Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

mindpunk

Mental Pain

0
Počet hlasov: 104

mindpunk

Mental Pain

Vznik zoskupenia mindpunk siaha do dávnej minulosti, kedy prvá formácia len o niekoľko minút nevedomky unikla bitke, či možno až smrti, na Tyršovom nábreží. Kapela odvtedy prešla personálnymi zmenami, zmenami názvu, rôznymi mikro-príbehmi, rozpadom a znovu zakladaním. Členov spája vzťah k tvrdšej alternatívnej hudbe, riffom a zaujímavému zvuku. V roku 2022 mindpunk vydali demo This Is Love v aktuálnej zostave. V roku 2023 začali po rokoch aktívne koncertovať. Na sklonku roka mindpunk dokončili svoje prvé profesionálne zmastrované EP This Is Pain, na ktorom spolupracovali so špičkovým medzinárodne uznávaným mastering inžinierom. Skladba Mental Pain je prvým singlom z tohto EP.

Nothine

Woe

0
Počet hlasov: 98

Nothine

Woe

Sme Nothine - alternatívna rocková kapela. Snažíme sa priniesť niečo nové a zaujímavé. Našim cieľom je ukázať ľuďom, čo je v nás a ovplyvniť ich tak, ako sme kedysi boli ovplyvnení my. Chceme, aby z našej hudby ľudia cítili silné emócie. Nezáleží na tom, či budú pozitívne alebo negatívne, ale na tom, že tam budú a budú priznané a precítené. Kapela sa s nami tiahne už zopár rokov, no v aktuálnej zostave hráme len pár mesiacov. Snažíme sa zviditeľniť sa a dosiahnuť veľké veci.

HeadBeans

Tell Me The Name

0
Počet hlasov: 69

HeadBeans

Tell Me The Name

Sme mladý hudobný projekt HeadBeans. Naša skupina pozostáva z dvoch členov: Filip Tzirkas - sólo spev a Michal Apjár- gitara. Sme z malej dedinky Tomášovce z okresu Lučenec. Všetky námety, hudba a text pochádzajú z výlučne našej vlastnej hudobnej dielne. Posielame vám štúdiovú nahrávku skladby s názvom Tell Me The Name, ktorú sme si nahrali v Banskej Bystrici. Hudba je naším hnacím motorom, ktorý nás ženie životom a sprevádza v každej situácii. Skladba je odkazom pre mladú generáciu ako zvládať každodenné problémy neistej doby.

Welcome to Heaven

The Walk

0
Počet hlasov: 45

Welcome to Heaven

The Walk

Projekt Welcome to Heaven vznikol po sérii zázrakov v Ružomberskej skúšobni. Kapela sa zameriava hlavne na alternatívny rock, sú jej však blízke aj štýly ako hip hop, funky, soul,... Dôkazom toho je aj pesnička "The Walk", ktorá je fúziou viacerých štýlov a zároveň poctou starej hip-hopovej škole. Používame v nej aj narážky na konkrétne pasáže známych hitov.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 38

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

0
Počet hlasov: 31

ZANDOME

S.O.S. [prod. Paradox]

Moje umelecké meno je Zandome, mám 23 rokov, som z Trnavy a robím alternatívny pop a alternatívny rap. Rád kombinujem rôzne žánre a snažím sa do textov vždy vložiť nejaký príbeh. Song S.O.S. je o strate blízkeho človeka, pocite viny, overthinking a vyrovnávanie sa s tým. Taká nočná prechádzka na prevetranie hlavy.

Straky a nálezy

Ružový skalár

0
Počet hlasov: 30

Straky a nálezy

Ružový skalár

Straky a nálezy kĺbia vo svojej tvorbe to najlepšie z kreatívnej poézie a dômyselného bigbítu, ponášajúceho sa napríklad na tvorbu Deža Ursinyho, alebo kapely Korben Dallas. Hĺbavé texty skladieb vás zoberú na myšlienkový výlet do sveta snov, fantázie a vokálnych harmónií. Nechýba im vtip, ani zmysel. Inštrumentálne pasáže sú miestami tanečné, inokedy plné prekvapení. So Strakami sa určite nebudete nudiť! O neplechu sa starajú: Tomáš Garai - spev/gitara; Adrian “Ady” Kelemen - spev/gitara; Peter Mišík - spev/bicie; Katarína Böhmová – bassgitara.

Vážky

Skús iba žiť

0
Počet hlasov: 11

Vážky

Skús iba žiť

Kapela Vážky je nezávislý hudobný projekt zameraný na tvorbu slovenskej umeleckej hudby. Zostavu tvorí skupina piatich muzikantov: Timea Freezie Jazudeková (spev, kláves, gitara), Juraj Roháč (gitara), Marek Forgáč (basová gitara), Samuel Hajko (gitara), Filip Dočekal (bicie). Za hlavnú charakteristiku svojej tvorby, okrem slovenských textov, považujú jej multižánrový rozmer. Svoju hudbu vnímajú ako hybrid rôznych hudobných prístupov a umeleckých cítení či už v rámci kompozície, alebo pri tvorbe zvukovosti skladieb. Množinu interpretov, od ktorých kapela čerpá inšpiráciu nie je možné vymenovať celú. Medzi najzjavnejšie vplyvy patria: Radiohead, The Beatles, Dežo Ursiny, Le Payaco, Sting, Pink Floyd, Jaro Filip, Nothing But Thieves, Jeff Buckley, Wolf Alice, Jakub Ursiny a Teatro Fatal, David Bowie, King Crimson, Foo Fighters…. Vážky momentálne pracujú na svojom debutovom albume.

Gabriel Gibson

We Are All The Same

0
Počet hlasov: 11

Gabriel Gibson

We Are All The Same

Mám 63 rokov, celý život som chcel robiť hudbu, na staré kolená sa mi to podarilo. Mám svoje mini štúdio, všetky nástroje ( klavír, gitary, bicie) na ktoré aj sám hrám aj nahrávam, čo sa mi páči. Nerobím to pre prachy. Robím to hlavne pre seba a svoje ego :D Ľuďom okolo mňa sa to páči. Ak to nie je len zo slušnosti.

flou~

stale gingerbreads

0
Počet hlasov: 5

flou~

stale gingerbreads

Moje meno je Terézia Ondrušová, vystupujem pod umeleckým pseudonymom flou~. Pochádzam z Bratislavy a mám 20 rokov. Študovala som herectvo v Írsku, no vrátila som sa domov, aby som sa naplno venovala hudbe. Mám víziu preraziť a umením sa živiť - aj napriek vlnám demotivujúcich poznámok okolia som stále odhodlaná plávať za snom. 12.12. som vydala môj debutový singel “stale gingerbreads”, kde vnímam nostalgicky Vianoce, vrátane času po nich, a rozvíjam melancholické sentimenty clivosti za plamienkom detskej radosti, ktorý s rastúcim vekom hasne, ale napriek tomu pretrváva nádej, že ostane tlieť čo najdlhšie.

design by konkurencia