Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Nothine

Woe

0
Počet hlasov: 50

Nothine

Woe

Sme Nothine - alternatívna rocková kapela. Snažíme sa priniesť niečo nové a zaujímavé. Našim cieľom je ukázať ľuďom, čo je v nás a ovplyvniť ich tak, ako sme kedysi boli ovplyvnení my. Chceme, aby z našej hudby ľudia cítili silné emócie. Nezáleží na tom, či budú pozitívne alebo negatívne, ale na tom, že tam budú a budú priznané a precítené. Kapela sa s nami tiahne už zopár rokov, no v aktuálnej zostave hráme len pár mesiacov. Snažíme sa zviditeľniť sa a dosiahnuť veľké veci.

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

0
Počet hlasov: 38

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

Moje umelecké meno je Zandome, mám 23 rokov, som z Trnavy a robím alternatívny pop a alternatívny rap. Rád kombinujem rôzne žánre a snažím sa do textov vždy vložiť nejaký príbeh. Song S.O.S. je o strate blízkeho človeka, pocite viny, overthinking a vyrovnávanie sa s tým. Taká nočná prechádzka na prevetranie hlavy.

Vážky

Skús iba žiť

0
Počet hlasov: 36

Vážky

Skús iba žiť

Kapela Vážky je nezávislý hudobný projekt zameraný na tvorbu slovenskej umeleckej hudby. Zostavu tvorí skupina piatich muzikantov: Timea Freezie Jazudeková (spev, kláves, gitara), Juraj Roháč (gitara), Marek Forgáč (basová gitara), Samuel Hajko (gitara), Filip Dočekal (bicie). Za hlavnú charakteristiku svojej tvorby, okrem slovenských textov, považujú jej multižánrový rozmer. Svoju hudbu vnímajú ako hybrid rôznych hudobných prístupov a umeleckých cítení či už v rámci kompozície, alebo pri tvorbe zvukovosti skladieb. Množinu interpretov, od ktorých kapela čerpá inšpiráciu nie je možné vymenovať celú. Medzi najzjavnejšie vplyvy patria: Radiohead, The Beatles, Dežo Ursiny, Le Payaco, Sting, Pink Floyd, Jaro Filip, Nothing But Thieves, Jeff Buckley, Wolf Alice, Jakub Ursiny a Teatro Fatal, David Bowie, King Crimson, Foo Fighters…. Vážky momentálne pracujú na svojom debutovom albume.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 36

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Welcome to Heaven

The Walk

0
Počet hlasov: 32

Welcome to Heaven

The Walk

Projekt Welcome to Heaven vznikol po sérii zázrakov v Ružomberskej skúšobni. Kapela sa zameriava hlavne na alternatívny rock, sú jej však blízke aj štýly ako hip hop, funky, soul,... Dôkazom toho je aj pesnička "The Walk", ktorá je fúziou viacerých štýlov a zároveň poctou starej hip-hopovej škole. Používame v nej aj narážky na konkrétne pasáže známych hitov.

Straky a nálezy

Ružový skalár

0
Počet hlasov: 29

Straky a nálezy

Ružový skalár

Straky a nálezy kĺbia vo svojej tvorbe to najlepšie z kreatívnej poézie a dômyselného bigbítu, ponášajúceho sa napríklad na tvorbu Deža Ursinyho, alebo kapely Korben Dallas. Hĺbavé texty skladieb vás zoberú na myšlienkový výlet do sveta snov, fantázie a vokálnych harmónií. Nechýba im vtip, ani zmysel. Inštrumentálne pasáže sú miestami tanečné, inokedy plné prekvapení. So Strakami sa určite nebudete nudiť! O neplechu sa starajú: Tomáš Garai - spev/gitara; Adrian “Ady” Kelemen - spev/gitara; Peter Mišík - spev/bicie; Katarína Böhmová – bassgitara.

flou~

stale gingerbreads

0
Počet hlasov: 28

flou~

stale gingerbreads

Moje meno je Terézia Ondrušová, vystupujem pod umeleckým pseudonymom flou~. Pochádzam z Bratislavy a mám 20 rokov. Študovala som herectvo v Írsku, no vrátila som sa domov, aby som sa naplno venovala hudbe. Mám víziu preraziť a umením sa živiť - aj napriek vlnám demotivujúcich poznámok okolia som stále odhodlaná plávať za snom. 12.12. som vydala môj debutový singel “stale gingerbreads”, kde vnímam nostalgicky Vianoce, vrátane času po nich, a rozvíjam melancholické sentimenty clivosti za plamienkom detskej radosti, ktorý s rastúcim vekom hasne, ale napriek tomu pretrváva nádej, že ostane tlieť čo najdlhšie.

Ajo Čerňanský

Night in the woods

0
Počet hlasov: 24

Ajo Čerňanský

Night in the woods

Ide o sólový projekt paleontológa a bratislavského basgitaristu Aja Čerňanského z kapiel Éter a Cama and the Chameleons. Pieseň „Night in the woods“ odráža pocit z nočného lesa plného skrytých zázrakov, ktorý na konci preruší svitanie a svet sa náhle zmení.

Clark Cable a Nižšie rozlíšenie

Sweet Beat

0
Počet hlasov: 4

Clark Cable a Nižšie rozlíšenie

Sweet Beat

Clark Cable a Nižšie rozlíšenie je hudobný projekt bez pevnejšieho rámcového uchopenia a presahu. Vzniká a zaniká každý deň, niekedy aj viackrát. Raná tvorba zoskupenia sa vyznačuje naliehavou repetitívnosťou, neúprosne kontinuálnym rozvíjaním monologických plôch a vytváraním priestorov pre inšpirovanú náhodu v procese tvorby.

Overclock

In The Corner

0
Počet hlasov: 2

Overclock

In The Corner

Overclock je slovenská alt-hard-pop-prog-rocková skupina založená v roku 2012. Po jedenástich rokoch a zápase s nespočetnými personálnymi zmenami, kapela konečne vydáva svoju prvú oficiálnu nahrávku, na ktorej ponúka šesť skladieb. Voľba skladieb na prvé EP “Incompatible” vyplynula z osobnostne pestrej 11-ročnej histórie kapely. Všetky vydané songy vznikli v rokoch 2012 až 2016, polovica z nich bola už kedysi zverejnená ako demo pôvodnej zostavy, druhá polovica zostávala až doposiaľ verejnosti neznáma. Teraz všetkých šesť "staronoviniek" dostalo nový blyšťavý šat, strihom prispôsobený súčasnej zostave. Pieseň, za ktorú môžete hlasovať, je z vyššie spomínaného EP.

design by konkurencia