Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

3
Počet hlasov: 153

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 146

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

0
Počet hlasov: 50

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

bchtimo

VEVE

11
Počet hlasov: 41

bchtimo

VEVE

Timotej Mikloš sa rád púšťa do nových vecí a hľadá, čo by ho mohlo baviť, a tak vznikol projekt bchtimo. Skôr však celú túto hru na producenta vníma ako oddych či snahu vyplniť dieru na trhu a nie ako poslanie. Ide o zábavku, ktorá je dostatočne silná na to, aby prehlušila nepríjemné zvuky, ktoré zvyknú vydávať povinnosti.

bisTroš

Kompóti odnaproti

0
Počet hlasov: 33

bisTroš

Kompóti odnaproti

Ivan Babocký produkuje hudbu pod pseudonymom bisTroš. Je hráčom na klávesové nástroje, v minulosti bol členom hudobných skupín ROTAX a MONTE ROSA. Tvorbe hudby a textov sa venuje od svojich 14-tich rokov, aktuálne tvorí elektronickú hudbu bez vyhradeného žánru, štýlovo a zvukovo orientovanú na syntetizátorovú éru 80. rokov 20. storočia. Pesnička Kompóti odnaproti vznikla v januári 2021 ako insitná reakcia na frustráciu zo súčasnej situácie. Je autorom hudby aj textu a zároveň aj jej interpretom.

Yearsbelow

The Origin

0
Počet hlasov: 27

Yearsbelow

The Origin

V košickej kapele Yearsbelow pôsobia traja kamaráti Dan, Peter a Vlado, ktorí sa poznajú ešte z detstva, kedy sa spoločne učili hrať na hudobné nástroje. Kapelu však nevytvorili a každý išiel svojou vlastnou hudobnou cestou. Až koncom roka 2018 sa opäť stretli v spoločnom projekte, po rozpade ich predošlých kapiel. Postupne vytvorili šesť skladieb, ktoré počas roka 2020 demovali a zároveň kompletne prekopali. Žánrovo všetci vyrástli na punk-rockovej hudbe, avšak kapela sa uberá smerom alternatívneho rocku. Ide o nostalgicko-melancholickú hudbu so zasnenou atmosférou a prvkami elektroniky. Začiatkom jesene 2020 sa rozhodli nahrať svoj prvý štúdiový singel The Origin, ktorý bude súčasťou pripravovaného EP.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 25

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

The Polpettas

That's Amore

2
Počet hlasov: 19

The Polpettas

That's Amore

V Demovnici sme sa s autorom tohto projektu stretli už v minulosti, teraz však predstavuje nový počin. Ema je Talian, ktorý žije v Pezinku. Dvojica The Polpettas je tak taliansko-slovenskou spoluprácou, ktorá predstavuje punkovo-alternatívnu verziu klasiky That's Amore.

Kráľová

Vem mě domů

3
Počet hlasov: 14

Kráľová

Vem mě domů

Zuzana Kráľová je okrem iného muzikantkou, speváčkou a textárkou. Hudbu robí popri full-time práci v divadle. Hudbe sa venuje už nejaký ten rok - pred dvomi rokmi s gitaristom Karolom Kompasom vydala album Po horách, jazerách, a taktiež sa objavila aj v Demovnici. Momentálne žije v Česku, a tak sa rozhodla začať pracovať na svojom sólovom albume. Z neho pochádza aj prvý singel s názvom Vem mě domů, na ktorom spolupracovala s Davidom Hlaváčom, spoluautorom piesní Báry Polákové. Text zložila a naspievala práve v češtine. Je to pieseň o hľadaní domova, toho fyzického aj psychického.

Keylon Hill

Last Dance

0
Počet hlasov: 0

Keylon Hill

Last Dance

Vladimír Miartuš vystupuje pod pseudonymom Keylon Hill, má 20 rokov a pochádza zo Senca. Hudba je obrovskou súčasťou jeho života a tvorí ju spôsobom, ktorý mu vyhovuje. Vo svojej tvorbe sa snaží striedať rôzne štýly, pretože zamerať sa iba na jeden je, z jeho pohľadu, veľmi obmedzujúce, no kombinuje najmä tie, ktoré sú mu blízke aj ako poslucháčovi. Texty píše tak, aby čo najpresnejšie obsiahol problémy a emócie mladých ľudí., ktorým chce priniesť niečo, s čím sa budú môcť stotožniť. Inšpiráciu čerpá zo svojich životných skúseností alebo zo skúseností svojich blízkych. Je tiež súčasťou umeleckej platformy Yokai Club, ktorá združuje mladých ľudí z rôznych odvetví umenia, a len prednedávnom vydal svoje prvé EP Chladný sen, z ktorého je aj track Last Dance.

design by konkurencia