Endorfin

ne/vess/meg

3
Počet hlasov: 235

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Yearsbelow

The Origin

0
Počet hlasov: 59

Yearsbelow

The Origin

V košickej kapele Yearsbelow pôsobia traja kamaráti Dan, Peter a Vlado, ktorí sa poznajú ešte z detstva, kedy sa spoločne učili hrať na hudobné nástroje. Kapelu však nevytvorili a každý išiel svojou vlastnou hudobnou cestou. Až koncom roka 2018 sa opäť stretli v spoločnom projekte, po rozpade ich predošlých kapiel. Postupne vytvorili šesť skladieb, ktoré počas roka 2020 demovali a zároveň kompletne prekopali. Žánrovo všetci vyrástli na punk-rockovej hudbe, avšak kapela sa uberá smerom alternatívneho rocku. Ide o nostalgicko-melancholickú hudbu so zasnenou atmosférou a prvkami elektroniky. Začiatkom jesene 2020 sa rozhodli nahrať svoj prvý štúdiový singel The Origin, ktorý bude súčasťou pripravovaného EP.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

1
Počet hlasov: 53

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

bisTroš

Kompóti odnaproti

2
Počet hlasov: 51

bisTroš

Kompóti odnaproti

Ivan Babocký produkuje hudbu pod pseudonymom bisTroš. Je hráčom na klávesové nástroje, v minulosti bol členom hudobných skupín ROTAX a MONTE ROSA. Tvorbe hudby a textov sa venuje od svojich 14-tich rokov, aktuálne tvorí elektronickú hudbu bez vyhradeného žánru, štýlovo a zvukovo orientovanú na syntetizátorovú éru 80. rokov 20. storočia. Pesnička Kompóti odnaproti vznikla v januári 2021 ako insitná reakcia na frustráciu zo súčasnej situácie. Je autorom hudby aj textu a zároveň aj jej interpretom.

Keylon Hill

Last Dance

0
Počet hlasov: 45

Keylon Hill

Last Dance

Vladimír Miartuš vystupuje pod pseudonymom Keylon Hill, má 20 rokov a pochádza zo Senca. Hudba je obrovskou súčasťou jeho života a tvorí ju spôsobom, ktorý mu vyhovuje. Vo svojej tvorbe sa snaží striedať rôzne štýly, pretože zamerať sa iba na jeden je, z jeho pohľadu, veľmi obmedzujúce, no kombinuje najmä tie, ktoré sú mu blízke aj ako poslucháčovi. Texty píše tak, aby čo najpresnejšie obsiahol problémy a emócie mladých ľudí., ktorým chce priniesť niečo, s čím sa budú môcť stotožniť. Inšpiráciu čerpá zo svojich životných skúseností alebo zo skúseností svojich blízkych. Je tiež súčasťou umeleckej platformy Yokai Club, ktorá združuje mladých ľudí z rôznych odvetví umenia, a len prednedávnom vydal svoje prvé EP Chladný sen, z ktorého je aj track Last Dance.

Kráľová

Vem mě domů

1
Počet hlasov: 19

Kráľová

Vem mě domů

Zuzana Kráľová je okrem iného muzikantkou, speváčkou a textárkou. Hudbu robí popri full-time práci v divadle. Hudbe sa venuje už nejaký ten rok - pred dvomi rokmi s gitaristom Karolom Kompasom vydala album Po horách, jazerách, a taktiež sa objavila aj v Demovnici. Momentálne žije v Česku, a tak sa rozhodla začať pracovať na svojom sólovom albume. Z neho pochádza aj prvý singel s názvom Vem mě domů, na ktorom spolupracovala s Davidom Hlaváčom, spoluautorom piesní Báry Polákové. Text zložila a naspievala práve v češtine. Je to pieseň o hľadaní domova, toho fyzického aj psychického.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 19

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

TRY

Paralyzed

0
Počet hlasov: 13

TRY

Paralyzed

Kapela TRY si prešla mnohými zmenami a tvorivými procesmi, párkrát už vstala ako Fénix z popola, avšak prečo neskúšať ďalej? TRY je banda skúsených hudobníkov z Nitry, ktorá plachtí na alternatívno-progresívnych vlnách rocku a metalu. Pôvodne vznikla v roku 2008, no hlavné zmeny v jej štýle prišli v roku 2012, a zostali až do dnes. Všetka hudba je tvorená a produkovaná výlučne kapelou v štýle „urob si sám“, nakoľko má skúseného gitaristu, zvukového inžiniera a mixáka v jednom – Mira, ktorému dôveruje. Počas svojej existencie kapela zahrala viacero živých koncertov na menších či väčších pódiách festivalov aj klubov na Slovensku a v Čechách.

David feat. Suzullette

Festufínova

0
Počet hlasov: 9

David feat. Suzullette

Festufínova

Projekt David feat. Suzullette vznikol počas koronakarantény 2020. Ide o tanečno-expresívnu hudbu s prvkami voľného času, texty sú ľahko šteklivé, no citlivejšie povahy sa nad nimi môžu i zamyslieť. V roku 2021 by dvojica rada vydala svoj prvý album.

Mačesino

I Want You Right Now

0
Počet hlasov: 7

Mačesino

I Want You Right Now

Mačesino má 26 rokov a žije v Hlohovci. Vo voľnom čase sa okrem jazdy na bajku venuje aj skladaniu beatov. Hudbu považuje za obraz doby, preto je aj jeho hobby.

design by konkurencia