Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 133

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Matúš Hrnčiar

Different Roads

0
Počet hlasov: 110

Matúš Hrnčiar

Different Roads

Matúš je klavirista a hudobník, ktorý hudbu nenecháva v svojej hlave, ale tým, čo sa naučil, ju posúva pre tých, ktorí si ju radi vypočujú a prejdú sa s ním v jeho hudobnej fantázii. Je to miesto, kde skrýva svoje nádeje o láske a ľudských snoch. Jeho najvernejším priateľom z nástrojov je síce klavír, ale zvládne aj malý dialóg aj s gitarou, cajonom či organom. Dlhé roky bolo jeho túžbou myšlienky a pocity zaznamenať do skladby. V roku 2019 si začal hudobný sen plniť v svojom štúdiu Projekt Skúšobňa, kde nahráva, učí a tvorí.

The Spants

Higher

0
Počet hlasov: 45

The Spants

Higher

The Spants je kapela z Humenného, ktorá vznikla v roku 2017. Žánrovo by sa jej tvorba dala zaradiť k pop-rocku, indie či alternative rocku. Začiatkom roka 2020 sa jej podarilo vyhrať súťaž o predskokana kapely HEX na zastávke v Prešove.

PK project

Different People

0
Počet hlasov: 43

PK project

Different People

Peter sa hudbe ako koníčku venuje už od malička. Má ukončenú ZUŠ, kde študoval husle. Neskôr si obľúbil gitaru a začal hrávať prevažne folkové piesne, po čase pribudla elektrická gitara a vystupovanie vo viacerých amatérskych kapelách. Dlhé roky hrával zábavy na husliach, mandolíne a gitare, neskôr zrealizoval aj folk-rockový projekt. Po čase sa však rozhodol venovať vlastnej tvorbe, kde vzniklo pár nových skladieb, z ktorých jedna je aj Different People. Približuje, ako strach z nepoznaného môže viesť k vojnám a koľko ľudí bezdôvodne zomrie. Nahrávaná bola pred štyrmi rokmi.

Empathic Hater

Mr. TARANTINO (a.k.a. Once Upon a Time in Hollywood)

0
Počet hlasov: 37

Empathic Hater

Mr. TARANTINO (a.k.a. Once Upon a Time in Hollywood)

Rasťo pochádza z Bratislavy a popri práci sa venuje gitare, filmom alebo galériám, s čím súvisí aj jeho tvorba. Keďže má rád aj Tarantinove filmy, práve skladbu Empathic Hater venoval jeho poslednému filmu Vtedy v Hollywoode.

Knut Knotgursen

Sako

3
Počet hlasov: 35

Knut Knotgursen

Sako

DRUHÁ ŠANCA. Knut Knotgursen je kapela z Babkova pri Žiline. Jej pesničky vznikajú väčšinou náhle a znenazdajky, inšpirované všeličím, a nie sú zamerané na komerčné prerážanie, ale skôr na šírenie príjemných pocitov a emócií (ako napríklad skladba Sako). Zloženie kapely je premenlivé, momentálna zostava je Braňo (bicie, klávesy), Majo (basa), Rado (gitara, spev), Jožko (gitara, vokály) a Mio (gitara, spev, bicie).

1000 psov

Vyprchala

0
Počet hlasov: 33

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

Ironic Modern World

VP (Nechápem ľudí)

1
Počet hlasov: 23

Ironic Modern World

VP (Nechápem ľudí)

DRUHÁ ŠANCA. Hudba skupiny Ironic Modern World je inšpirovaná surfkultúrou z Kanárskych ostrovov a britským undergroundom. Piesne sú prevažne v slovenčine, miestami v angličtine a španielčine. Žánrovo sa klasifikuje do indie-rocku. So švédskou kapelou Overjoyed absolvovala Prvé Ironické Turné (2018) a bola aj v širšom výbere Radio_Head Awards 2018 v kategórii Objav roka vďaka jej debutovému singlu. Minulý rok zahrala pár koncertov v zahraničí (Litva a Lotyšsko) a tento rok absolvovala Slovenskú Krčmu pod záštitou festivalu Pohoda.

Ross Rayer

Inside Of Me

0
Počet hlasov: 11

Ross Rayer

Inside Of Me

DRUHÁ ŠANCA. Rastislav Rajchl produkuje elektronickú hudbu, venuje sa štýlom trance a melodický dubstep. Robí melodické skladby, akou je aj Inside Of Me.

God and Eve

Brainwashing

0
Počet hlasov: 6

God and Eve

Brainwashing

Hudobnú skupinu God and Eve tvorí Richard Grimm (Boh Vajec, Raptor Koch, Sokolská 18, ex-Max Bazowski), Eva Sajanová a ich frajerskí kamoši. Kapela vznikla na ulici Sokolská 18 v Bratislave, Eva vymýšľa a spieva, Boh z konceptov robí hity a kamoši hrajú to, čo Boh ani Eva zahrať nevedia. Ich debutový singel nesie názov Brainwashing, vydali ho spolu s DIY klipom. Na bicie si zahral Mattia Muller (MattiaBoyzz), na base hral Tomáš Bateško (Vojdi, Raptor Koch, Acute Dose), o mix sa postaral Marek Buranovský (Vojdi, Raptor Koch, Drť, BuroMaro). EP je na ceste.

design by konkurencia