Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

IAmNot

Tell me the Reason

0
Počet hlasov: 215

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

Cascabel

Against The Wind

0
Počet hlasov: 105

Cascabel

Against The Wind

DRUHÁ ŠANCA Cascabel je folk punková kapela z Banskej Bystrice. Ponúka nám mix rýchlych akordov a chytľavých melódií, všetko hrané na akustických nástrojoch ako husle, kontrabas, akustická gitara a cajon. Zahrali si aj v Dánsku, Nórsku, Švédsku Rusku, Belgicku, Írsku či Anglicku. Na konte majú dve EPčka, z ktorých to druhé vyšlo aj na vinyle “Blood, wood & rats” (2017). Momentálne sa pripravujú na svoje prvé kanadské turné.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

0
Počet hlasov: 88

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Katarína Demská

Come

0
Počet hlasov: 66

Katarína Demská

Come

Katarína Demská pochádza z Košíc a má 28 rokov. K spievaniu ju priviedla mamka, ktorá dokázala to, že asi vo svojich štyroch rokoch ovládala okolo 100 ľudových pesničiek. Ona zas dokázala to, že si dnes nespomenie ani na päť. Miluje rôzne štýly hudby ako pop, rock, soul, funky, rnb alebo house, čo jej občas spôsobuje miernu schizofréniu pri vlastnej produkcii. Tej sa ale nevenuje už asi rok, odkedy odišla z posledného projektu s Jungle Label. Ako sa tak prehrabávala starými vecami, rozhodla sa poslať skladbu do Demovnice, čo bola vysoko hodnotená položka na jej checkliste, ku ktorej sa nikdy kvôli sebareflexii nedostala. Vekom sa však zrejme otupila.

Waake & Matúš Sumbal

Come Down

0
Počet hlasov: 54

Waake & Matúš Sumbal

Come Down

Michal Šimek pôsobí pod menom Waake necelé dva roky, počas ktorých odohral zopár úvodných koncertov. Jeho tvorba je prevažne zameraná na skladby žánru indie pop a alternative rnb. Vo svojich skladbách sa venuje spevu, produkcii a hre na gitare. Do piesní sa snaží vkladať jednoduché vintage nástroje a zvuky v kombinácií s harmonickými vokálmi. K jeho úplne prvému projektu patrí debutový singel s názvom Come Down, ktorý zložil v spolupráci s Matúšom Sumbalom.

Parketový lev

Ďalej

0
Počet hlasov: 29

Parketový lev

Ďalej

Parketový Lev je nová rock'n'rollová kapela založená postavami bratislavského undergroundu, bratmi Jánom a Jakubom Hrčkovými (Kaktus, Ramones Bratislava, Sveťo Korbeľ & Personál) postavená na základoch ich akustického projektu Bratia Hrčkovci. Kapelu doplnili ostrieľaní hráči na bicie Alex Oplt a na basu Dafy (Dafy & The Rafters).

Everglade

Confusion

0
Počet hlasov: 23

Everglade

Confusion

Vznik kapely sa datuje na rok 2015. Jej tvorba stojí pevnými nohami na hard-rockovom základe, je však „líznutá“ alternatívou a práve toto spojenie jej dáva nezameniteľný punc. Chlapci milujú svojich fanúšikov a preto ich debutový album, ktorý vyšiel v auguste tohto roku, je v digitálnej forme dostupný úplne grátis. Skladba Confusion je prvým spoločným dielom tohto qarteta a zároveň prvá v na albume. Obsadenie Everglade tvorí spevák Maťo Melichar, na gitare hrá Lukáš „Laky“ Villem, basu ovláda Maťo „Kuzmič“ Šúchal a na bicie búcha Marcel Sucháň.

Agi Hlavenková

Vesmír

0
Počet hlasov: 23

Agi Hlavenková

Vesmír

Agi Hlavenková je 21-ročná speváčka pochádzajúca z Malaciek, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala najmä súťažou Česko Slovensko má Talent, ktorej sa zúčastnila v roku 2018. Odmalička sa venuje spevu a od tínedžerských rokov aj skladaniu piesní. Od školských vystúpení, cez jednorazové akcie a spontánne jamky sa dostala až k založeniu svojej vlastnej kapely, ktorá teraz funguje niečo málo cez rok. Jej členmi sú basgitarista Jakub Kolesár, klávesák Damian Szabó a bubeníčka Martina Čulíková. Repertoár kapely tvoria slovenské aj anglické autorské piesne Agi doplnené sviežimi covermi. Žánrovo sú skladby inšpirované najmä modernou populárnou hudbou, soulom a jazzom, no dajú sa v nich nájsť aj prvky iných žánrov. Presne takouto kombináciou je aj Agin prvý singel Vesmír, ktorý vydala len prednedávnom.

Peter Sokol

Bye Hunters

3
Počet hlasov: 2

Peter Sokol

Bye Hunters

Peter Sokol má rád život - pohyb, umenie a kultúru, už menej násilie, intoleranciu a vulgárnosť. Svoj hudobný štýl skromne označuje ako „decomposed acid house“ a je mocnou výzvou aj pre tanečníkov.

KubJa

Futurama

0
Počet hlasov: 1

KubJa

Futurama

Jakub Kurek pochádza z Oravy a momentálne študuje Masmediálnu komunikáciu na FMK UCM v Trnave. Umeleckej tvorbe sa venuje od svojich 15-tich rokov. Najskôr išlo len o básničky, rýmovačky a rokmi sa pretransformovali do podoby pesničiek. V súčasnosti má nahratých desiatky demoverzií svojich skladieb a dva z nich si môžete vypočuť aj na jeho YouTube kanáli KubJa MUSIC. Jeho cieľom je dostať svoju hudbu k širšiemu publiku a neustále sa posúvať nielen v hudbe, ale aj všestrannom sebarozvoji.

design by konkurencia