Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Vážky

Skús iba žiť

4
Počet hlasov: 256

Vážky

Skús iba žiť

Kapela Vážky je nezávislý hudobný projekt zameraný na tvorbu slovenskej umeleckej hudby. Zostavu tvorí skupina piatich muzikantov: Timea Freezie Jazudeková (spev, kláves, gitara), Juraj Roháč (gitara), Marek Forgáč (basová gitara), Samuel Hajko (gitara), Filip Dočekal (bicie). Za hlavnú charakteristiku svojej tvorby, okrem slovenských textov, považujú jej multižánrový rozmer. Svoju hudbu vnímajú ako hybrid rôznych hudobných prístupov a umeleckých cítení či už v rámci kompozície, alebo pri tvorbe zvukovosti skladieb. Množinu interpretov, od ktorých kapela čerpá inšpiráciu nie je možné vymenovať celú. Medzi najzjavnejšie vplyvy patria: Radiohead, The Beatles, Dežo Ursiny, Le Payaco, Sting, Pink Floyd, Jaro Filip, Nothing But Thieves, Jeff Buckley, Wolf Alice, Jakub Ursiny a Teatro Fatal, David Bowie, King Crimson, Foo Fighters…. Vážky momentálne pracujú na svojom debutovom albume.

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

2
Počet hlasov: 227

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

Moje umelecké meno je Zandome, mám 23 rokov, som z Trnavy a robím alternatívny pop a alternatívny rap. Rád kombinujem rôzne žánre a snažím sa do textov vždy vložiť nejaký príbeh. Song S.O.S. je o strate blízkeho človeka, pocite viny, overthinking a vyrovnávanie sa s tým. Taká nočná prechádzka na prevetranie hlavy.

Tímea Ficková

Púpava

1
Počet hlasov: 53

Tímea Ficková

Púpava

Volám sa Tímea Ficková, mám 23 rokov a prezentujem vám svoju skladbu Púpava, ktorá je o priateľstve, o tom pravom. Pochádzam z mesta Humenné, čo je na východe republiky. Na VŠ ma zviedla túžba k hudbe, bezpochyby. Mám Bc. z hudobných súborov na UMB, aktuálne však študujem prvým rokom na konzervatóriu Jana Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, venujem sa naďalej hudbe. Mojim prejavom pocitov sú tóny znejúce z gitary, občas sa motivujem na domáce cvičenie... ale vieme ako to dopadne vždy, s gitarou v ruke. Aktuálne pracujem na svojich snoch, nahrávam si svoje skladby v štúdiu, aby ľudia vedeli, že je život krásny vďaka hudbe.

Welcome to Heaven

The Walk

1
Počet hlasov: 52

Welcome to Heaven

The Walk

Projekt Welcome to Heaven vznikol po sérii zázrakov v Ružomberskej skúšobni. Kapela sa zameriava hlavne na alternatívny rock, sú jej však blízke aj štýly ako hip hop, funky, soul,... Dôkazom toho je aj pesnička "The Walk", ktorá je fúziou viacerých štýlov a zároveň poctou starej hip-hopovej škole. Používame v nej aj narážky na konkrétne pasáže známych hitov.

Straky a nálezy

Ružový skalár

0
Počet hlasov: 49

Straky a nálezy

Ružový skalár

Straky a nálezy kĺbia vo svojej tvorbe to najlepšie z kreatívnej poézie a dômyselného bigbítu, ponášajúceho sa napríklad na tvorbu Deža Ursinyho, alebo kapely Korben Dallas. Hĺbavé texty skladieb vás zoberú na myšlienkový výlet do sveta snov, fantázie a vokálnych harmónií. Nechýba im vtip, ani zmysel. Inštrumentálne pasáže sú miestami tanečné, inokedy plné prekvapení. So Strakami sa určite nebudete nudiť! O neplechu sa starajú: Tomáš Garai - spev/gitara; Adrian “Ady” Kelemen - spev/gitara; Peter Mišík - spev/bicie; Katarína Böhmová – bassgitara.

The Gambit

Gasp

1
Počet hlasov: 36

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Dom Repos

Neverending Fall

0
Počet hlasov: 27

Dom Repos

Neverending Fall

Moja hudba je mišmašom voľnosti, mystickosti a zvukovej exotiky, ktorú ma baví hľadať & vytvárať. V hudbe si plávam odmala - klavír na základke, následne basgitara a zakladanie kapiel, pri ktorých sa ale nedarilo využívať môj kreatívny potenciál, čo ma nakoniec prinútilo vrhnúť sa na solo tvorbu. Život mám pretkaný dlhodobými pobytmi v zahraničí, ktoré vyprodukovali mnoho dobrodružstiev a zaujímavých atmosfér, a tie sa medzi iným tiež snažím pretaviť do mojich songov. Po poctivej dobe "hobby" music produkovania nadišiel čas sa poslať do hudobného sveta s mojim najnovším singlom "Neverending Fall" » enjoy the ride! PS: Repos [r'po] v mojom umeleckom mene pochádza z francúzštiny s významom voľnosť, odpočinok a tieto vlastnosti spĺňa (dúfam) aj moja hudba.

The Bang

Nebuď tučňák

0
Počet hlasov: 27

The Bang

Nebuď tučňák

The Bang je mladá československá kapela ostřílených hráčů, kteří si plní svoje hudební sny. Jeden má rád Buty, jiný třeba Zappu, všichni mají rádi trochu dada a ve slabé chvíli uplně v pohodě i mainsteam. Tomu odpovídá song Nebuď Tučňák, o kterém spěvák říká toto: "Spoločnými silami sa nám podarilo odchytiť jedného Tučniaka. Polárna výprava v obsadení Jan Brakenhoff (udržiavanie plynulého kroku), Josef Ptáček (hlboké záležitosti), Jen-da Guitarra (tie vyššie záležitosti) a Tomáš Dobrík (boj proti trudnomyseľnosti). Základný tábor zaistil (bez vysokohorskej prirážky) Jan Bramburek." Kapela natočila v Tajným studiu další dva songy a celé to oslaví 4/12 v pražském Klubovně.

momentary francis

Magda

0
Počet hlasov: 25

momentary francis

Magda

momentary francis je začínajúca kapela z Trenčína a okolia, ktorá vznikla v lete roku 2022. Francisa nikdy nikto na vlastné oči nevidel, no vraví sa, že všetci štyria členovia - Šimon, Paťo, Marek a Jakub ho osobne poznajú. Za približne rok spoločne dali dokopy niekoľko rôznorodých piesní, ktoré by sa zrejme dali zaškatuľkovať do kategórie slovenského alt. rocku. Desať z nich sa dostalo do debutového albumu pod názvom „pre Magdu“, ktorý sa im podarilo vydať v auguste tohto roku. Album je zmesou toho, čo majú radi – chytľavých riffov a skutočných i vymyslených príbehov. Prvá pieseň z albumu „Magda“ rozpráva príbeh z bratislavského parku o zasnívanej dievčine Magde a nerozhodnom Jánovi a ich nenaplnenej láske.

Ychabods

Nobody Cares About This Kind of Music Anymore

0
Počet hlasov: 14

Ychabods

Nobody Cares About This Kind of Music Anymore

Naša kapela sa zrodila na jeseň roku 2021, keď frontman a hlavný skladateľ Mario Selecký, predtým pôsobiaci v rôznych projektoch, oslovil bývalého spoluhráča - bubeníka Filipa Paula. Na jar 2022 sme sa zamkli v štúdiu, aby sme nahrali svoj debutový album - Homecooking. Zároveň sme sa rozhodli začať koncertovať, a tak sme do kapely prizvali basgitaristu Ľuboša Ďuriša, bývalého člena The Wilderness a neskôr aj gitaristu Martina Molnára známeho z projektov Family Friend alebo Ghostly Silent. Máme za sebou koncerty v Garáži na Pohode, na Topfeste (na Zelenej Vode), alebo aj na Trnavskom jarmoku. Naše piesne sú rôznorodé od skladby ku skladbe, no predovšetkým je to koktejl namiešaný zo 60. a 90. rokov. Sú to energické rockové piesne s melodickými riffmi, dylanovský folk, blues alebo našľapané funkové grooves.

design by konkurencia