Don't Trust Butterflies

Colors

0
Počet hlasov: 134

Don't Trust Butterflies

Colors

Kapela Don‘t Trust Butterflies je zoskupenie piatich sedemnásťročných chalanov z Bratislavy, ktorí vyjadrujú svoje emócie a nevypovedané vety prostredníctvom hudby. Traja počiatoční členovia sa našli v roku 2016. Z garáže, kde aj svoje skladby nahrávajú, zazneli prvé tóny gitary, basy a spevu. Aj podľa toho môžeme považovať kapelu DTB za garážovú kapelu. Postupom času sa do kapely pridali ďalšie nástroje ako bicie a druhá gitara. V melódiách a v textoch je, podľa ich slov, jemne počuť opisy žien, ktorými sa kapela inšpiruje. Názov kapely vraj vyjadruje pominuteľnosť milovaných vecí, ktoré prídu do vášho života a nakoniec odletia ako motýľ.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 121

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Off the line

Ukáž svoju tvár

3
Počet hlasov: 90

Off the line

Ukáž svoju tvár

Kapela sa začala formovať v roku 2014 v Bratislave, keď sa trojica hudobníkov v zložení basa, gitara a bicie, rozhodla dať svojej tvorbe oživenie v podobe textov a spevu. Štvorčlenná zostava rozmanitých hudobných vkusov sa naplno pustila do práce a kapela Off the line odštartovala svoju hudobnú kariéru ako projekt, v ktorom si našiel svoje milovník grunge, rocku, funky, pop rocku, rocku s prvkami rapu, ale hlavne bohatých gitarových rifov, prísnej basgitary a originálnych textov v slovenskom jazyku.

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 89

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 36

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Michael T.

Swalk

0
Počet hlasov: 14

Michael T.

Swalk

"Podla mňa by pesnička mala hovoriť sama za seba a netreba 10 viet. Ak je hudba nap*d, tak to kecy nezachrania," píše Michael T., ktorý prihlásil svoju pieseň Swalk.

Corr

Chance To Win

0
Počet hlasov: 5

Corr

Chance To Win

Corr je mladá rocková kapela z Bratislavy, ktorá pôvodne začínala s komornými akustickými koncertami, no v minulom roku sa rozhodla svoj zvuk pozmeniť a pridala bicie a elektrické gitary. Kapela vznikla v roku 2013, avšak na prelome rokov 2015 a 2016 sa uskutočnili personálne zmeny a z pôvodných členov zostali iba gitarista Pexo a basák Kubs. Do kapely postupne prišli speváčka Zuli, gitarista Vadim a najnovšia posila - bubeník Kubo. Každý člen kapely čerpá inšpiráciu z iných kapiel, ale ako spoločné zdroje inšpirácie by sme spomenuli kapely ako Coldplay alebo Pink Floyd. V novembri 2017 sa kapela po pár neúspešných pokusoch nahrať debutový singel spoznala s Maránom Dzubakom zo Smile 4 U records a debutový singel s názvom "Chance to win" bol na svete. V aktuálnom období kapela pracuje na pesničkách na debutový album.

Straky a nálezy

Pokloň sa

0
Počet hlasov: 2

Straky a nálezy

Pokloň sa

Straky a nálezy sú produktom troch ľudí, paradoxne však ide o duo. Jej členovia sú Ady a Tomi, ktorí sa síce poznajú už dlhší čas, ale zatiaľ je to ich prvá hudobná spolupráca. Poslednú, nemú tretinu formácie predstavuje Veronika. V útrobách jej ľadviniek sa nájde vždy aspoň jeden perkusívny nástroj a neodmysliteľný zápisník, ktorý môže za vznik nejednej skladby. Tvorivá chémia kapely bola v jej počiatkoch natoľko efektívna, že za relatívne krátke obdobie jej existencie vzniklo asi dvadsať skladieb, ktoré majú síce pevne stanovenú štruktúru, ale na koncertoch, v strakosfére, sa môže udiať hocičo nepredvídateľné…

Temporary Space

▩ CVLT MANG ▩

0
Počet hlasov: 0

Temporary Space

▩ CVLT MANG ▩

Temporary Space sa momentálne venujem už vraj mrtvému vaporwave a populárnemu trapu. “Nostalgické a zasnívané synťáky su príjemným kontrastom popri rýchlym hi-hatkám a dunivou basou,” vraví o svojej tvorbe.

Seven Roses

Pozanka

0
Počet hlasov: 0

Seven Roses

Pozanka

Pod hudobný projekt Seven Roses sa podpisuje 19-ročný Šimon Rychtárech. Fanúšikom elektronickej je už od svojich 10 rokov. “Prvý krát som počul Skrillex - Scary monster and nice spirites zhruba v roku 2010, kedy bol dubstep úplne iný ako v dnešnej dobe. Fanúšikom dubstepu som však zostal dodnes,” vraví Šimon. Prvýkrát začal tvoriť, keď mal 15 rokov. Priznáva, že to zo začiatku nebolo jednoduché. Odvtedy sa mu však podarilo vydať 4 skladby. Do Demovnice sa prihlásil v rámci Druhej šance.

design by konkurencia