Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Nexa Patchi

Lonely People

6
Počet hlasov: 135

Nexa Patchi

Lonely People

Nexa Patchi je hudobná skupina, ktorá vznikla zo skupiny Looma. Looma bola založená v roku 2015 v Prahe dvoma slovenskými hudobníkmi, Katarínou Čepelákovou (vokál, gitara) a Martinom Barincom (bicie, gitara). Svoj hudobný štýl volali “FOLKnROLL” a ich melancholicko-sarkastické pesničky hrávali hlavne v Čechách a na Slovensku. V roku 2017 však nastala veľká zmena, keď s nimi začal hrávať americký všestranný umelec Tokpa Korlo, najprv ako hosť. Tokpa vyštudoval jazzovú kompozíciu v Kalifornií a do kapely Looma priniesol viac jazzovej a funky nálady. Jeho vplyv začal byť natoľko výrazný, že sa rozhodli zmeniť názov a celý koncept kapely. Takže koncom roku 2017 vznikla formácia Nexa Patchi. Začiatkom roku 2018 nahrali ich prvé skladby v štúdiu Svárov Absolute Music a Barandov Sound za pomoci producentov a priateľov Dušana Liperta a Yardu Holešiča.

M.U.Z.A.

Dospelí

2
Počet hlasov: 64

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 64

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

0
Počet hlasov: 56

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

Ditch the Fridge vraj vznikli, keď zakladajúci člen kapely - spevák Marek Kuchter prestal z nejasného popudu jesť všetko, čo vyžaduje chladenie, vypol chladničku a uvažoval nad jej alternatívnym použitím v post-chladničkovom veku, ktorý je jeho ultimatívnou víziou. Povedal o svojom nápade bubeníkovi Petrovi Kurillovi, ktorý síce na vyradenej chladničke ako alternatívnom nástroji hrať odmietol (zatiaľ), ale ako nápad pre meno kapely sa to zdalo dobré. Ditch the Fridge boli na svete. Najprv ako duo, dnes piati, presunuli sa od surových gitarovo-drumových balád (Heartless Job) k hutnejšiemu groovovému zvuku a krypticko-insitnej lyrike (Love Sale / Vain Valentine). Cieľom je poslucháča rozmraziť-defrostovať a možno aj trochu rozhýbať. Ale kedže agendy sú už v princípe nesympatické a anti-zen, túto intenciu zatiaľ úspešne kamuflujú hrou na výlučne živé nástroje, s ktorými nastolenie techno-tantrického beatu ide ťažšie ako napríklad s nejakou vyradenou smart chladničkou preprogramovanou na drum machine. Ale aj toho sa od nich v post-chladničkovom veku možno dočkáme. Stay tuned!

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 42

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 31

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

0
Počet hlasov: 22

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa do Demovnice_FM prihlásilo v rámci Druhej šance, tentokrát s piesňou “Ja milujem teba, ty miluješ mňa.”Po takmer roku ich spolunažívania v skúšobni zostávajú vraj verní štýlu, ktorý je podľa ich slov niekde na pomedzí elektrickej zástrčky, gitár a spevu. “Táto pieseň obsahuje všetko, čo má pieseň v dnešnej dobe mať: I tie plasty i to nasty,” dodávajú.

Dávid Oravec

Čarodejnica

0
Počet hlasov: 14

Dávid Oravec

Čarodejnica

Dávid Oravec pochádza z Červeného Kláštora z dedinky v srdci Pienin, ale momentálne býva v Prešove. Hudbe sa venuje už dlhšie, no iba nedávno v lete roku 2017 vyskladal svoj prvý album s názvom Čarodejnica. “Žáner hudby, ktorej sa venujem by sa dal priradiť k populárnej hudbe. Zväčša sa snažím skladať chytľavé melódie so zrozumiteľným textom. V mojich piesňach sa snažím zachytávať život bežných ľudí, ich radosti i strasti. V niektorých piesňach sa ich snažím motivovať k tomu, aby sa nevzdávali a žili šťastný plný život. V iných zas spievam o tom najkrajšom, čo tu máme - o láske,” hovorí. Na albume sa snažil všetky piesne nahrať autenticky tak, ako ich môžete počuť aj na jeho koncertoch. Použil vraj iba dva nástroje a to svoj hlas a gitaru.

Mario Ozimy

Zaaria

0
Počet hlasov: 10

Mario Ozimy

Zaaria

Mário je z Púchova. “Hudbu som začal skladať na strednej, keď sme začali chodiť na chaty. Cítim sa ako gitarista ktorý sa začal venovať elektronickej kompozícii. Tento rok som sa rozhodol, že pripravím album s tanečnou hudbou po slovensky...

Dušan Žember, 3D band Trenčín

Nevítaná

0
Počet hlasov: 9

Dušan Žember, 3D band Trenčín

Nevítaná

ŽŽ je duo, ktoré spolu funguje od roku 1983-84. Už z toho je jasné, že nie sme mladí muzikanti a máme niečo odohraté. Možno mi nebudete veriť, ale v Trenčíne sme sa v týchto rokoch rozbiehali s Jarom Nohavicom, ktorý tu vtedy ešte nebol príliš známy. “V časoch, keď to nemal v Čechách ľahké sme mali spoločne vystúpenie tu v Trenčíne v bývalom kine Hviezda, “ spomínajú ŽŽ. Dušan Žember je pesničkár, poet a maliar-ilustrátor. Vydal 5 zbierok básni a píše aj texty pesničiek. Zhudobnil aj pánov Válka, Horova či Smreka. Jeho dlhoročný spoluhráč sa volá Miloš Žáčik. Názov ŽŽ je teda vytvorený zo začínajúcich písmen ich priezvisk. 3D band Trenčín je kapela, ktorá vznikla postupným vývojom. Na duo ŽŽ sa naviazali ďalší schopní muzikanti až vznikla kompletná kapela, kde na bicie hrá Viliam Tarabus, na basu Róbert Rurák a saxofón s klávesmi riadi Paľko Gubančok. “Hráme zhodný repertoár s ŽŽ, ktorý je na počúvanie textov a hudby a len sotva na tanec. Nemáme hudobné zaradenie,” píšu.

design by konkurencia