Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

1
Počet hlasov: 95

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 92

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

0
Počet hlasov: 47

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

Protiklad

Naoko

0
Počet hlasov: 44

Protiklad

Naoko

Projekt Protiklad je alternatívny hudobný projekt rôznych muzikantov okolo L. Kniebügla, ktorý vznikol počas druhej vlny pandémie v roku 2020, a bol nahratý v domácich „karanténnych“ podmienkach na diaľku. Finálne skladby boli zmixované a zmastrované Majom Džubákom v štúdiu Smile 4 You Records v Bratislave. V projekte vystupujú okrem iných Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Robert Kolář (trúbka) a Juraj Janík (piano). Hudobne ide o indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Reflektuje súčasné spoločenské výzvy s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam väčšiny obyvateľstva. S dávkou nadsázky sa považujú za „kazateľský“ alebo „osvetársky“ hudobný projekt.

bchtimo

VEVE

0
Počet hlasov: 25

bchtimo

VEVE

Timotej Mikloš sa rád púšťa do nových vecí a hľadá, čo by ho mohlo baviť, a tak vznikol projekt bchtimo. Skôr však celú túto hru na producenta vníma ako oddych či snahu vyplniť dieru na trhu a nie ako poslanie. Ide o zábavku, ktorá je dostatočne silná na to, aby prehlušila nepríjemné zvuky, ktoré zvyknú vydávať povinnosti.

bisTroš

Kompóti odnaproti

1
Počet hlasov: 23

bisTroš

Kompóti odnaproti

Ivan Babocký produkuje hudbu pod pseudonymom bisTroš. Je hráčom na klávesové nástroje, v minulosti bol členom hudobných skupín ROTAX a MONTE ROSA. Tvorbe hudby a textov sa venuje od svojich 14-tich rokov, aktuálne tvorí elektronickú hudbu bez vyhradeného žánru, štýlovo a zvukovo orientovanú na syntetizátorovú éru 80. rokov 20. storočia. Pesnička Kompóti odnaproti vznikla v januári 2021 ako insitná reakcia na frustráciu zo súčasnej situácie. Je autorom hudby aj textu a zároveň aj jej interpretom.

Petra Bači Band

Blindness

3
Počet hlasov: 23

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Za 3 Duo

Korona test

3
Počet hlasov: 18

Za 3 Duo

Korona test

Za tri duo je hudobný projekt dvoch nadšencov muziky, avšak nie ľudovej, ako by ste predpokladali. Peter Roháľ je nádejný ľudový textár, ktorý sa vo voľnom čase venuje DJ-ingu. Raptor Koch je len Raptor Koch. Projekt vznikol spontánne, keď Peter navštívil Raptora Kocha. Peťo si nejaký čas zapisoval do mobilu básničky, prečítal niečo Raptorovi a všetko následne prišlo ako z jasného neba. V tejto temnej dobe si povedali „vytvorme ľudovkársky hudobný projekt s korona tematikou a trocha to odľahčíme“. Kedže sa v tej dobe konalo prvé celoplošné testovanie, rozhodli sa túto aktuálnu tému spracovať. Raptor nelenil – prešla polhodina a hudba bola hotová. Peťo napísal text, Raptor ho jemne doladil a skladba Korona test bola na svete. Od vtedy síce nič ďalšie nenahrali, no chystajú sa vydať album.

Yearsbelow

The Origin

0
Počet hlasov: 13

Yearsbelow

The Origin

V košickej kapele Yearsbelow pôsobia traja kamaráti Dan, Peter a Vlado, ktorí sa poznajú ešte z detstva, kedy sa spoločne učili hrať na hudobné nástroje. Kapelu však nevytvorili a každý išiel svojou vlastnou hudobnou cestou. Až koncom roka 2018 sa opäť stretli v spoločnom projekte, po rozpade ich predošlých kapiel. Postupne vytvorili šesť skladieb, ktoré počas roka 2020 demovali a zároveň kompletne prekopali. Žánrovo všetci vyrástli na punk-rockovej hudbe, avšak kapela sa uberá smerom alternatívneho rocku. Ide o nostalgicko-melancholickú hudbu so zasnenou atmosférou a prvkami elektroniky. Začiatkom jesene 2020 sa rozhodli nahrať svoj prvý štúdiový singel The Origin, ktorý bude súčasťou pripravovaného EP.

Vaso Lipa

Spomienky

0
Počet hlasov: 11

Vaso Lipa

Spomienky

Vaso Lipa je interpret, ktorý začal počas karantény vyvárať skladby ako vyplnenie času, resp. ako hobby a oddych od práce. A strašne ho to začalo baviť. Reflektuje novorodiaci sa žáner chillhop alebo lofi hip-hop – ide o akúsi odnož inštrumentálneho hip-hopu, hudby, pri ktorej sa dá relaxovať, oddychovať, učiť sa, pracovať alebo prechádzať sa. Jednoducho, trochu zvoľniť od dnešného stresujúceho sveta.

design by konkurencia