Farizeo

Starý pán

2
Počet hlasov: 112

Farizeo

Starý pán

Kapela Farizeo pochádza z mestečka Rajec a funguje zhruba 12 rokov. Za toto obdobie stihla kapela odohrať zhruba 200 koncertov, vydala tri demo albumy s autorskými skladbami, ktoré sú ladené do veselej, nenáročnej tematiky s výrazným rytmom. Všetky tri doteraz vydané demá nahrával a mastroval Jožko Štefanatný (Melody Studio). Aj napriek žánru rock je súčasťou tohto hudobného telesa trúbka, ktorá svojským spôsobom oživuje gitarové riffy a dodáva skladbám jedinečný nádych. Okrem vlastnej tvorby sa kapela venuje aj vlastnému aranžu prevzatých skladieb. “Ako je určite počuť aj z priloženej nahrávky, nesnažíme sa o žiadnu vážnu hudbu, podstatná je hlavne zábava. Doteraz sme sa orientovali skôr na covery, našimi skladbami sme sa snažili akcie len okoreniť. Aktuálne by sme to radi zmenili a začali sa viac orientovať na vlastnú tvorbu, “ priznávajú.

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

0
Počet hlasov: 91

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

Dvaja mladí hudobníci a blízki priatelia Maks a Martin Mason v súčasnosti spolupracujú na spoločnom mixtape "Bocian". Maks v roku 2012 ako 16-ročný vydal mixtape Pár cigariet, pár metafor a zopár pív, Martin Mason v roku 2016 vydal EP Mirror. Pieseň "Paríž" je prvým vydaným singlom z projektu, na ktorom v súčasnosti spolupracujú. Bohémska oslava života, naplnená trpkou radosťou, prevádza poslucháča po nočnom Paríži. Umelci experimentujú s rapom, a tak sa na EP-čku stretáva "stará" a "nová" škola, aby splynuli do zaujímavého dialógu. Rovnako ako odlišné štýly dvoch raperov, doplňujú sa svojou odlišnosťou.

Dida

You And Me

1
Počet hlasov: 49

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 42

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

0
Počet hlasov: 22

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

Ja, Ty a Rolo je nezávislá slovenská beat-punková kapela založená v roku 2013 Michalom Vasiľom pôvodne ako The Project, neskôr The Bluesbeat, alebo The Bluebeat. Ich debutový album s názvom It's Allright nahrávali v Banskej Bystrici a bol vydaný 11. júna 2014. Hudobná skupina neskôr zavŕšila práce v bratislavskom nahrávacom Štúdiu Kamoto 21. júna 2016 (Who is who 2016). Ich EP obsahuje výlučne piesne spievané po slovensky. Koncom júla 2017 vydali videoklip k singlu "Lada" spracovaný ako cover verzia svetovo známeho hitu "Shape Of You" od anglického speváka menom Ed Sheeran. Skladba sa stala hitom a dnes ma už viac ako Milión videní na Youtube. Nedávno chalani nahrali singel ŽALÚDOK, ktorý je vraj tiež dobre nadupaná pecka. !Však presvedčte sa sami,” odkazujú.

Tí Oní

Milióny slov

0
Počet hlasov: 18

Tí Oní

Milióny slov

Kapela Tí Oní z Bánoviec nad Bebravou vznikla na prelome rokov 2012-2013. Za ten čas nahrala dva albumy. Prvý s názvom "Do roka a do dňa"v roku 2015 a druhý album nesie názov "Quartetto".. Kapela momentálne pozostáva zo štyroch členov. Marek Holoda (spev,gitara), Kamil Holoda (bicie), Ladislav Hunka (basová gitara), Jakub Krchlík (klávesy).

Universum Project

Higher

0
Počet hlasov: 13

Universum Project

Higher

Universum Project je päťčlenná košická art-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 rozšírením zoskupenia pôvodne známeho ako Wild Things. Pozitívnym krokom vo vývoji kapely bola práve nútená zmena názvu, ktorá bola zapríčinená vznikom európskeho trademarku s rovnnomenným názvom. Táto zmena však vytvorila priestor pre nový rozvoj a smerovanie kapely. Zoskupenie je zložené zo študentov konzervatória, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia vydať cestou spojenia viacerých hudobných žánrov, najmä bluesu, rocku a jazzu s prvkami psychedélie, funku či reaggae. V repertoári kapely sa vyskytujú najmä skladby z vlastnej tvorivej dielne, ale aj vlastné interpretácie slovenskej a zahraničnej hudby rôznych období a štýlov. Zoskupenie momentálne končí jarné turné Universum Spring Tour 2018 a pripravuje letnú šnúru vystúpení spolu s novým albumom pod názvom "Apollo 420", ktorý v najbližších týždňoch uzrie svetlo sveta.

CACIB Dortmund

Check Your Head

0
Počet hlasov: 12

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

Thedeus White

Reason

0
Počet hlasov: 9

Thedeus White

Reason

Thedeus White je názov štúdiovej kapely v ktorej sú stabilní dvaja členovia Adam Špindor, Michal Zachar a pomáha aj Ivan Sádecký. Michal Zachar sa venuje inštrumentálnej časti, tvorí aranžmán, skladá piesne a zastáva mix/master a samotné nahrávanie skladieb. Adam Špindor sa stará o výrobu a propagáciu videa, skladá texty, spieva a hrá na klavír. Ivan Sádecký pomôže pri klavírnej hre alebo vokálom. Kapela si vybudovala vlastné "domáce" nahrávacie štúdio v ktorom pôsobí, nahráva a tvorí všetky veci. Inšpiráciu k tvorbe berie z každodenných životných situácii. Tento rok sa kapele podarilo nahrať EP s náyvom "Nothing at all" a práve z neho pochádza skladba "Reason", ktorá zabojuje v rámci Druhej šance.

Blanch

Over Hills

0
Počet hlasov: 5

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

design by konkurencia