Fortuan

Freedom

0
Počet hlasov: 126

Fortuan

Freedom

Skupina Fortuan, ktorá má základňu pri Bratislave, sa vyvinula z niekoľko rokov etablovanej cover kapely Wooders. Tvorivé pnutie a potreba reflektovať dianie vo vonkajšom aj vnútornom svete ich prinútili k tvorbe autorskej hudby. Kapelu tvoria Jakub Hančin (spev, gitara), Tomáš Marikovič (gitara) a Daniel Štefanovič (bicie). Plodom tvorby chalanov z Fortuan je čerstvý singel Freedom. Vlastnou poetikou v anglickom jazyku sa jemne dotkli témy slobody. "Často si neuvedomujeme, akú hodnotu naozaj má a akú cenu za ňu niektorí ľudia platia. Stačí pritom iba nahliadnuť do minulosti. Človeku zrazu dôjde, že slobodu nemožno považovať za niečo všedné. Bolo by naivné myslieť si, že ju má každý. Práve naopak, ide skôr o niečo výnimočné," prezradili pointu nového singla členovia kapely.

Love My Science

Prize

0
Počet hlasov: 107

Love My Science

Prize

Electropunk/indie/synth/postpunk/deathrock slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017. Členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty,klávesy, husle), bývalá členka slovenskej deathrockovej kapely Hysteric Helen hranej aj v Rádiu_FM, a Richard Veal /UK/ (gitara), bývalý člen britskej kapely. Doteraz nahrali trinásť songov v štúdiu TC Lemons a radi by sa zviditeľnili, hrali na koncertoch, festivaloch alebo v rádiu. Texty pojednávajú o súčasnej realite zavalenej vedecko-technickým pokrokom, virtuálnou realitou, nedostatkom citov, ľudskosti a skrachovaných vzťahov. Opisujú kontrast medzi láskou a vedou, osamelosťou a globalizáciou, nikdenekončiaci virtuálny rozmer i nebezpečie internetu. Hudobne ich ovplyvňujú Joy Division, The Cure, Gary Numan, Yes Yes Yeahs, Cranes, DM, Duran Duran či Frustration.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 43

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Dobre už bolo

Ramená

0
Počet hlasov: 39

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 36

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

LAMPS

Nebulous

1
Počet hlasov: 23

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

Patros15

Way

0
Počet hlasov: 20

Patros15

Way

Pri tvorbe často improvizuje a odovzdáva svoje často melancholické pocity do hudby. V roku 2018 vydal veľa singlov na Bandcampe a niekoľko EP. Posledné EP Symbols bolo v spolupráci s Band of Orson's machines a je na jeho platforme Neverspace Records, takisto jedno EP Anticoincidence vydal na ŦĦ€ ǤΔΜ€Ş Ŵ€ ƤŁΔ¥, 3 kratšie, ale o to intenzívnejšie skladby má na Dark Heart Recordings, takisto vytvoril pár neoficiálnych remixov skladieb od Burial a oficiálne od Rift a Diversity Of Silence. Veľa skladieb má aj na svojich dvoch Soundcloud profiloch a pár tiež na Spotify, ako aj na profiloch producentov a producentiek, s ktorými spolupracuje – Nigh†ingale (US), Band of Orson's machines (CH) , dreams47 (US), deffyme (DE), Greencyde (UK).

U_Hazart

Bottle

0
Počet hlasov: 19

U_Hazart

Bottle

Volá sa Peter, pochádza z Prešova a žije v Prahe, sem tam aj v Thajsku na ostrove Koh Chang. Rád tvorí, maľuje, píše i skladá. Nemá veľmi hudobné ambície, no tohto roku sa mu na spomínanom ostrove podarilo zaznamenať jednu z jeho nových skladieb Bottle, a tak ju skúsil poslať aj do Demovnice.

Myor

Sins

0
Počet hlasov: 8

Myor

Sins

Miroslav Kulich pochádza zo Žiliny a hudbu robí najmä pre potešenie. Hrá na gitare, ale veľmi ho baví aj produkovanie a kombinovanie s elektronickou hudbou, ako aj tvorba komplet songov vrátane textov, aranžovania spevu a harmónií. Pri piesni Sins spolupracoval so speváčkou Montreea a rapperom Inhimhgom, ktorý je aj autorom textu.

Nové Dieťa

Zimná Bossa

0
Počet hlasov: 0

Nové Dieťa

Zimná Bossa

Trio Nové Dieťa sa rozhodlo vytvoriť niečo zmysluplné s koreňmi našich legendárnych umelcov ako sú Dezider Ursíny, Marek Brezovský, Jaro Filip či Richard Muller. Nahrávanie prebiehalo počas ich voľného času, v podstate na kolene. Najprv vznikla myšlienka, ktorá sa neskôr preniesla do gitary a slov. Iniciátor je Dejv Procházka, ktorému trio vďačí za slová a harmóniu. Pavol Šarišský na elektrickom klavíri do toho vniesol širší harmonický obzor a Dávid Grešlík preniesol melódiou do spevu. Spoločne nevedia, čo od toho očakávať, ale baví ich to.

design by konkurencia