Denné mory

Luna

3
Počet hlasov: 119

Denné mory

Luna

Denné mory je mladá kapela (17-18 rokov) z rôznych kútov Oravy v zložení dve speváčky, jeden gitarista, jeden basgitarista a jeden bubeník. Jej prvý singel s názvom Luna skupina definuje ako alternatívny pop s kúskami jazzu. Hlavnou pohnútkou pri tvorbe jej hudby je, aby sa dotýkala čo najviac ľudí zvnútra a vyvolala určité pocity.

Stolen Money

One Love

0
Počet hlasov: 50

Stolen Money

One Love

Stolen Money je mladá dirty rocková kapela z Dolného Kubína. Sú charakteristickí energickými pesničkami, špinavým zvukom a divokou show na koncertoch. Sú známi z niekoľkých letných festivalov či klubových gigov. Koncom apríla by mohli vydať svoj debutový album, nahrávaný v renomovanom štúdiu LVGNC Studios. Do Demovnice sa rozhodli poslať posledný singel One Love, ku ktorému natočili aj videoklip. Svoju hudbu by chceli posunúť ďalej a predstaviť ju širšiemu spektru poslucháčov.

Detox Of a Pony

Dopamín

1
Počet hlasov: 49

Detox Of a Pony

Dopamín

Rockové duo Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Aj keď sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hard-rockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva elektrická gitara s mimozemským zvukom. Energiu, ktorú do skladieb dávajú, je vidieť na pódiu, ale i počuť z nahrávok. Postupným vývojom ich zvuk naberá na hustote a tučnote.

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

0
Počet hlasov: 44

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

Michaela Martykanová je slovenská speváčka a moderátorka. Žije v obci Zborov nad Bystricou (okres Čadca) a študuje Angličtinu pro překladatelskou praxi na Ostravskej univerzite. Spevu a hudbe sa venuje viac ako 10 rokov, od roku 2012 pôsobí v hudobnej skupine KOMA. V decembri 2019 v Košiciach nahrala nový singel a EP s názvom Povedzme, že ty a ja, ktorý prihlásila aj do Demovnice. S kapelou aj sólovo vystupuje na festivaloch, súkromných akciách či v kluboch a príležitostne pôsobí tiež ako herečka a moderátorka.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

2
Počet hlasov: 43

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Sara Rikas

Na vrchol

4
Počet hlasov: 42

Sara Rikas

Na vrchol

Sára robí hudbu rôznych žánrov, prevažne rnb, soul, hip-hop, ale mnohokrát celkom alternatívne veci. Miluje vytvárať hudbou istú atmosféru.

Fortuan

Lose My Mind

1
Počet hlasov: 40

Fortuan

Lose My Mind

DRUHÁ ŠANCA Pop-rocková kapela Fortuan začala svoje pôsobenie v lete roku 2018. Kapela vznikla ako autorský projekt členov svadbovej cover kapely Wooders, ktorí cítili potrebu začať tvoriť vlastnú originálnu hudbu. Medzi najväčšie úspechy Fortuanu patrí druhé miesto v súťaží Rocková maturita 2019 v kategórii Pop. Skupina nemá striktne vymedzený žáner, ktorým sa má tvorba uberať, a preto je hudba Fortuanu plná cross-žánrových prekvapení. Z toho dôvodu možno v repertoári nájsť zmes rôznych hudobných žánrov ako napríklad pop, rock, blues alebo funk.

Jancer a AkustikBanda

Stlačíš Play

0
Počet hlasov: 38

Jancer a AkustikBanda

Stlačíš Play

Spolupráca Jancera (texty, rap, perkusie) a chalanov z kapely TheFly sa začala začiatkom roku 2019. Pôvodne sa malo jednať o skúšanie pár skladieb kvôli jednému koncertu, avšak spolupráca sa stala trvalou a chalani postupne vytvorili hudobné podklady na všetky Jancerove texty. V jeseni 2019 už pod názvom Jancer a AkustikBanda skupina zahrala set v žilinskom študentskom Rádiu X, objavila sa na podujatí Open Mic v Žiline a záver roka priniesol prvú štúdiovú nahrávku - 5 skladbové EP s názvom Stlačíš Play. Momentálne tvorba pokračuje a kapela by rada skúsila „elektrifikované“ znenie, čiže z akustických nástrojov prejsť na klasické bicie, basu a gitaru. V súčasnosti funguje v zostave Jancer (rap), David (cajon) a Andrej (akustická gitara).

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 26

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

NUEBO

EPILOGTANGO

0
Počet hlasov: 10

NUEBO

EPILOGTANGO

Skupina NUEBO vzniká, hrá, lebo nevie inak. Raduje sa, zabúda, objavuje, padá a stúpa... hudbou.

design by konkurencia