Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

IAmNot

Tell me the Reason

0
Počet hlasov: 204

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

1
Počet hlasov: 163

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Everglade

Confusion

1
Počet hlasov: 99

Everglade

Confusion

Vznik kapely sa datuje na rok 2015. Jej tvorba stojí pevnými nohami na hard-rockovom základe, je však „líznutá“ alternatívou a práve toto spojenie jej dáva nezameniteľný punc. Chlapci milujú svojich fanúšikov a preto ich debutový album, ktorý vyšiel v auguste tohto roku, je v digitálnej forme dostupný úplne grátis. Skladba Confusion je prvým spoločným dielom tohto qarteta a zároveň prvá v na albume. Obsadenie Everglade tvorí spevák Maťo Melichar, na gitare hrá Lukáš „Laky“ Villem, basu ovláda Maťo „Kuzmič“ Šúchal a na bicie búcha Marcel Sucháň.

Vanesa Jam

Jeseň

0
Počet hlasov: 96

Vanesa Jam

Jeseň

Vanesa Jambrozyová sa venuje nielen divadlu, ale aj hudbe, ktorej by postupne chcela vyčleniť viac svojho času. Do Demovnice Rádia_FM sa zapojila tematickou skladbou Jeseň.

Agi Hlavenková

Vesmír

0
Počet hlasov: 67

Agi Hlavenková

Vesmír

Agi Hlavenková je 21-ročná speváčka pochádzajúca z Malaciek, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala najmä súťažou Česko Slovensko má Talent, ktorej sa zúčastnila v roku 2018. Odmalička sa venuje spevu a od tínedžerských rokov aj skladaniu piesní. Od školských vystúpení, cez jednorazové akcie a spontánne jamky sa dostala až k založeniu svojej vlastnej kapely, ktorá teraz funguje niečo málo cez rok. Jej členmi sú basgitarista Jakub Kolesár, klávesák Damian Szabó a bubeníčka Martina Čulíková. Repertoár kapely tvoria slovenské aj anglické autorské piesne Agi doplnené sviežimi covermi. Žánrovo sú skladby inšpirované najmä modernou populárnou hudbou, soulom a jazzom, no dajú sa v nich nájsť aj prvky iných žánrov. Presne takouto kombináciou je aj Agin prvý singel Vesmír, ktorý vydala len prednedávnom.

Polar Mango

Break Out

0
Počet hlasov: 64

Polar Mango

Break Out

Polar Mango je dvojica hudobníkov a producentov zo Žiliny, ktorí kombinujú živé nástroje s elektronikou. Vo svojej tvorbe sú autormi textov, melódií, harmónií, kompozície aj aranžmánu.

Parketový lev

Ďalej

0
Počet hlasov: 63

Parketový lev

Ďalej

Parketový Lev je nová rock'n'rollová kapela založená postavami bratislavského undergroundu, bratmi Jánom a Jakubom Hrčkovými (Kaktus, Ramones Bratislava, Sveťo Korbeľ & Personál) postavená na základoch ich akustického projektu Bratia Hrčkovci. Kapelu doplnili ostrieľaní hráči na bicie Alex Oplt a na basu Dafy (Dafy & The Rafters).

Save as

Boží flám

1
Počet hlasov: 44

Save as

Boží flám

V aktuálnom zložení Ravando Mexa (gitara), Tomáš Cecek (basa), Peťo Rúža (bicie), Iwan Hrozný (slide) Didgeridoo kapely funguje asi tri roky. Vznikla na základe Ravandovej iniciatívy a nekonečnej chuti hrať. Každý člen mal už niečo za sebou odohrané, niekto viac a niekto menej, čo malo za následok takmer okamžitú vlastnú tvorbu, ktorá vystihuje každého povahu, názory a osobnú energiu.

Lera

Walked Away

0
Počet hlasov: 37

Lera

Walked Away

Mladá indie-rocková kapela Lera pochádza z Bratislavy, no doteraz pôsobila na scéne pod názvom CORR. Pod týmto menom sa kapela zúčastnila Demovnice aj v minulosti, keď sa jej podarilo vyhrať dve kolá s debutovým singlom Chance to Win. Aktuálne kapela vydala svoje debutové EP Colors of Running River, ktoré je pomyselnou rozlúčkou s obdobím CORR, keďže EP je kombináciou starších a nových piesní. Z tohoto EP pochádza aj singel Walked Away.

Róbert Fapšo

Pieseň Mora

0
Počet hlasov: 9

Róbert Fapšo

Pieseň Mora

Róbert Fapšo je folkový spevák z Považskej Bystrice, ktorý miluje hudbu a skladanie piesní. Rad sa o túto radosť delí s ľuďmi na koncertoch a otvára im svoj svet, kedy cez melódie a slová v rodnom jazyku rozpráva príbehy o maličkostiach každého okamihu. Námety na skladanie piesní často čerpá z prírody, folklóru, počas cestovania a spoznávania nových miest a ľudí. V roku 2018 vydal debutový album Jarné piesne a v septembri tohto roku vydal svoj druhý štúdiový album Hudba je láska, z ktorého pochádza aj aktuálny singel Pieseň Mora.

design by konkurencia