Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

momentary francis

Magda

0
Počet hlasov: 115

momentary francis

Magda

momentary francis je začínajúca kapela z Trenčína a okolia, ktorá vznikla v lete roku 2022. Francisa nikdy nikto na vlastné oči nevidel, no vraví sa, že všetci štyria členovia - Šimon, Paťo, Marek a Jakub ho osobne poznajú. Za približne rok spoločne dali dokopy niekoľko rôznorodých piesní, ktoré by sa zrejme dali zaškatuľkovať do kategórie slovenského alt. rocku. Desať z nich sa dostalo do debutového albumu pod názvom „pre Magdu“, ktorý sa im podarilo vydať v auguste tohto roku. Album je zmesou toho, čo majú radi – chytľavých riffov a skutočných i vymyslených príbehov. Prvá pieseň z albumu „Magda“ rozpráva príbeh z bratislavského parku o zasnívanej dievčine Magde a nerozhodnom Jánovi a ich nenaplnenej láske.

fabian.

S ňou

1
Počet hlasov: 78

fabian.

S ňou

Vstúpte do sveta, kde sa zlučujú žánre, morfujú beaty a vznecujú texty pod zmesou rapu, punku, drum and bassu, trapu a rôznych nepomenovateľných druhov hudby. fabian. vás vezme na cestu nefiltrovaných životných spomienok, ktoré opisuje aj v jeho debutovom EP “Denník potulnej cigaretky”, ktoré vyšlo len nedávno. Práve týmto projektom sa možete priblížiť k jeho tvorbe. Viete ho nájsť aj na Instagrame pod prezývkou @fabiansbodkou, kde zdieľa sériu ''nevydaných demo'' trackov. V skladbe ''S ňou'' spolupracuje s raperom ley skeletonn s ktorým je spoločne pod labelom HAJRIDAZ.

Andersons

Sním s ním

0
Počet hlasov: 45

Andersons

Sním s ním

Naša kapela Andersons funguje v súčasnej päťčlennej zostave od roku 2019. Každý z nás má skúsenosti z viacerých hudobných projektov z minulosti. Naplno sme sa však sústredili práve na Andersons. Počas týchto štyroch rokov sme vytvorili viacero vlastných piesní. Venujeme sa primárne alt-popovej tvorbe a autorské skladby spievame v slovenčine. Prvú trojicu skladieb sme nahrali počas roku 2023 a v júli sme ich odprezentovali verejnosti aj na streamovacích platformách vo vlastnej réžií. Máme za sebou niekoľko koncertov na lokálnych klubových podujatiach v Skalici a okolí odkiaľ aj pochádzame. Zahrali sme si napríklad v klube Orlovňa, ale aj na nedávnom festivale Fest Maringota. V súčasnosti pracujeme na ďalších piesňach.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 44

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Jarmxix

Waygamos

0
Počet hlasov: 41

URGES, Parallel

Pages

0
Počet hlasov: 40

URGES, Parallel

Pages

Volám sa Patrik Partl a posielam vám svoju skladbu Pages, ktorú sme dali dohromady spolu s umelcom Parallel. Pesnička má črty hudby môjho projektu URGES aj Parallelovej tvorby. Je spojením dream popu, indie rocku, obsahuje gitarové riffy ale aj pasáž Parallela, ktorá má rapový flow. Som 17-ročný študent, ktorý sa našiel v hudbe. Moje texty sú často melancholické, no usilujem hlavne o to, aby mali zmysel. Aby vyjadrovali pocity, moje myšlienkové pochody, či vyššiu ideu. Parallel (19-ročný vysokoškolák) sa usiluje o niečo veľmi podobné, takže sme sa rozhodli spojiť hlavy. Vytvorili sme si naše vlastné prekrytie žánrov. Dúfame, že sa vám skladba bude páčiť.

Vespo

Moja milá

0
Počet hlasov: 37

Vespo

Moja milá

Som gitarista, spevák a organizátor festivalu inTOLERANTfest. V minulosti som hral vo viacerých kapelách, ako napríklad Kobka či Cup of Tea. Taktiež spolupracujem s rôznymi zahraničnými interpretmi ako skladateľ hudobnej zložky (vďaka internetu). Občas tvorím hudbu aj pre kanadského speváka Israella Isaaca, ktorému robil mixáž piesne aj svetoznámy producent Blake Eiseman. Momentálne spievam a hrám na gitare v moderno–ľudovej kapele Bojňanskí Junáci. Taktiež však obdivujem gitarovú a orchestrálnu filmovú hudbu a aj preto vo svojej tvorbe spájam tieto dva na pohľad odlišné žánre. A preto si môžete vypočuť tzv. orchestrálny folk pop/rock, ako to nazývam.

Fátum

Mal by som byť

0
Počet hlasov: 37

Fátum

Mal by som byť

Čaute, hovorím si Fátum. Som z Bardejova, aj keď už dlhší čas fungujem v Košiciach. Hudbu robím už zopár rokov. Kvôli práci ale dlho nebola prioritou. Všetko sa to zmenilo s príchodom pandémie a lockdown-om. Track “Mal by som byť” vznikol práve počas pandémie. Má byť odpoveďou na očakávania okolia od jedinca, ako by sa mal správať a čo by mal robiť.

The Shaldos

Týpek

0
Počet hlasov: 32

The Shaldos

Týpek

Kapelu The Shaldos tvoria spolu s pesničkárom Šaldom jeho dobrí parťáci zo záhoráckej nezávislej scény Suproš, Škuban a Čudo. Žánrovo hrajú čo sa im páči a tak v ich hudbe môžete zachytiť grunge, reggae, indie alebo gothic rock. Momentálne sa bavia svojpomocným nahrávaním demáčov ktoré nechávajú dozrieť na všetkých streamovacích platformách.

Paul Piper

Gene Ratio

0
Počet hlasov: 2

Paul Piper

Gene Ratio

Fujaru so svojím melancholickým zvukom a špecifickým vzhľadom považujem za jeden z najkrajších skvostov nášho kultúrneho dedičstva. Ponúkam Vám skladbu, kde som tento "heavy-wood" nástroj zakomponoval do trochu neobvyklého svižnejšieho a údernejšieho rytmu. "Gene Ratio" je pre mňa oslavou generácií našich prarodičov a rodičov, ktorí napriek tomu, že nad nimi plieskal bič falošnej propagandy, si zachovali ľudskú dôstojnosť a prežili čestný život. Venujem ju ľuďom, ktorí sa neboja inakosti a našim dcéram a synom, ktorí (bohužiaľ) túto krajinu opúšťajú, lebo môžu…

design by konkurencia