Komplici

Prázdne byty

1
Počet hlasov: 155

Komplici

Prázdne byty

Martinská kapela Komplici funguje zatiaľ skôr ako štúdiový projekt, keďže mimo stálice bicie, klávesy/basa sa strieda viac speváčok aj gitaristov z jednej veľkej partie muzikantov a nadšencov prevažne alternatívnej muziky. Aj preto sa im za rok podarilo dokončiť dokopy len päť skladieb, nakoľko reálne repertoár zatiaľ neskúšajú. Skoro každá skladba je žánrovo úplne iná, takže sa nevedia, a zrejme ani nechcú, nijakým smerom škatuľkovať. Do Demovnice sa prihlásili s najnovším trackom Prázdne byty.

Stranger

Birth

2
Počet hlasov: 111

Stranger

Birth

Stranger je inštrumentálny, post-rockový a experimentálny projekt s ambientnými prvkami. Na konte má už dva albumy, skladba Birth je ochutnávkou z toho najnovšieho, ktorý vyšiel v decembri roku 2019.

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

1
Počet hlasov: 104

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

Júlia Mihalyiová pred šiestimi rokmi ako 18-ročná odišla študovať do Kodane, kde stále žije. Presne vtedy sa odsekla od hudby, no texty a básne písala stále. Pred dvoma rokmi nastal zlom, kedy jej rozchod, pol roka na Novom Zélande a potápačský kurz vyjasnili, čo chce skutočne robiť. V decembri minulého roku vydala svoj prvý singel. Voda je jej najväčšou inšpiráciou, všetci sme voda. Melancholické piesne, ktoré tvorí, sú o vnútorných a vonkajších svetoch, ktoré nás paralelne všetkých sprevádzajú. Venuje sa aj téme životného prostredia, kde pripomína, ako veľmi sme od prírody závislí. Na gitare a klavíri ju sprevádza Kasper Kronborg.

Universum Project

Surface

3
Počet hlasov: 97

Universum Project

Surface

DRUHÁ ŠANCA Universum Project je košická štvorčlenná multižánrová skupina, ktorá pôsobí od roku 2018. Ich tvorba by sa dala charakterizovať ako zmes mnohých žánrov ako napríklad art rock, jazz, blues, fusion či psychadelic rock. Nebránia sa žiadnym experimentom a častokrát spájajú priam nespojiteľné. Ich živé vystúpenia sú navyše obohatené o necenzurovaný humor, energické muzikantské výkony a poriadnu show. Kapela pôsobí v zložení Filip Mischura (gitara, klávesy, spev), Benjamín Tóth (gitara, spev), Richard Hritz (bicie nástroje, perkusie, spev) a Matej Kopunič (basgitara, spev).

Trilobeat

Čiara

1
Počet hlasov: 79

Trilobeat

Čiara

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci). Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila a Trilobeat 4. apríla vydal debutový eponymný album, ktorý následne odprezentoval na turné po slovenských mestách.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

2
Počet hlasov: 76

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

5
Počet hlasov: 66

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

Solitaire

Solitaire

4
Počet hlasov: 58

Solitaire

Solitaire

Skupina Solitaire pochádza z Bratislavy a vznikla ako kamarátske zoskupenie v zložení Maťo (akustická gitara a spev), Miňo (bicie) a Vladko (elektrická gitara a basa). Hudba je pre jej členov relaxom, skúškami a priateľskými stretnutiami. Skladbu Solitaire nahrali len tak pre radosť. Vznikla po jednej Maťovej prechádzke večernou Bratislavou. Podľa nej nazvali aj kapelu.

Kvet z Alokatu

Líška

0
Počet hlasov: 39

Kvet z Alokatu

Líška

Kvet z Alokatu je zoskupenie naoko nezoskupiteľných ľudí, ktorých spojila láska k muzike, elektrizujúcim koncertom a vypredaným štadiónom. Jeho prvé semienka boli starostlivo uložené do zeme v meste Banská Bystrica, po čom nasledovali roky kultivácie, hnojenia a kyprenia. Počas spoločných „seáns“ sa pokúšali oddeliť plevel od ušľachtilých výhonkov, presvetliť kompozície a zapustiť silné korene. Povzbudení úspechmi na hudobných súťažiach a priaznivou klímou ich listy bujneli, až kým sa dostali do bodu, v ktorom prerastajú črepník a je načase presadiť sa. Preto sa s nami podelili o svoje prvé plody kultivované v PJ STUDIO.

Rado One

Miracles

1
Počet hlasov: 29

Rado One

Miracles

Rado One je slobodné hudobné duo zložené zo skúsených slovenských interpretov. Matej Smutný je bubeník kapely Martina Haricha a má na svojom konte stovky koncertov po celej Európe. V Rado One hrá v živom prevedení elektronické pady (bicie). Druhým členom je Radovan Oravkin zo slovenskej skupiny Reunion, ktorá má na svojom konte niekoľko úspešných singlov aj zo slovenských komerčných rádií, naživo spieva a hrá na basgitaru a gitaru. Projekt Rado One vznikol za účelom vytvorenia muziky, ktorá nebude ničím limitovaná. Rado One je alternatívny pop s prvkami orchestrálnej hudby a miestami aj hip-hopu.

design by konkurencia