Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

IAmNot

Tell me the Reason

0
Počet hlasov: 281

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

7
Počet hlasov: 247

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Sushicide

Hormones

0
Počet hlasov: 76

Sushicide

Hormones

Hormones, debutový singel alternatívno-popovej kapely Sushicide, vám pomôže pochopiť vaše emócie s dávkou vedeckého nadhľadu. Smútok, šťastie, hnev, nenávisť a v podstate každý pocit, ktorý zažívate, je iba reakciou vo vašom mozgu vyvolaná najmä hormónmi adrenalínom, oxytocínom a dopamínom. Kapela Sushicide je projekt, ktorý okrem hudby slúži ako kreatívny priestor a prax pre mladých umelcov a marketérov. Sushicide predstavuje opak suicide (samovražda). Motivuje ľudí k tomu, aby keď majú problémy, riešili ich hudbou, umením, priateľmi, športom, sushi a nie krajnými rozhodnutiami, akými sú napríklad samovražda, sebaubližovanie alebo drogy.

Save as

Boží flám

1
Počet hlasov: 62

Save as

Boží flám

V aktuálnom zložení Ravando Mexa (gitara), Tomáš Cecek (basa), Peťo Rúža (bicie), Iwan Hrozný (slide) Didgeridoo kapely funguje asi tri roky. Vznikla na základe Ravandovej iniciatívy a nekonečnej chuti hrať. Každý člen mal už niečo za sebou odohrané, niekto viac a niekto menej, čo malo za následok takmer okamžitú vlastnú tvorbu, ktorá vystihuje každého povahu, názory a osobnú energiu.

Polar Mango

Break Out

0
Počet hlasov: 60

Polar Mango

Break Out

Polar Mango je dvojica hudobníkov a producentov zo Žiliny, ktorí kombinujú živé nástroje s elektronikou. Vo svojej tvorbe sú autormi textov, melódií, harmónií, kompozície aj aranžmánu.

Everglade

Confusion

0
Počet hlasov: 56

Everglade

Confusion

Vznik kapely sa datuje na rok 2015. Jej tvorba stojí pevnými nohami na hard-rockovom základe, je však „líznutá“ alternatívou a práve toto spojenie jej dáva nezameniteľný punc. Chlapci milujú svojich fanúšikov a preto ich debutový album, ktorý vyšiel v auguste tohto roku, je v digitálnej forme dostupný úplne grátis. Skladba Confusion je prvým spoločným dielom tohto qarteta a zároveň prvá v na albume. Obsadenie Everglade tvorí spevák Maťo Melichar, na gitare hrá Lukáš „Laky“ Villem, basu ovláda Maťo „Kuzmič“ Šúchal a na bicie búcha Marcel Sucháň.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

2
Počet hlasov: 44

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

MIEA

Whisper

0
Počet hlasov: 30

MIEA

Whisper

Táto česko-slovenská rocková kapela vznikla koncom roka 2017 a v apríli 2019 vydala svoj prvý album. Pohybuje sa medzi hranicami rocku, metalu, post roku či art/metalu, no podľa niektorých recenzií sa štýlovo ťažko vymedzuje. Kapela momentálne pripravuje nový album, ktorý bude mať silnú atmosféru post roku. Chce hrať hlavne naživo a od vydania albumu sa jej to aj celkom darí. V novembri pripravuje niektoré koncerty v Bratislave, v Žiline aj v Košiciach.

The Paper Dragon

Summer Wind

0
Počet hlasov: 4

The Paper Dragon

Summer Wind

Keď sa spoja gitary, cajon, cello a bassa, stačí zatvoriť oči a počúvať. Keď sa pridá spev, pridá sa aj úsmev. Akoby sa stretli melanchólia s jemnou láskou a naplnili krídla papierového draka. The Paper Dragon je kapela z Košíc, ktorá v aktuálnej zostave pôsobí približne rok. Je charakteristická akustickým zvukom, kombinovaným elektrickými nástrojmi plávajúcimi na emocionálnej vlne.

D# pipl araund

Frische Socken

0
Počet hlasov: 4

D# pipl araund

Frische Socken

DRUHÁ ŠANCA. Kapela D# pipl araund v Demovnici súťažila už v 245. a 246. kole. Odvtedy intenzívne pracovala na koncertnom repertoári a na ďalších energických skladbách, ktoré verejne prezentovala aj na koncertoch. Patrí medzi ne aj Frische Socken, live nahrávka, ktorá sa postupne dostáva aj do štúdiovej podoby.

design by konkurencia