Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

FidliCanti

Šarkan

4
Počet hlasov: 162

FidliCanti

Šarkan

Kapela vznikla v roku 2011 ako spojenie dvoch spriatelených rodín. Postupne pribudli ďalšie, až vznikli FidliCanti. V spojení fungujú spôsobom stari-mladí. Starí sa starajú o chod a správu, aby fungovali nástroje, logistika a kostýmy. No a mladí hrajú. Hrať začali ako detská ľudová hudba, ale časom zábradlí aj do iných žánrov.

LAMPS

Nebulous

0
Počet hlasov: 87

LAMPS

Nebulous

Základ rockovej skupiny LAMPS vzniklo ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky, ktorí spolu hrali od roku 1997 ako „Thousands of Lamps“. Po jemnej zmene osadenstva v roku 2016 vznikla nová kapela so skráteným názvom LAMPS. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe.

Long Story Short

Hanging Around

0
Počet hlasov: 58

Long Story Short

Hanging Around

V kapele sú traja - Karol (gitara), Jakub (basgitara) a Milan (bicie). Sú z Bratislavy a hrajú vlastné veci v štýle rock, alternative, pop či psychedelic, ich texty sú v angličtine. Spolu hrajú od decembra 2017, v roku 2018 odohrali 3-4 koncerty a aktuálne začínajú viac koncertovať a organizovať ďalšie vystúpenia. Hudobne ich ovplyvňujú rôzne kapely a hudobné žánre. Najviac sú to rockové kapely zo 70. rokov, ktoré nie sú práve mainstreamové, teda skôr ide o undergroundovú scéni (hlavne z USA a UK), napr. Talking Heads, Thin Lizzy, The Clash, Cheap Trick, Joy Division, ale aj iné kapely napr. z 90. rokov - The Libertines, Marcy Playground, Pixies, Weezer, Pearl Jam, The Cribs, The Subways, Dirty Pretty Things, BabyShambles či Stereophonics. Tento rok chcú nahrať ďalšie 3-4 nahrávky a v lete zahrať na pár festivaloch.

Van Pall

No More Wanted

0
Počet hlasov: 37

Van Pall

No More Wanted

Adam vystupuje pod pseudonymom Van Pall, študuje diplomaciu, pracuje a do toho si na intráku pospevuje. Posledný polrok sa tomu venuje trošku vážnejšie a snaží sa zlepšovať v tvorbe hudby, masteringu a podobne, avšak koniec koncov nahráva všetko vo svojej malej izbietke na jeden mikrofón, takže jeho skladby ešte stále nemajú profesionálny nádych.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 36

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

deFile

Unesiem

2
Počet hlasov: 32

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

0
Počet hlasov: 23

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

Bratislavská kapela Červený Bicykel sa prezentuje vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Najbližšie by bolo pomenovanie indie-folk-rock. Jednoducho je to kapela, ktorá pedáluje krajinou s cieľom robiť ľudí šťastnejšími. Štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku. Od vzniku v roku 2012 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. Pravidelne koncertujú po celom Slovensku, vrátane festivalov ako Lodenica, Drienok či Strunobranie. Vo februári tohto roka si sama vydáva debutový album s názvom Nechaj sa zviesť. Bude na ňom 10 piesní a skupina verí, že dobrá odozva od poslucháčov jej pomôže hrať ešte viac.

Blairbitch

On & On

0
Počet hlasov: 4

Blairbitch

On & On

Luisa vystupuje pod umeleckým menom Blairbitch, má 24 rokov a pochádza zo Žiliny. Tvorbe hudby v takej podobe, v akej ju môžete počuť v tracku On & On, sa venuje len niečo málo cez štyri mesiace. Ako poslucháčka samozrejme oveľa dlhšie, v podstate už odmalička, kedy tiež absolvovala hru na klavír na ZUŠke. Nápad posunúť svoju vášeň k hudbe niekam ďalej prišiel minulé leto. Spomedzi všetkých žánrov sa venuje najviac drum and bassu. Čo sa týka produkcie hudby, považuje sa za veľmi veľkého nováčika, ale za vyskúšanie nič nedá. Všetku svoju hudbu tvorí na mašinke Korg Electribe MX1, FLku sa zatiaľ úspešne vyhýba aj kvôli tomu, že jej pripadá nudné a nezáživné klikať myškou v nejakom programe. Konkrétne v tomto tracku by ho však využila na accapelu, jej nastrihanie a napasovanie do tracku. Verí, že sa nájde niekto, komu sa bude páčiť.

Arava

Inshallah

0
Počet hlasov: 4

Arava

Inshallah

Spolupráca medzi izraelskou speváčkou Arava Gal spolu so slovenským bubeníkom Marekom sa začala na jar v roku 2018, keď sa obaja spoznali v Thajsku. V lete spolu odohrali sériu koncertov po Európe, ako aj šnúru po celom Slovensku. Skladbu Inshallah nahrali na jeseň v Bratislave spolu so slovenskými hudobníkmi z rôznych kapiel.

Feelter

Odkaz

0
Počet hlasov: 3

Feelter

Odkaz

Kapela Feelter pochádza z Petrovian, okres Prešov. Hrajú rockovú muziku s prvkami popu, metalu, punku a hardrocku. Pevne veria, že aj mix týchto žánrov má uplatnenie, a to aj v tomto hudobnom rebríčku. Je to partia dobrých kamarátov, ktorých spája láska k hudbe a chuť vymýšľať a tvoriť nové veci. Preto tvoria vlastnú autorskú hudbu, píšu texty, a ak na to popri všetkých iných povinnostiach majú čas, vždy to, čo vymyslia, chcú aj zaznamenať, nahrať a zanechať odkaz. Presne takto vznikla aj pesnička „Odkaz“.

design by konkurencia