Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Posthype

Time Eater

0
Počet hlasov: 168

Posthype

Time Eater

Kapela Posthype predstavuje Žilinské garage rock trio. Chalani sa postupne dostávajú do povedomia Žiliny a širšieho okolia cez lokálne koncerty, festivaly a obdobné akcie. Momentálne skupina vydáva svoje debutové EP s názvom Time Eater EP skladajúceho sa z piatich skladieb s charakteristickým spevom, energickými bicími a výraznou basou. Skladby aktuálne zaznievajú na prebiehajúcom turné po Slovensku spolu s kapelou Dave Brannigan.

Rudy Bujna

Pompeje

0
Počet hlasov: 117

Rudy Bujna

Pompeje

Rudy vystupuje pod svojím rodným menom Rudy Bujna. Pracuje v lese a vo svojom voľnom čase sa venuje hudbe. Netlačí na pílu, ako príde, tak je. Piesne si skladá už dlhšiu dobu, ale čas nahrať ich prišiel až teraz. Pomohol mu Erik „Losos“ Horák, u ktorého sa to všetko spáchalo. Vo vzduchu visí prvý autorský album. Zatiaľ môžete nájsť na single „V nedeľu ráno...“ a „Pompeje“.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 104

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Ja, Valér

BAAL

0
Počet hlasov: 83

Ja, Valér

BAAL

Kapela Ja, Valér pozostáva z Petra (gitara), Mateja (spev, basgitara) a Lukáša (bicie). Valér je z Bratislavy a za sebou má nahrávanie v štúdiu a aj svoj prvý koncert. Jeho kamaráti a kamarátky po vypočutí nahrávok či živého vystúpenia najčastejšie skloňujú pojmy ako „new wave“, „post punk“, „indie surf rural south rock“, či „celkom v pohode to je, bráško.“ Aj to ich posmelilo k tomu, aby prvú pieseň BAAL z rovnomenného EP poslali do Demovnice a dúfali v pozitívnu spätnú väzbu.

Love My Science

Prize

0
Počet hlasov: 72

Love My Science

Prize

Electropunk/indie/synth/postpunk/deathrock slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017. Členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty,klávesy, husle), bývalá členka slovenskej deathrockovej kapely Hysteric Helen hranej aj v rádiu FM, a Richard Veal /UK/ (gitara), bývalý člen britskej kapely. Doteraz nahrali trinásť songov v štúdiu TC Lemons a radi by sa zviditeľnili, hrali na koncertoch, festivaloch alebo v rádiu. Texty pojednávajú o súčasnej realite zavalenej vedecko-technickým pokrokom, virtuálnou realitou, nedostatkom citov, ľudskosti a skrachovaných vzťahov. Opisujú kontrast medzi láskou a vedou, osamelosťou a globalizáciou, nikdenekončiaci virtuálny rozmer i nebezpečie internetu. Hudobne ich ovplyvňujú Joy division, The cure, Gary Numan, Yes yes yeahs, Cranes, DM, Duran Duran či Frustration.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 72

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 70

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Dobre už bolo

Ramená

2
Počet hlasov: 67

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

LAMPS

Nebulous

1
Počet hlasov: 24

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

Deepstreet 11

Z jara fujara

0
Počet hlasov: 10

Deepstreet 11

Z jara fujara

Pochádza z Handlovej a sa už asi 10 rokov venuje tvorbe elektronickej hudby. Vystupuje pod menom Deepstreet 11. 20 rokov pôsobil v Španielsku. Vyrastal na elektronickej hudbe ako Chemical Brothers, Aphex Twin, Underworld, Future Sound Of London a pod. Práve vďaka tomu sa domnieva, že je jeho produkcia poznačená práve týmito interpretmi. Rád by poznal názor ľudí na to, čo robí.

design by konkurencia