Rado One

Paradise

5
Počet hlasov: 127

Rado One

Paradise

DRUHÁ ŠANCA. Rado One je slovenská kapela, ktorá v septembri 2019 vydala svoje prvé EP Miracles. Ide o alternatívny pop s prvkami elektronickej a orchestrálnej hudby. Väčšinou melancholické melódie sú občas doplnené rapom a elektronickými prvkami. Skupinu tvoria Radovan Oravkin a Matej Smutný. Začiatkom tohto roka ohlásila vydanie debutového albumu Get out of my head, ktorý by mal vyjsť v priebehu roka 2020. Kapela sa tiež dostala do národného finále celosvetovej súťaže Global battle of bands (GBOB), ktorá však bola kvôli pandémii Covid-19 odložená.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 97

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 62

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Acid Storm

Pes na snowboarde

0
Počet hlasov: 32

Acid Storm

Pes na snowboarde

Martin Pavček pôsobí na psytrance scéne ako DJ Acid Storm. V súčasnej dobe viac experimentuje so svojou hudbou, ktorú robí na analógoch. Ide o tvrdší odvar jeho pocitov z tejto doby, uletených nápadov a kickov starých electribov.

TUFIFTY

Izolovaná

0
Počet hlasov: 26

TUFIFTY

Izolovaná

Projekt TUFIFTY odštartoval vo februári tohto roku a tvorí ho Roman Žigmund (spev) a Vojtech Irša (produkcia, autor hudby a textov). Dvojicu hudobných nadšencov z minulého tisícročia, ktorí sú tento rok FIFTY, dopĺňa vokalistka Janka Vlčanová. Melodickým elektropopom sa chcú baviť a zároveň baviť aj vás.

1000 psov

Vyprchala

0
Počet hlasov: 23

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

Matúš Hrnčiar

Different Roads

0
Počet hlasov: 19

Matúš Hrnčiar

Different Roads

Matúš je klavirista a hudobník, ktorý hudbu nenecháva v svojej hlave, ale tým, čo sa naučil, ju posúva pre tých, ktorí si ju radi vypočujú a prejdú sa s ním v jeho hudobnej fantázii. Je to miesto, kde skrýva svoje nádeje o láske a ľudských snoch. Jeho najvernejším priateľom z nástrojov je síce klavír, ale zvládne aj malý dialóg aj s gitarou, cajonom či organom. Dlhé roky bolo jeho túžbou myšlienky a pocity zaznamenať do skladby. V roku 2019 si začal hudobný sen plniť v svojom štúdiu Projekt Skúšobňa, kde nahráva, učí a tvorí.

The Spants

Higher

0
Počet hlasov: 10

The Spants

Higher

The Spants je kapela z Humenného, ktorá vznikla v roku 2017. Žánrovo by sa jej tvorba dala zaradiť k pop-rocku, indie či alternative rocku. Začiatkom roka 2020 sa jej podarilo vyhrať súťaž o predskokana kapely HEX na zastávke v Prešove.

dBflow

Mew

0
Počet hlasov: 9

dBflow

Mew

dBflow alias tok decibelov zaslal do Demovnice svoj prvý drum and bassový neuro-príbeh opisujúci funky dobrodružstvá malého Mewa pri cestovaní vesmírom a na jeho zastávke na Zemi. Keď bol dBflow menší, nemal hudbu veľmi v láske, no dnes ju, obzvlášť drum and bass a funk, zo srdca miluje.

Purple Sun

Mellow (Prod. Purple Sun)

0
Počet hlasov: 1

Purple Sun

Mellow (Prod. Purple Sun)

Purple Sun je hudobným producentom, raperom a beat makerom. Hudbe sa naplno venuje cca dva a pol roka. V tomto období zložil desiatky piesní, spolupracoval na štyroch albumoch, jeden z nich v akustickej aj inštrumentálnej verzii, a pracoval s množstvom talentovaných umelcov. V súčasnej dobe je hudba jeho vášňou 24 hodín denne, produkuje jednu pieseň každý týždeň.

design by konkurencia