Friend

Papillon

0
Počet hlasov:54

Friend

Papillon

Za projektom Friend stojí Oliver, ktorý má 21 rokov. Všetka jeho hudba, od samotných inšpirácií a prapočiatkov jeho tvorby až po súčasné kolaborácie a žánrové vplyvy, doposiaľ existuje na čisto virtuálnej báze. Projekt čerpá utýranú múzu zo spoločenských a rodových problematík dnešnej doby. Oliver miluje jazyky, o čom svedčia aj texty písané po Francúzsky, Anglicky, Rumunsky či po Slovensky. Projekt je taktiež jeho vokálny a „post-žánrový“ debut prameniaci z čistej spontánnosti, frustrovanej energie a niekoľkoročnej skúsenosti cloud trapového producenta zo Soundcloudu. Vplyvov má mnoho, od kníh Baudelaira až po obrazy Bolesława Biegasa, preto sa záverečný produkt môže zdať chaotický, no v jeho mysli disponuje špecifickou formou prepojenosti. Štúdium filozofie a sociológie taktiež ovplyvnilo vznik tohto projektu, z ktorého skladba Papillon uzrela svetlo sveta ako prvá, keďže pôvodným konceptom pre jej vznik bola jeho akademická práca o ženstve a materstve v ČSSR.

Ironic Modern World

VP (Nechápem ľudí)

0
Počet hlasov:46

Ironic Modern World

VP (Nechápem ľudí)

DRUHÁ ŠANCA. Hudba skupiny Ironic Modern World je inšpirovaná surfkultúrou z Kanárskych ostrovov a britským undergroundom. Piesne sú prevažne v slovenčine, miestami v angličtine a španielčine. Žánrovo sa klasifikuje do indie-rocku. So švédskou kapelou Overjoyed absolvovala Prvé Ironické Turné (2018) a bola aj v širšom výbere Radio_Head Awards 2018 v kategórii Objav roka vďaka jej debutovému singlu. Minulý rok zahrala pár koncertov v zahraničí (Litva a Lotyšsko) a tento rok absolvovala Slovenskú Krčmu pod záštitou festivalu Pohoda.

God and Eve

Brainwashing

0
Počet hlasov:28

God and Eve

Brainwashing

Hudobnú skupinu God and Eve tvorí Richard Grimm (Boh Vajec, Raptor Koch, Sokolská 18, ex-Max Bazowski), Eva Sajanová a ich frajerskí kamoši. Kapela vznikla na ulici Sokolská 18 v Bratislave, Eva vymýšľa a spieva, Boh z konceptov robí hity a kamoši hrajú to, čo Boh ani Eva zahrať nevedia. Ich debutový singel nesie názov Brainwashing, vydali ho spolu s DIY klipom. Na bicie si zahral Mattia Muller (MattiaBoyzz), na base hral Tomáš Bateško (Vojdi, Raptor Koch, Acute Dose), o mix sa postaral Marek Buranovský (Vojdi, Raptor Koch, Drť, BuroMaro). EP je na ceste.

1000 psov

Vyprchala

0
Počet hlasov:27

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

Knut Knotgursen

Sako

1
Počet hlasov:25

Knut Knotgursen

Sako

DRUHÁ ŠANCA. Knut Knotgursen je kapela z Babkova pri Žiline. Jej pesničky vznikajú väčšinou náhle a znenazdajky, inšpirované všeličím, a nie sú zamerané na komerčné prerážanie, ale skôr na šírenie príjemných pocitov a emócií (ako napríklad skladba Sako). Zloženie kapely je premenlivé, momentálna zostava je Braňo (bicie, klávesy), Majo (basa), Rado (gitara, spev), Jožko (gitara, vokály) a Mio (gitara, spev, bicie).

Then Came Hupapaan

Lost & Found

0
Počet hlasov:25

Then Came Hupapaan

Lost & Found

DRUHÁ ŠANCA. Then Came Hupapaan je hudobné duo tvorené Timom z Bratislavy a Jakea zo Záhrebu. Hudbu tvoria spolu od chvíle, kedy zahrali prvé riffi na gitare. Pred rokom sa rozhodli dať dokopy niekoľko trackov, na ktorých v poslednej dobe pracovali. EP nazvali Then Came Hupapaan. Momentálne sa opäť vracajú na hudobnú scénu so svojím novým singlom Lost & Found.

NUEBO

REKVIEM

0
Počet hlasov:13

NUEBO

REKVIEM

DRUHÁ ŠANCA. Skupina NUEBO vzniká a hrá, lebo nevie inak. Raduje sa, zabúda, objavuje, padá a stúpa... hudbou.

Johny5žije

Never hurt you

0
Počet hlasov:3

Johny5žije

Never hurt you

Skladba Never hurt you má už cca 10 rokov, Johny5žije ju vymyslel, keď ešte žil v Írsku. Prešla asi dvadsiatimi verziami, počnúc elektrom v tých prvých, až do podoby „ručne zahraná,“ ako ju môžeme počuť teraz. Dlhodobo pôsobí najmä ako basák, textár a spevák v amatérskych trnavských kapelách, ale zabŕda aj do gitary a skladá svoje veci.

MONSS

Hypnotize

0
Počet hlasov:1

MONSS

Hypnotize

DRUHÁ ŠANCA. MONSS má 21 rokov, pochádza z Nitry a venuje sa produkcii elektronickej hudby, konkrétne žánrom drum and bass, dubstep aj iným. Svoju hudbu presadil najmä v Belgicku, Rakúsku a vo Veľkej Británii, keďže sa venuje hlavne subžánru jump up, no momentálne jeho produkcia ide skôr do deep/roller soundu. Myslí si, že Slovensko má veľmi kvalitnú produkciu a tvrdí, že ich je ako producentov drum and bassu veľmi málo, a preto by aj svojou tvorbou rád ukázal, čo všetko slovenská produkcia ponúka.

Spyrit

Free Day

0
Počet hlasov:1

Spyrit

Free Day

Kapela Spyrit chce dokázať, že aj obyčajný človek môže uspieť. Do Demovnice sa prihlásila kvôli tomu, aby svetu ukázala svoje hity. Jej frontman má 17 rokov a vo voľnom čase hrá na gitare, čo ho inšpirovalo k založeniu vlastnej kapely. Po založení sa rozhodla previesť svoje hity do elektronickej podoby, čomu sa venuje už šesť rokov.

design by konkurencia