Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

TRY

Paralyzed

1
Počet hlasov: 129

TRY

Paralyzed

Kapela TRY si prešla mnohými zmenami a tvorivými procesmi, párkrát už vstala ako Fénix z popola, avšak prečo neskúšať ďalej? TRY je banda skúsených hudobníkov z Nitry, ktorá plachtí na alternatívno-progresívnych vlnách rocku a metalu. Pôvodne vznikla v roku 2008, no hlavné zmeny v jej štýle prišli v roku 2012, a zostali až do dnes. Všetka hudba je tvorená a produkovaná výlučne kapelou v štýle „urob si sám“, nakoľko má skúseného gitaristu, zvukového inžiniera a mixáka v jednom – Mira, ktorému dôveruje. Počas svojej existencie kapela zahrala viacero živých koncertov na menších či väčších pódiách festivalov aj klubov na Slovensku a v Čechách.

Stolen Street

Million Reasons

3
Počet hlasov: 95

Stolen Street

Million Reasons

Mladá trnavská kapela Stolen Street sa zrodila na základe priateľstva z mladosti v zatuchnutých pivniciach a undergroundových baroch. V súčasnosti ju tvorí štvorica hudobníkov. Gitaristu Petra Šimončiča v speve dopĺňa spolu s basgitarou Michal Horský, na klávesoch hrá Filip Jankovič a za bicími sedí Marek Kurňava. Aj keď kapela naskočila na vlnu alternatívnej hudby, kde sa hranice stierajú, žánrovo by ste ich pravdepodobne zaradili k indie rocku. Skladba Million Reasons je novým singlom, ktorý vyšiel prvýkrát aj s hudobným klipom.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 75

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 64

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

2
Počet hlasov: 51

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Peter Kulich

Prayer

1
Počet hlasov: 50

Peter Kulich

Prayer

Peter Kulich je lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je aj hudba. Okrem spevu a hrania sa tiež venuje tvorbe vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art pop-rock. Vystupuje pod vlastným menom aj pod pseudonymom Pete Beanie.

Oliver Kucharovič

Conversation

1
Počet hlasov: 49

Oliver Kucharovič

Conversation

Viete si predstaviť, že počúvate nahrávku, v ktorej znie iba basgitara? Je čas zahodiť predsudky a ponoriť sa do podmanivej fúzie basových tónov. Skladba Conversation je súčasťou EP Memories, ktoré Oliver Kucharovič pokrstil na jeseň tohto roku v rámci jeho mini turné po Slovensku a Česku. Na EPčku sa snažil hlavne o minimalizmus, môžete na ňom počuť aranžmány štyroch jeho skladieb a jedného jazzového štandardu. Všetko nahrával sám za pomoci basy a looperu, ide o fúziu jazzu, groovu a ambientu.

LIIA

Lies

0
Počet hlasov: 39

LIIA

Lies

Skladateľka a speváčka LIIA (Lívia Juríčková), rodáčka z Nitry, popri práci a mamičkovaní hľadá svojimi piesňami, ktoré čerpajú zo života, cestu k srdciam širšieho publika. Lies je jej nová pieseň, ktorú vytvorila v spolupráci s bratislavským hudobníkom Petrom Bútorom. Na začiatku tohto roka si LIIA splnila celoživotný sen a na vlastné náklady vydala album pod vymysleným menom, keďže vydavateľstvo nemá. Dúfa, že skladba Lies zahrá na správne struny publika.

Bara

Maľujem vlastnú tvár

0
Počet hlasov: 19

Bara

Maľujem vlastnú tvár

DRUHÁ ŠANCA. Barbora Repková je textárkou a hudobníčkou, ktorá tentoraz do Demovnice prináša pieseň Maľujem vlastnú tvár. Je akýmsi prihovorením sa spoločnosti prostredníctvom hudby; revolta, nádej, viera, že bude lepšie. Na aranžmáne Bara spolupracovala s hudobníkom Markom Brostlom. Skladba bude súčasťou EP s rovnomenným názvom Maľujem vlastnú tvár.

Underdose

Fake Eyelashes

0
Počet hlasov: 16

Underdose

Fake Eyelashes

Symbióza relatívne rôznorodého hudobného cítenia štyroch členov skupiny je ovplyvnená či už temnotou Black Sabbath, melodickosťou Alice in Chains alebo ťažobou života. Nikdy neutíchajúca túžba sa hudobne vyjadriť, alebo len vyžiť – to je názov kapely Underdose z Nitry a Bratislavy.

design by konkurencia