Kristína Mihaľová

I’ll Be There

0
Počet hlasov: 77

Kristína Mihaľová

I’ll Be There

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý sa prezentujú ich prvou spoločnou skladbou I’ll Be There, ktorá vznikla spontánne, tak ako väčšina ich pôvodnej tvorby.

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

1
Počet hlasov: 74

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

Skupina Zlý Funk funguje s prestávkami od roku 2014. Pochádza z Bardejova, aj keď momentálne sú takmer všetci niekde mimo. Na začiatku bol Sancho a Jednoduchý Syntax, potom sa pridal Kendo. Najprv to bolo iba o koncertoch so sólovými vecami, ktoré mali. Neskôr začali spolu nahrávať. Od tej doby spoločne vydali 4 single. Skladba Vieš, že nie som zlý je tohto roku 5. singel, ktorý vyšiel pod Zlým Funkom. Predchádzali mu Hej, Doktor! a Jaba Daba Dúúú. Jeden Pridal aj Sancho, ďalšie budú vypustené ešte v priebehu tohto leta. Pieseň Vieš, že nie som zlý nie je úplne to, čo zvyčajne Zlý Funk robí, avšak nikde nie je napísané, ako to má znieť.

Bibi Hall

This Is How We Do

1
Počet hlasov: 54

Bibi Hall

This Is How We Do

Speváčka Bibi Hall sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov, na klavíri hrá 12 rokov, čo jej pomáha pri skladaní textov a hudby. Jej najvýraznejšie úspechy boli na muzikálovej akadémii pôsobiacej na Novej scéne, kde pôsobila 3 roky a vyhrala aj niekoľko cien. Ako sólová speváčka veľakrát vystúpila na rôznych podujatiach, napr. na Fashion show Lydie Eckhardt či na premiére divadelnej hry Leni - Zdenka Studenková. Aj keď bol proces vzniku skupiny dlhý a náročný, nakoniec vzniklo spojenie Bibi Hall And Absolute Dreamers.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 52

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 44

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

BOX

Samotári

0
Počet hlasov: 39

BOX

Samotári

Kapela BOX hrá v aktuálnej zostave Mišák, Buse a Peťo už asi 2 roky. Nedávno vydali nový dvojpesničkový singel a z neho do Demovnice vybrali pieseň Samotári. Majú radi, keď je v hudbe počuť názory, postoje a emócie, ktoré vytvárajú dôležitú pridanú hodnotu.

Deepsound underground

Sunflower

0
Počet hlasov: 38

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Sidy

Crypto rap

0
Počet hlasov: 31

Sidy

Crypto rap

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

Take Apart

All Insane

0
Počet hlasov: 17

Take Apart

All Insane

Kapela Take Apart pochádza z Púchova a hrá alternatívny rock zo začiatku 90. rokov. V ich skladbách cítiť grunge rock s občasnými úletmi do vôd jemnej psychadélie. Skladajú vlastné skladby spievané výlučne v anglickom jazyku.

Absence of Existence

Vous Petite Fille Triste

0
Počet hlasov: 6

Absence of Existence

Vous Petite Fille Triste

Absence of Existence je začínajúce duo z Košíc v zložení Tomáš Huszaník (hudba, gitara, klavír) a Vanda Hašková (texty, spev). Názov dvojice vyjadruje ich nihilisticko-existencionalistické ladenie, kedy spovedajú svoje vnútra a trhajú ilúzie svojej optiky. Žánrovo sa pohybujú medzi jazzom, bluesom, art-rockom, ale škatuľkovaniu sa chcú radšej vyhýbať. Momentálne je mnohopočetným zdrojom ich inšpirácie tvorba Deža Ursinyho spolu s Ivanom Štrpkom. Pieseň Vous Petite Fille Triste (Ty malé smutné dievča) je o dievčati so srdcervúco dobrým srdcom, ktoré bolo nútené robiť eskort a psychicky to ňou značne pohlo. Autori jej príbeh poznajú veľmi dobre, a preto sa rozhodli poctiť si jej krásnu dušu ódou na jej neblahú minulosť a dobré srdce.

design by konkurencia