Fortuan

Freedom

0
Počet hlasov: 117

Fortuan

Freedom

Kapela Fortuan vznikla v lete 2018 ako rockový projekt troch hudobníkov s anglickými textami kombinujúci vplyvy kapiel ako Pearl Jam, Deep Purple, Foo Fighters či U2 do jedného formátu. Členovia kapely odohrali vyše 300 koncertov v cover kapele Wooders na miestach ako NTC Aegon Arena či Incheba EXPO Arena v Bratislave. Hudobné zoskupenie programátora, účtovníka a stavebného inžiniera z Bratislavy dokazuje, že tvoriť kvalitnú rockovú hudbu je možné aj popri každodenných povinnostiach bežného človeka.

Dobre už bolo

Ramená

2
Počet hlasov: 56

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

Out of Office

Understand You

1
Počet hlasov: 55

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Patros15

Way

3
Počet hlasov: 50

Patros15

Way

Pri tvorbe často improvizuje a odovzdáva svoje často melancholické pocity do hudby. V roku 2018 vydal veľa singlov na Bandcampe a niekoľko EP. Posledné EP Symbols bolo v spolupráci s Band of Orson's machines a je na jeho platforme Neverspace Records, takisto jedno EP Anticoincidence vydal na ŦĦ€ ǤΔΜ€Ş Ŵ€ ƤŁΔ¥, 3 kratšie, ale o to intenzívnejšie skladby má na Dark Heart Recordings, takisto vytvoril pár neoficiálnych remixov skladieb od Burial a oficiálne od Rift a Diversity Of Silence. Veľa skladieb má aj na svojich dvoch Soundcloud profiloch a pár tiež na Spotify, ako aj na profiloch producentov a producentiek, s ktorými spolupracuje – Nigh†ingale (US), Band of Orson's machines (CH) , dreams47 (US), deffyme (DE), Greencyde (UK).

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 35

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

LAMPS

Nebulous

0
Počet hlasov: 32

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

Myor

Sins

0
Počet hlasov: 20

Myor

Sins

Miroslav Kulich pochádza zo Žiliny a hudbu robí najmä pre potešenie. Hrá na gitare, ale veľmi ho baví aj produkovanie a kombinovanie s elektronickou hudbou, ako aj tvorba komplet songov vrátane textov, aranžovania spevu a harmónií. Pri piesni Sins spolupracoval so speváčkou Montreea a rapperom Inhimhgom, ktorý je aj autorom textu.

Haw Rann

Over It

0
Počet hlasov: 11

Haw Rann

Over It

Milan Kunštatský sa prezentuje ako HAW RANN. Má 19 rokov a odkedy si postavil doma štúdio, venuje sa hudbe 24/7. Svoj prvý song vydal YouTube a má takmer hotové EP s názvom Raven.

Brains For Sale

Underdog

2
Počet hlasov: 7

Brains For Sale

Underdog

Tomáš Trník vystupuje pod umeleckým menom Brains For Sale. Hudbe sa venuje už pár rokov, všetko tvorí v angličtine. Produkuje vlastnú hudbu, hrá na mnohých nástrojoch a celkovo má široký záber. V hudbe mu ide o energiu z melodickej stránky tracku a o citovú a emočnú výpoveď z lyrickej stránky tracku. Expresivita je mu blízka a sympatická, rovnako ako aj smútok a existenčné témy. Zameriava sa na seba a snaží sa pomôcť iným. Každá show, ktorú robí, musí zanechať stopu. Prednedávnom vydal dve nové EP „A Little Death“ , z ktorého je pesnička Underdog a „Blue“. Nie je rapper, nie je tradičný spevák, nerobí rock, nerobí hip-hop – nasiakol čo najviac inšpirácií a tie pretavuje do jemu sympatickej podoby. Pesnička Underdog je o tom, ako má rád tento status ničoty. O tom, že keď je človek na dne, nemá kam klesnúť. Je to hymna všetkých looserov.

Terapia

Uzavretý prod. Sindustry

0
Počet hlasov: 5

Terapia

Uzavretý prod. Sindustry

Bratislavská hip-hopová skupina Terapia má dvoch členov – Jurgi a Bonus. Názov hudobnej skupiny vznikol preto, lebo pre chalanov je najlepšou terapiou práve terapia hudbou. Koncom roka 2018 vydali album s názvom #robímeArt, na ktorom sa nachádza 14 songov. Jurgi odprodukoval takmer polovicu albumu. Chalani si sami točia videoklipy a riešia post produkciu. Majú za sebou úspešné spolupráce s rappermi ako Majself, ADiss, Delik, Dawe White, Elpe, Naty alebo s producentmi ako Peter Pann, Abe, Choppin, Dualit. Najbližšie si toto duo môžete vypočuť napríklad aj na Welcome summer Nitra či Trenčín.

design by konkurencia