Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

3
Počet hlasov: 150

Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

Pieseň sa radí do žánru pop. Skladbu tvorí spev anglického textu v refréne v podaní Zuzany Winklerovej a 3 slohy slovenského textu štýlom spievaného rapu (Rádius). Text piesne je o stratenej personifikovanej láske a zrelosti pre dlhodobý vzťah. Plánujú z názvu piesne vytvoriť tzv. virálny #hashtag, čím chcú dosiahnuť, aby zaľúbené páry vytvárali videá a fotky s obsahom, ktorý je tiež "ready na dotyk nehy", čo by podporilo šírenie piesne a pozitívnej vlny. Obaja interpreti sú len v začiatkoch, nie sú profesionáli, ale tvorba hudby je ich vášňou a stále sa čoraz viac zlepšujú. Veria, že pieseň bude mať u ľudí úspech.

NovArt

Burn The Witch

2
Počet hlasov: 127

NovArt

Burn The Witch

NovArt je rocková kapela, ktorá rozpráva skutočné príbehy v neskutočnom šate. Noc, napätie, mystika a výbušnosť sprevádzajú výpovede o peripetiách ľudského života a spoločnosti. Rock Noir s vplyvmi neriadených 60-tych rokov, dark 80s a rockovej scény na prelome milénia charakterizujú hudbu tejto štvorčlennej formácie z Banskej Bystrice, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2018.

Žabí Rauš

Do lesov

0
Počet hlasov: 46

Žabí Rauš

Do lesov

Keď sa dvaja chlapci z Banskej Bystrice dajú dokopy s dvoma chalanmi z Bratislavy, vznikne z toho Žabí Rauš. Každý z kapely už vystriedal niekoľko skupín, formácií, skúšobní, žien či omamných látok. Odohrali množstvo koncertov a skúsenosti im dali schopnosť uvedomiť si ako má ich ideálna kapela vyzerať. Na jednej jam session na Kolibe v skúšobni vznikol zárodok myšlienky založiť spolu projekt a keď sa stretli Filip so Šteffim, neuveriteľne si hlasovo aj hudobne sadli a o niekoľko rokov neskôr túto myšlienku pretvorili do reality – niekedy trvá dlhšie, kým si človek uvedomí, kadiaľ vietor fúka. Filip mal už pod krídlami chlapcov z BB v jednej zo svojich kapiel a tak ich dotiahol na prvú skúšku so Šteffim, kde sa to celé začalo.

Box

Lubricated Like A Fox

0
Počet hlasov: 40

Box

Lubricated Like A Fox

Kapela hrá v aktuálnej zostave necelý rok a celkovo asi 4. Nedávno vydala EP s názvom Slnko ráta naše dni. Tvrdšia pesnička z daného EP s názvom Lubricated Like A Fox vyjadruje to, že na prežitie musí byť človek v tejto dobe mazaný ako líška. Je to vyjadrenie frustrácie z vecí, ktoré sa dejú okolo nás a v nás. V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia – Mišák Štramák, Peťo Basák a Luca Busé.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 39

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Čo Už

Paralelné životy

0
Počet hlasov: 28

Čo Už

Paralelné životy

Kapela Čo Už pôsobí v Banskej Bystrici a hrá „alternative rock“. Začiatky klasika, stredná škola, dlhé vlasy, všetci gitaristi. Pár pokusov s pár bubeníkmi. Výška. Každý v inom meste. Stále to v nich žilo a chýbalo, Skubi sa obetoval a začal sa učiť na bicie, Frco sa obetoval a začal sa učiť spievať. Hudobných nápadov bolo veľa, chcelo to rozbehnúť. Mucha vzal basgitaru a Dina na jednej skúške ukecali tiež. V tejto zostave to ťahajú spolu od roku 2015.Tento rok sa im v štúdiu podarilo nahrať štyri pesničky, ktorými sa chcú prezentovať. Taktiež založili webovú stránku kapely. Texty a hudbu tvoria sami, majú približne 15 skladieb.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 16

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Pull Up Unity

Zmysel

1
Počet hlasov: 14

Pull Up Unity

Zmysel

Pull Up Unity sa ohlasujú v Druhej šanci a predstavujú vám nový album s názvom „Stále v hre“, ktorý vyšiel len nedávno. Žánrovo je veľmi špecifický, ale zároveň dostatočne pestrý, pretože základ tvorí aktuálne stále viac populárny štýl dancehall, no nechýba mu ani presah do iných hudobných žánrov ako jeafrobeat, reggae či EDM. Hudobný prejav v slovenčine dopĺňa niekoľko spoluprác spevákov a speváčky z Česka, Slovenska, ale aj z Ruska. Aktuálne zloženie kapely Yanman, Junior Smile a DJ Herby funguje v česko-slovenskej spolupráci na osy Trenčín – Praha. Radi by tento nový počin dostali medzi ľudí a pokúsili sa tak oživiť hudobné vody úplne novým zvukom a prejavom.

Homes

Younger Sun

0
Počet hlasov: 8

Homes

Younger Sun

Má 20 rokov, nejaký čas robil inštrumentálnu gitarovú hudbu a koncertoval po Česku a Slovensku, popritom vydal niekoľko spoluprác s interpretmi ako Ego (skladby Youth a Keď Prídem Domov z albumu Precedens), producentom Abe-m a speváčkou Ronie, či Aless. Tento rok koncertoval po Slovensku a Česku ako hosť na Egovom Precedens Tour. Singel Younger Sun je jeho prvá skladba naspievaná ním samotným a zároveň začiatok novej etapy, v ktorej prestáva byť inštrumentalistom/producentom a začína byť sólovým interpretom. Svoju hudbu opisuje ako melancholickú, vytvára si v nej vlastný svet.

Fraktúra

Edgar Allan

0
Počet hlasov: 5

Fraktúra

Edgar Allan

Fraktúra je mladá kapela z Trenčína. V kapele sú len traja členovia - gitara, basa + bicie, ale pesničky dopĺňajú o husle, saxofón, klavír. Hudba ich veľmi baví a chcú ju šíriť ďalej medzi ľudí. Žánrovo sa nevedia presne zaradiť, pretože majú aj čisto punk-rockové pesničky, ale aj rockové, folkové motívy či SKA. Nie je to preto, že sa nevedia nájsť, ale preto, lebo nemajú výhrady voči žiadnemu žánru. No dobre, možno voči dychovke áno :) Texty sú často kritické s pomerne veľkou dávkou irónie. Edgar Allan je skôr taká osobná výpoveď, kedy je človek sklamaný zo svojich chýb, ktoré v živote robí.

design by konkurencia