Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Devachan

Staviteľ

5
Počet hlasov: 94

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 69

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Martin Bohem

Vášne

1
Počet hlasov: 64

Martin Bohem

Vášne

DRUHÁ ŠANCA. Martin Bohem je pesničkár, gitarista, moderátor a spevák – skrátka všetko, čo profesia hudobníka k svojmu fungovaniu potrebuje. Má za sebou viacero úspešných súťaží ako napríklad Superstar Nitrianskych univerzít, Žitavská kotva alebo Strunobranie. V minulosti sa mu podarilo do Demovnice dostať s inou skladbou, v tabuľke sa udržal tri týždne. Aktuálne do nej nasadzuje svoju najnovšiu nahranú skladbu Vášne. Ide o pieseň o momente, kedy si človek už nedokáže ďalej držať fasádu a pocity na uzde, o okamihu, kedy nad ním zvíťazia emócie a on sa už jednoducho nedokáže ovládať.

Milson

Je to v nás

0
Počet hlasov: 54

Milson

Je to v nás

Milson je mladý, 16-ročný chalan, ktorý pochádza z Trenčína a robí rap.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 46

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 36

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

žán valžán

Bazálne gangliá

0
Počet hlasov: 35

žán valžán

Bazálne gangliá

žán valžán je interpret, ktorý pôsobí vo viacerých zoskupeniach ako spevák, gitarista či klávesák, ale po nejakom čase a dlhšom uvažovaní sa rozhodol, že nahrá svoje vlastné pesničky. Svoje hudobné nápady tvorí a nahráva už dlhšiu dobu v Petržalke. Skladba s názvom Bazálne gangliá zachytáva jeho momentálne pocity a nadväzuje na skôr zverejnený cover od Františka Krištofa Veselého - Prečo tak pozde krásna pani, ktorý bol ladený v lofi hip-hop šate. Viacero povzbudivých komentárov ho primälo k tomu, aby nahral svoje piesne, inšpirujúc sa primárne slovenskou populárnou piesňou od jej prvopočiatkov, či už to je spomínaný F. K. Veselý, V. Racková alebo Gabriela Hermélyová, ale aj slovenská hudba novšieho dáta, ako sú napr. legendárne Prúdy, Dežo Ursiny, až po najnovšie hudobné telesá ako Billy Barman, Raptor Koch či Katarína Máliková. V súčasnosti sa žán valžán naplno venuje svojmu psovi a pomedzi to aj nahrávaniu svojho prvého albumu, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta do konca tohto roka.

Waterbased

Žihľava

0
Počet hlasov: 31

Waterbased

Žihľava

DRUHÁ ŠANCA. Julls, ktorá sa venuje hudbe pod menom Waterbased, v súčasnosti aktívne pracuje na svojom debutovom albume v angličtine. Samotný album bude pozostávať zo skladieb rôznych žánrov. Vyskytnú sa na ňom primárne skladby s melancholickými textami, ako aj elektronické prvky a ambientné zvuky, ktoré pomáhajú dotvoriť atmosféru a kontext jednotlivých piesní. Slovenská skladba Žihľava je výnimkou, ktorá pôvodne vznikla ako sprievodná pieseň ku krátkemu filmu študentov FAMU, bola zaradená do Spotify playlistu Progresivní scéna a po jej vydaní bola taktiež zaradená aj v playliste New Music Friday cz/sk.

Limet

Legendary Lightbulb

0
Počet hlasov: 19

Limet

Legendary Lightbulb

Limet je začínajúci muzikant a producent. Žánrovo nie je jednoznačne vyhranený a rád improvizuje na rôznych jam sessions. Ovplyvnili ho hlavne nu-jazz, latino a world music. Vo svojej tvorbe sa snaží o fúziu živej a elektronickej muziky so štipkou humoru.

Acid Storm

Pes na snowboarde

0
Počet hlasov: 8

Acid Storm

Pes na snowboarde

Martin Pavček pôsobí na psytrance scéne ako DJ Acid Storm. V súčasnej dobe viac experimentuje so svojou hudbou, ktorú robí na analógoch. Ide o tvrdší odvar jeho pocitov z tejto doby, uletených nápadov a kickov starých electribov.

design by konkurencia