Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

1
Počet hlasov: 65

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

Michaela Martykanová je slovenská speváčka a moderátorka. Žije v obci Zborov nad Bystricou (okres Čadca) a študuje Angličtinu pro překladatelskou praxi na Ostravskej univerzite. Spevu a hudbe sa venuje viac ako 10 rokov, od roku 2012 pôsobí v hudobnej skupine KOMA. V decembri 2019 v Košiciach nahrala nový singel a EP s názvom Povedzme, že ty a ja, ktorý prihlásila aj do Demovnice. S kapelou aj sólovo vystupuje na festivaloch, súkromných akciách či v kluboch a príležitostne pôsobí tiež ako herečka a moderátorka.

Jancer a AkustikBanda

Stlačíš Play

0
Počet hlasov: 47

Jancer a AkustikBanda

Stlačíš Play

Spolupráca Jancera (texty, rap, perkusie) a chalanov z kapely TheFly sa začala začiatkom roku 2019. Pôvodne sa malo jednať o skúšanie pár skladieb kvôli jednému koncertu, avšak spolupráca sa stala trvalou a chalani postupne vytvorili hudobné podklady na všetky Jancerove texty. V jeseni 2019 už pod názvom Jancer a AkustikBanda skupina zahrala set v žilinskom študentskom Rádiu X, objavila sa na podujatí Open Mic v Žiline a záver roka priniesol prvú štúdiovú nahrávku - 5 skladbové EP s názvom Stlačíš Play. Momentálne tvorba pokračuje a kapela by rada skúsila „elektrifikované“ znenie, čiže z akustických nástrojov prejsť na klasické bicie, basu a gitaru. V súčasnosti funguje v zostave Jancer (rap), David (cajon) a Andrej (akustická gitara).

Stolen Money

One Love

2
Počet hlasov: 45

Stolen Money

One Love

Stolen Money je mladá dirty rocková kapela z Dolného Kubína. Sú charakteristickí energickými pesničkami, špinavým zvukom a divokou show na koncertoch. Sú známi z niekoľkých letných festivalov či klubových gigov. Koncom apríla by mohli vydať svoj debutový album, nahrávaný v renomovanom štúdiu LVGNC Studios. Do Demovnice sa rozhodli poslať posledný singel One Love, ku ktorému natočili aj videoklip. Svoju hudbu by chceli posunúť ďalej a predstaviť ju širšiemu spektru poslucháčov.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

2
Počet hlasov: 44

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 42

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

Detox Of a Pony

Dopamín

1
Počet hlasov: 40

Detox Of a Pony

Dopamín

Rockové duo Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Aj keď sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hard-rockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva elektrická gitara s mimozemským zvukom. Energiu, ktorú do skladieb dávajú, je vidieť na pódiu, ale i počuť z nahrávok. Postupným vývojom ich zvuk naberá na hustote a tučnote.

NUEBO

EPILOGTANGO

1
Počet hlasov: 39

NUEBO

EPILOGTANGO

Skupina NUEBO vzniká, hrá, lebo nevie inak. Raduje sa, zabúda, objavuje, padá a stúpa... hudbou.

MyKey

Invisible Dreams

0
Počet hlasov: 24

MyKey

Invisible Dreams

Pieseň Invisible Dreams nahral MyKey v garáži s pomocou kamarátov, ktorí sa nahrávaniu venujú na amatérskej úrovni. Všetky nástroje a vokály nahral sám. Hudbe sa venuje s krátkymi prestávkami asi 20 rokov. Pôsobil vo viacerých kapelách, v UK často vystupoval ako pesničkár na Open Mic Nights vo viacerých puboch. Momentálne nahráva svoje prvé EP a snaží sa nájsť vhodných hudobníkov do kapely.

Ja, Valér

Kamzík

1
Počet hlasov: 10

Ja, Valér

Kamzík

DRUHÁ ŠANCA Valér je vlastne Peter (gitara), Matej (spev, basgitara) a Lukáš (bicie). Je z Bratislavy a za sebou má dve EP a zopár pódiových umiestnení. Jeho kamaráti a kamarátky po vypočutí nahrávok alebo živého vystúpenia najčastejšie skloňujú pojmy, ako „new wave“, „post punk“, „indie surf rural soft rock“ či „celkom v pohode to je, bráško.“ Pieseň Kamzík, ako aj celé EP s názvom S láskou Valér, nahrával a produkoval Vlado Nosáľ z kapely Queer Jane.

Pomawex

Solar Energy

0
Počet hlasov: 2

Pomawex

Solar Energy

Patrik Arvai vystupujem pod umeleckým menom Pomawex. Je to začínajúci slovenský umelec, ktorý komponuje hudbu, píše texty a spieva. Venuje sa skladaniu prevažne súčasných moderných žánrov ako pop, electronic music, rnb, tropical house, ale nepohrdne ani inými žánrami. Texty píše anglické aj slovenské. Rád tvorí hudbu, ktorá je príjemná ako na počúvanie, tak aj na zábavu a tanec. Všetku hudbu si tvorí sám na DAW v počítači, prípadne nahraním živých nástrojov. V súčasnosti pracuje na slovenskom hudobnom materiáli.

design by konkurencia