Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Nothine

Woe

0
Počet hlasov: 108

Nothine

Woe

Sme Nothine - alternatívna rocková kapela. Snažíme sa priniesť niečo nové a zaujímavé. Našim cieľom je ukázať ľuďom, čo je v nás a ovplyvniť ich tak, ako sme kedysi boli ovplyvnení my. Chceme, aby z našej hudby ľudia cítili silné emócie. Nezáleží na tom, či budú pozitívne alebo negatívne, ale na tom, že tam budú a budú priznané a precítené. Kapela sa s nami tiahne už zopár rokov, no v aktuálnej zostave hráme len pár mesiacov. Snažíme sa zviditeľniť sa a dosiahnuť veľké veci.

Vážky

Skús iba žiť

0
Počet hlasov: 77

Vážky

Skús iba žiť

Kapela Vážky je nezávislý hudobný projekt zameraný na tvorbu slovenskej umeleckej hudby. Zostavu tvorí skupina piatich muzikantov: Timea Freezie Jazudeková (spev, kláves, gitara), Juraj Roháč (gitara), Marek Forgáč (basová gitara), Samuel Hajko (gitara), Filip Dočekal (bicie). Za hlavnú charakteristiku svojej tvorby, okrem slovenských textov, považujú jej multižánrový rozmer. Svoju hudbu vnímajú ako hybrid rôznych hudobných prístupov a umeleckých cítení či už v rámci kompozície, alebo pri tvorbe zvukovosti skladieb. Množinu interpretov, od ktorých kapela čerpá inšpiráciu nie je možné vymenovať celú. Medzi najzjavnejšie vplyvy patria: Radiohead, The Beatles, Dežo Ursiny, Le Payaco, Sting, Pink Floyd, Jaro Filip, Nothing But Thieves, Jeff Buckley, Wolf Alice, Jakub Ursiny a Teatro Fatal, David Bowie, King Crimson, Foo Fighters…. Vážky momentálne pracujú na svojom debutovom albume.

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

0
Počet hlasov: 48

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

Moje umelecké meno je Zandome, mám 23 rokov, som z Trnavy a robím alternatívny pop a alternatívny rap. Rád kombinujem rôzne žánre a snažím sa do textov vždy vložiť nejaký príbeh. Song S.O.S. je o strate blízkeho človeka, pocite viny, overthinking a vyrovnávanie sa s tým. Taká nočná prechádzka na prevetranie hlavy.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 38

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Welcome to Heaven

The Walk

1
Počet hlasov: 37

Welcome to Heaven

The Walk

Projekt Welcome to Heaven vznikol po sérii zázrakov v Ružomberskej skúšobni. Kapela sa zameriava hlavne na alternatívny rock, sú jej však blízke aj štýly ako hip hop, funky, soul,... Dôkazom toho je aj pesnička "The Walk", ktorá je fúziou viacerých štýlov a zároveň poctou starej hip-hopovej škole. Používame v nej aj narážky na konkrétne pasáže známych hitov.

Straky a nálezy

Ružový skalár

0
Počet hlasov: 36

Straky a nálezy

Ružový skalár

Straky a nálezy kĺbia vo svojej tvorbe to najlepšie z kreatívnej poézie a dômyselného bigbítu, ponášajúceho sa napríklad na tvorbu Deža Ursinyho, alebo kapely Korben Dallas. Hĺbavé texty skladieb vás zoberú na myšlienkový výlet do sveta snov, fantázie a vokálnych harmónií. Nechýba im vtip, ani zmysel. Inštrumentálne pasáže sú miestami tanečné, inokedy plné prekvapení. So Strakami sa určite nebudete nudiť! O neplechu sa starajú: Tomáš Garai - spev/gitara; Adrian “Ady” Kelemen - spev/gitara; Peter Mišík - spev/bicie; Katarína Böhmová – bassgitara.

Overclock

In The Corner

1
Počet hlasov: 36

Overclock

In The Corner

Overclock je slovenská alt-hard-pop-prog-rocková skupina založená v roku 2012. Po jedenástich rokoch a zápase s nespočetnými personálnymi zmenami, kapela konečne vydáva svoju prvú oficiálnu nahrávku, na ktorej ponúka šesť skladieb. Voľba skladieb na prvé EP “Incompatible” vyplynula z osobnostne pestrej 11-ročnej histórie kapely. Všetky vydané songy vznikli v rokoch 2012 až 2016, polovica z nich bola už kedysi zverejnená ako demo pôvodnej zostavy, druhá polovica zostávala až doposiaľ verejnosti neznáma. Teraz všetkých šesť "staronoviniek" dostalo nový blyšťavý šat, strihom prispôsobený súčasnej zostave. Pieseň, za ktorú môžete hlasovať, je z vyššie spomínaného EP.

Dom Repos

Neverending Fall

0
Počet hlasov: 33

Dom Repos

Neverending Fall

Moja hudba je mišmašom voľnosti, mystickosti a zvukovej exotiky, ktorú ma baví hľadať & vytvárať. V hudbe si plávam odmala - klavír na základke, následne basgitara a zakladanie kapiel, pri ktorých sa ale nedarilo využívať môj kreatívny potenciál, čo ma nakoniec prinútilo vrhnúť sa na solo tvorbu. Život mám pretkaný dlhodobými pobytmi v zahraničí, ktoré vyprodukovali mnoho dobrodružstiev a zaujímavých atmosfér, a tie sa medzi iným tiež snažím pretaviť do mojich songov. Po poctivej dobe "hobby" music produkovania nadišiel čas sa poslať do hudobného sveta s mojim najnovším singlom "Neverending Fall" » enjoy the ride! PS: Repos [r'po] v mojom umeleckom mene pochádza z francúzštiny s významom voľnosť, odpočinok a tieto vlastnosti spĺňa (dúfam) aj moja hudba.

The Bang

Nebuď tučňák

0
Počet hlasov: 32

The Bang

Nebuď tučňák

The Bang je mladá československá kapela ostřílených hráčů, kteří si plní svoje hudební sny. Jeden má rád Buty, jiný třeba Zappu, všichni mají rádi trochu dada a ve slabé chvíli uplně v pohodě i mainsteam. Tomu odpovídá song Nebuď Tučňák, o kterém spěvák říká toto: "Spoločnými silami sa nám podarilo odchytiť jedného Tučniaka. Polárna výprava v obsadení Jan Brakenhoff (udržiavanie plynulého kroku), Josef Ptáček (hlboké záležitosti), Jen-da Guitarra (tie vyššie záležitosti) a Tomáš Dobrík (boj proti trudnomyseľnosti). Základný tábor zaistil (bez vysokohorskej prirážky) Jan Bramburek." Kapela natočila v Tajným studiu další dva songy a celé to oslaví 4/12 v pražském Klubovně.

Tímea Ficková

Púpava

0
Počet hlasov: 26

Tímea Ficková

Púpava

Volám sa Tímea Ficková, mám 23 rokov a prezentujem vám svoju skladbu Púpava, ktorá je o priateľstve, o tom pravom. Pochádzam z mesta Humenné, čo je na východe republiky. Na VŠ ma zviedla túžba k hudbe, bezpochyby. Mám Bc. z hudobných súborov na UMB, aktuálne však študujem prvým rokom na konzervatóriu Jana Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, venujem sa naďalej hudbe. Mojim prejavom pocitov sú tóny znejúce z gitary, občas sa motivujem na domáce cvičenie... ale vieme ako to dopadne vždy, s gitarou v ruke. Aktuálne pracujem na svojich snoch, nahrávam si svoje skladby v štúdiu, aby ľudia vedeli, že je život krásny vďaka hudbe.

Velvet Revolution

zeroNINE

0
Počet hlasov: 3
design by konkurencia