momentálne študujem prvý rok magisterského štúdia dizajnu na Royal Academy of Arts, den Haag, v Holandsku. Bakalársky titul som získal na VŠVU v Bratislave. Mam 25 rokov. Hudbe sa venujem približne od pätnástich rokov, vážnejšie zhruba od dvadsiatich. Tvorím najmä na gitare, ktorú však často sprevádzam syntetizátorom. V hudbe sa snažím vyjadriť pocity a myšlienky, ktoré neviem odprezentovať inak. Je pre mňa veľmi intímna. Snažím sa čo najlepšie využiť nástroje, ktoré mám k dispozícii, s pomocou loopou ich kombinovať, vytvárať jednoduché opakujúce sa motívy s osobitým zvukom. Mám rád hudbu ku ktorej sa dobre kýva. V septembri som vydal vlastnoručne nahraný a mixovaný album pod pseudonymom Deluge, z ktorého pochádza aj skladba Voluntary Withdrawal.

design by konkurencia