Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Wandererove Segry

Wanderer

17
Počet hlasov: 421

Wandererove Segry

Wanderer

Dievčatá z kapely Wandererove Segry využili možnosť Druhej šance a prihlásili skladbu Wanderer. Skupinuí päť jedinečných hudobníčok, ktoré sú zároveň tri a dve sestry. Pochádzajú z metropol východného Slovenska, Prešova a Košíc. Spoločne sa predstavujú okrem vlastných priezvisk pod pseudonymom "Wandererova". Svoju hudbu opísali ako spleť štýlov - folku, rocku prípadne až punku s kúskami ľudovej hudby siahajúcej k hippies. Zapamätáte si ich aj preto, že hoci sú Slovenky, spievajú po česky a k svojej druhej skladbe Wanderer natočili videoklip.

Acustica deLuxe

Love And Freedom

15
Počet hlasov: 381

Acustica deLuxe

Love And Freedom

Kapela Acustica deLuxe hrala vo svojich začiatkoch ako trio a hrala čisto inštrumentálne skladby funky-jazzového štýlu. Po menšej pauze kapela prijala speváka a začala sa viac venovať akustickej tvorbe a využívať nástroje ako sú klarinet, husle či trombón. Nové nástroje kapelu posunuli do nových polôh a ovplyvnili aj celkovú tvorbu a náladu piesní. “Máme za sebou niekoľko domácich festivalov a mnoho kultúrnych akcií. Zahrali sme si už aj na festivale Rock For People,” hovoria členovia kapely. Do Demovnice_FM sa prihlásili v rámci Druhej šance.

Z Osi

Balada úžerníka

5
Počet hlasov: 116

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

Bufet

Tak ako naozaj

1
Počet hlasov: 84

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

The Silence

6 Days

8
Počet hlasov: 77

The Silence

6 Days

Sme syntezátorová kapela hrajúca synthpop štýl. Vznik: 2012 (Trnava). Lider spevak - Miki - Miloš Malovec a Miroslav Hrnčár (klávesy,programing vocal). Kapelu oslovilo Nemecké rádio Schwarze welle hrali 2 skladby (Right now, Just one day (acoustic version)). Už vo novembri hrali The Silnece ako predkapela skupine Oceán. Kapela dokončuje druhý album s prípravou na tretí album ktorého názov je zatiaľ utajený.

Head XXII

Not The Same

2
Počet hlasov: 72

Head XXII

Not The Same

Hudobný projekt s názvom Head XXII vznikol v auguste tohto roku, kedy sa skupina mladých ambicióznych ľudí rozhodla, že je čas predstaviť svetu svoje hudobné výtvory. V súčasnosti má projekt štyroch členov, hlavou projektu je klávesák Radoslav, ktorému pomáhajú gitarista Pali, basgitarista Ján a speváčka Veronika. Tvorba je žánrovo rozmanitá, s potenciálom osloviť široký okruh poslucháčov. S každou skladbou prichádza dávka experimentovania. Projekt sa snaží spájať hudobné a vizuálne umenie, aby každá skladba mala aj originálnu obrazovú hodnotu.

Lunapark

Volavka biela

5
Počet hlasov: 43

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Vladimír Dudlák

V podchodoch

3
Počet hlasov: 32

Vladimír Dudlák

V podchodoch

Pod prezývkou „Dudli” poznajú Vlada Dudláka mnohí už roky. Rovnako aj jeho piesne. No len koncom minulého roka sa jeho syn Samuel rozhodol niektoré z nich zvečniť v amatérskom štúdiu v podobe debutového CD „Život je krásny a je náš”, ktorý daroval ako prekvapenie svojmu otcovi Dudlimu. Krátko na to dali dokopy koncertnú formáciu, aby mohli šíriť radosť a prežité životné pravdy aj medzi širším publikom. V súčasnosti sa popri koncertovaniu venujú aj novej tvorbe. Dudli band hrá autorskú tvorbu piesní a najmä textov frontmana Vlada Dudláka, ktorý texty píše od roku 1981. Príležitostne koncertujú v bratislavských kluboch a alternatívnych scénach. Pieseň „V podchodoch“ vznikla ešte v roku 1984. Je intímnou sondou do hýrivého spôsobu autorovho študentského života v osemdesiatych rokoch, keď sa v krčmách starého mesta ako boli Wolker, Bulharská vináreň alebo Veľkí Františkáni schádzali známi hudobníci a bohémi vtedajšej kultúrnej a spoločenskej scény. Kde víno tieklo potokom, kde sme aj my – naša generácia, ako vysokoškoláci boli častými návštevníkmi. Do Veľkých Františkánov chodievali aj mnohé „sociálne postavičky“ ako škaredá ryšavá alkoholička s bradavicou na nose, ktorú všetci prezývali „Slonica“ Keď sme sa podgurážení cestou domov snažili na námestí SNP sfukovať horiace ohne pri sochách ako prejav našej rebélie s totalitným režimom. Názov piesne bol čiastočne inšpirovaný vtedajším hitom Elánu „Tuláci v podchodoch“. Prvotné pomenovanie piesne „Dudláci v podchodoch“ sa nakoniec ustálilo na názve „V podchodoch“.

Take Shelter

Era Collapse

4
Počet hlasov: 22

Take Shelter

Era Collapse

Take Shelter sa v Demovnici objavili prvýkrát pred pól rokom, teraz sa prihlásili v rámci Druhej šance s piesňou Era Collapse. Take Shelter je Trenčianska štvorica nadšencov post rock grunge alternatívnej scény, ktorá prelína staré dobré časy s novými a lepšími zajtrajškami. Kapela začala pôsobiť pod súčasným názvom v roku 2015, za dva roky stihla vydať v roku 2015 dvojpiesňové demo u Matúša Homolu, v roku 2016 trojpiesňové demo, z ktorého pesničkou Looking for something bojovala v rebríčku Demovnica_FM. Začiatkom roku 2017 vydáva prvý singel Tired Man a neskôr aktuálny singel Era Collapse oba v Randal Group Production Jimi Cimbala. Kapela odohrala desiatky klubových koncertov a jeden festival Žakovic Open. “Song Era Collapse je pomyselne koniec jednej éry,hrubá čiara a dvere,ktoré je nutné otvoriť alebo navždy zavrieť.Žiaden čas pred a žiaden čas po.Nastáva dnes a my môžme si vybrať a pochopiť, kto sme a načo sme tu.Práve teraz môže byť tá chvíľa,keď popustíme zavreté dlane,keď povýšime nad seba,človeka,čo prežije,šťastný…,” popisujú skladbu členovia kapely.

Denis

Lesson

1
Počet hlasov: 8

Denis

Lesson

Denis má 24 rokov a hudbu aj texty tvorí sám. Jeho skladba Lesson je z jeho rovnomenného EP. Jeho gitarové pesničky sú v angličtine, ale do budúcna má ambíciu písať aj v rodnom jazkyu. Denis je samouk a hudbe už vraj obetoval zhruba 4-5 rokov. Svoje skladby “vešia” na youtube kanál, kde v poslednej dobe začal pridávať akustické cover piesne, ako napríklad "OLD MAN" od Neila Younga. “ Chcel by som sa dostať do kruhu skúsenejších hudobníkov a ponoriť sa viac do tohto sveta. Možno práve vaša súťaž mi pomôže, “ píše Denis.

design by konkurencia