Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Kamapaz

Stačí tak málo

0
Počet hlasov: 48

Kamapaz

Stačí tak málo

Skupina Kamapaz vznikla v lete 2016. Založili ju štyria kamaráti zo Svätého Jura. Skupina nacvičovala koncertný repertoár z vlastných piesní do decembra 2017. V roku 2018 nastali v skupine personálne zmeny. V súčasnosti Kamapaz pracuje v dvojčlennej zostave, gitara a spev – Paul Urbanič a basgitara – Zdeno Kulík, na tvorbe nový piesní a doplnení skupiny o ďalších hráčov.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 34

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

DeART

Dym do kávy

2
Počet hlasov: 29

DeART

Dym do kávy

Vrútocko-martinská kapela DeART vznikla začiatkom roku 2013 ako úspešné pokračovanie kapely Náhodní pocestní. DeART nie je žiadne art umenie, ale sú to začiatočné písmená mien členov kapely: D – Dalo Dalibor Urminský – kapelník, spev, akustická gitara, akordeón e – elektron Vladimír Cingel – basová gitara, vokály A – Aïo Adrián Mikušák – saxofón, EWI, vokály R – Rado Radomír Herle – bicie T – Tomáš Gulan – elektrická gitara, ústna harmonika, vokály, zvuková technika Hudba DeART je ovplyvnená bluesom a jazzom a folkrockom. „Hráme predovšetkým vlastnú hudobnú tvorbu. Autorsky sú texty a hudba prevažne z pera kapelníka Dalibora Dala Urminského, na aranžmánoch sa podieľa celá kapela. Máme za sebou viac ako 250 koncertov a vystúpení po rôznych kluboch, kultúrnych akciách, festivaloch.“ V roku 2016 vydali debutové CD – Otočil sa mi svet.

Box

Lubricated Like A Fox

3
Počet hlasov: 25

Box

Lubricated Like A Fox

Kapela hrá v aktuálnej zostave necelý rok a celkovo asi 4. Nedávno vydala EP s názvom Slnko ráta naše dni. Tvrdšia pesnička z daného EP s názvom Lubricated Like A Fox vyjadruje to, že na prežitie musí byť človek v tejto dobe mazaný ako líška. Je to vyjadrenie frustrácie z vecí, ktoré sa dejú okolo nás a v nás. V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia – Mišák Štramák, Peťo Basák a Luca Busé.

Jay Delver

Kayla

2
Počet hlasov: 25

Jay Delver

Kayla

Farbistá zmes funkom ovplyvnených groovov, ktoré podporujú melódie priamo z katalógu songwriterstva 70. rokov. To všetko zabalené v modernom zvuku aktívneho bandu so štipkou popu a jazzu na vrchu.

Craggy Collyde

Sorry Now

1
Počet hlasov: 16

Craggy Collyde

Sorry Now

Craggy Collyde je britsko-slovenská kapela so základňou v juhomoravskej metropole Brno. Frontman Craggy pochádza z Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi pochybnými rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa ocitol uprostred Moravy a počas toho, ako sa ponevieral po brnianskych baroch so svojou akustickou show, sa zrazil s Veronikou, ktorá hrá na bicie. Po niekoľkých rokoch z tejto zrážky vznikol projekt, v ktorom Craggy mohol zrealizovať svoju víziu o kapele s plným elektrickým zvukom. Zatiaľ v dvojčlennej zostave prichádza Craggy Collyde od jesene na pódiá so svojím prvým singlom "Sorry Now".

Peter Paučo

Obrátená pyramída

0
Počet hlasov: 12

Peter Paučo

Obrátená pyramída

Jeho hudobné snahy prechádzali rôznym vývojom. Od prvých detských čias v ZUŠ, kde bolo veľa teórie a málo zábavy, až po prvú tvorbu na ZŠ. Preto návšteva ZUŠ netrvala príliš dlho a asi vo veku 13 rokov začal skladať prvotiny. Počas strednej školy takmer s hudbou skončil. Viac počúval ako hral, či sa snažil. Jeho starý klavír stál v obývačke, ale nesťažoval sa. Na výške ich bavil spolužiak, gitarista, spevák, čo ho inšpirovalo začať znova hrať. Začal hrávať v suterénnych priestoroch s gitaristom a bubeníkom. Neskôr pôsobil v kapele s názvom PanJan. Odohrali zopár koncertov, no keď si spevák s prezývkou Štvanec nesadol s gitaristom, kapela sa rozpadla. Keď si Peter neskôr vďaka šťastným okolnostiam mohol urobiť domáce štúdio, trvalo pár rokov, než pochopil, že produkcia je náročná záležitosť. Človek neustále zisťuje, ako sa to dá vylepšiť. Čo sa týka štýlu, nešpecializuje sa na nijaký konkrétny, no v poslednom čase sa zameriava na ľudové motívy. Niečo ako world music. Ide o zábavu, nadľahčenie.

NovArt

Burn The Witch

0
Počet hlasov: 11

NovArt

Burn The Witch

NovArt je rocková kapela, ktorá rozpráva skutočné príbehy v neskutočnom šate. Noc, napätie, mystika a výbušnosť sprevádzajú výpovede o peripetiách ľudského života a spoločnosti. Rock Noir s vplyvmi neriadených 60-tych rokov, dark 80s a rockovej scény na prelome milénia charakterizujú hudbu tejto štvorčlennej formácie z Banskej Bystrice, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2018.

Testpilot

Desert Rain

0
Počet hlasov: 8

Testpilot

Desert Rain

Prvopočiatky založenia kapely Testpilot siahajú ku koncu 70. rokov do Senca. Ovplyvnení hard-rockovou a art-rockovou scénou hrali prevzaté skladby domácich a zahraničných formácií ako Katapult, Olympic, Nazareth a Pink Floyd. V druhej polovici 90. rokov začali absolvovať niekoľko koncertov a pracovať na svojom prvom CD-čku. V lete 2006 ho vydali pod názvom Big Bang a pokrstil na slávnostnom koncerte pred Johnyho Espressom v Senci. Počas nasledujúcich rokov zložili niekoľko nových pesničiek a v roku 2017 sa rozhodli tieto aj staré skladby oprášiť a v novom zložení vydať. Dnes je rok 2018 a Testpilot sa vydávajú na novú cestu, ktorá je pre mnohých z nich poslednou možnosťou ešte niečo na hudobnej scéne dokázať. Čakajú ich nové výzvy, nové projekty a nové skladby. Hudba ich baví a chcú potešiť nie len seba, ale najmä publikom.

Hello Brian

Veď Vieš

0
Počet hlasov: 6

Hello Brian

Veď Vieš

Kapela po rokoch využije svoju druhú šancu. Hello Brian je bratislavská kapela hrajúca energickú gitarovú hudbu hýriacu farbami rock-pop-rocknrollu. Svoje vlastné veci hrajú s chuťou sebe vlastnou a nehanbia sa ich vykričať po slovensky. Pôsobia spolu už cez 6 rokov a po kratšej kapelovej pauze opäť hrajú koncerty. V máji mali mini turné po Slovensku a Česku, na konte pár videoklipov, do konca roka pripravujú nový a každý mesiac vypúšťajú do obehu nové single. Pracovali napríklad aj s Marekom Rakovickým a v ich poslednej skladbe zahral na klávesy Kubko Tvrdík z kapely Billy Barman.

design by konkurencia