Lara Abou Hamdan

Wahem

9
Počet hlasov: 147

Lara Abou Hamdan

Wahem

Lara Abou Hamdan pochádza zo Sýrie a na Slovensko prišla v roku 2018, má 19 rokov a študuje kompozíciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Na gitare hrá už 13 rokov, píše piesne po anglicky, po arabsky a dokonca už aj po slovensky.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

4
Počet hlasov: 117

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

3
Počet hlasov: 55

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Ladislav Lendvai – ESENTIA

Hovor si čo chceš

10
Počet hlasov: 38

Ladislav Lendvai – ESENTIA

Hovor si čo chceš

Ladislav Lendvai v súčasnosti nepôsobí v žiadnej kapele, i keď v minulosti pôsobil v niektorých amatérskych bratislavských kapelách – asi 4 roky v skupine THE SNOW so Zolom Razgyelom a Júliusom Csibom. Celý život tvorí pesničky aj „inštrumentálne hlúposti“ a teraz sa odhodlal jednu takú vypustiť do Demovnice.

Stranger

Birth

0
Počet hlasov: 36

Stranger

Birth

Stranger je inštrumentálny, post-rockový a experimentálny projekt s ambientnými prvkami. Na konte má už dva albumy, skladba Birth je ochutnávkou z toho najnovšieho, ktorý vyšiel v decembri roku 2019.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

2
Počet hlasov: 36

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

Komplici

Prázdne byty

0
Počet hlasov: 27

Komplici

Prázdne byty

Martinská kapela Komplici funguje zatiaľ skôr ako štúdiový projekt, keďže mimo stálice bicie, klávesy/basa sa strieda viac speváčok aj gitaristov z jednej veľkej partie muzikantov a nadšencov prevažne alternatívnej muziky. Aj preto sa im za rok podarilo dokončiť dokopy len päť skladieb, nakoľko reálne repertoár zatiaľ neskúšajú. Skoro každá skladba je žánrovo úplne iná, takže sa nevedia, a zrejme ani nechcú, nijakým smerom škatuľkovať. Do Demovnice sa prihlásili s najnovším trackom Prázdne byty.

Rado Van Hanko

Óda na skormúteného surfera

0
Počet hlasov: 22

Rado Van Hanko

Óda na skormúteného surfera

Rado Van Hanko je hudobník a cestovateľ, ktorý sa rozhodol dať výpoveď na pozícii IT-čkára a kúpiť si jednosmernú letenku do kanadského Vancouveru. Tam si ako Busker hraním na gitaru a spievaním zarobil na obytnú dodávku, v ktorej následne počas deviatich mesiacov precestoval celé západné pobrežie Kanady a USA od Aljašky až po Mexiko. Počas tejto cesty svoje myšlienky a zážitky vkladal do slovenských textov a na gitare ich zhudobňoval. Vzniklo tak množstvo piesní, ktoré nahral na Slovensku a momentálne ich prezentuje domácemu publiku formou originálnych hudobno-cestovateľských kín. Pieseň s názvom Óda na skormúteného surfera je jedna z nich, text je o jeho neúspešných surferských pokusoch z okolia San Diega.

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

0
Počet hlasov: 15

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

Júlia Mihalyiová pred šiestimi rokmi ako 18-ročná odišla študovať do Kodane, kde stále žije. Presne vtedy sa odsekla od hudby, no texty a básne písala stále. Pred dvoma rokmi nastal zlom, kedy jej rozchod, pol roka na Novom Zélande a potápačský kurz vyjasnili, čo chce skutočne robiť. V decembri minulého roku vydala svoj prvý singel. Voda je jej najväčšou inšpiráciou, všetci sme voda. Melancholické piesne, ktoré tvorí, sú o vnútorných a vonkajších svetoch, ktoré nás paralelne všetkých sprevádzajú. Venuje sa aj téme životného prostredia, kde pripomína, ako veľmi sme od prírody závislí. Na gitare a klavíri ju sprevádza Kasper Kronborg.

Universum Project

Surface

0
Počet hlasov: 6

Universum Project

Surface

DRUHÁ ŠANCA Universum Project je košická štvorčlenná multižánrová skupina, ktorá pôsobí od roku 2018. Ich tvorba by sa dala charakterizovať ako zmes mnohých žánrov ako napríklad art rock, jazz, blues, fusion či psychadelic rock. Nebránia sa žiadnym experimentom a častokrát spájajú priam nespojiteľné. Ich živé vystúpenia sú navyše obohatené o necenzurovaný humor, energické muzikantské výkony a poriadnu show. Kapela pôsobí v zložení Filip Mischura (gitara, klávesy, spev), Benjamín Tóth (gitara, spev), Richard Hritz (bicie nástroje, perkusie, spev) a Matej Kopunič (basgitara, spev).

design by konkurencia