Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Andrej & Michal

Toluén

0
Počet hlasov: 82

Andrej & Michal

Toluén

Andrej & Michal je projekt pesničkára a herca Andreja Remeníka, ktorý si k sebe prizval trojicu Michala Goňu (bicie, perkusie), Michala Fiantoka (basgitara) a Samuela Blechu (husle, spev). Ich debutové EP „Toluén“ vyšlo len koncom februára tohto roku spolu s klipom k rovnomennej skladbe Toluén. O nahrávanie, mixáž aj mastering sa postarali chalani z Lososound štúdia. Aj keď je Andrej & Michal pomerne mladou kapelou, na konte má klubové koncerty s kapelami ako Chiki Liki Tu-a, Karpatské Chrbáty, Archívny Chlapec či predovšetkým predskakovanie islandským hviezdam Arstidir. Andrej & Michal hrajú indie-folk, ktorý kombinujú s prvkami iných žánrov.

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

0
Počet hlasov: 58

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

SOUNDS SPEECH

One Spot

0
Počet hlasov: 53

SOUNDS SPEECH

One Spot

Miroslav Kupec vystupuje pod umeleckým menom SOUNDS SPEECH, má 31 rokov a produkcii sa venuje rekreačne – skôr ju mixuje a je to preňho relax. Ako sám tvrdí, „keď počujem dnb tóny, navnadí ma to na ďalší deň, a preto som verný dnb a Rádiu_FM, pretože iba v ňom ho môžem počuť“.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 48

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

E.D. Nalani

Beyond Grasp

0
Počet hlasov: 41

E.D. Nalani

Beyond Grasp

E.D. Nalani sa v projekte Demovnica_FM objavila už pred pár rokmi s kapelou Business Mermaid, v ktorej pôsobí od svojich teenagerských čias ako gitaristka. Postupne ju to však čoraz viac ťahalo k elektronickej hudbe, ktorú začala sama komponovať pred piatimi rokmi. Na tvorbu spočiatku používala light software, ktorý neobsahoval žiadne sample. Všetky tracky vytvárala prostredníctvom audio stôp za použitia synťákov a gitár. Jej kreatívny proces sa naplno rozbehol, až keď objavila midi. A tak si sólová tvorba E.D. Nalani našla svoju cestu v tajomných minimalistických synťákových kompozíciách, prelínajúcich sa so zvukom ambientných gitár, ktorých atmosféru podčiarkujú výrazné basové linky a naliehavosť perkusií. Momentálne spustila formát živých videí s názvom „Home Session“, prostredníctvom ktorého plánuje odprezentovať celý vznikajúci album.

Protiklad

Naoko

0
Počet hlasov: 34

Protiklad

Naoko

Projekt Protiklad je alternatívny hudobný projekt rôznych muzikantov okolo L. Kniebügla, ktorý vznikol počas druhej vlny pandémie v roku 2020, a bol nahratý v domácich „karanténnych“ podmienkach na diaľku. Finálne skladby boli zmixované a zmastrované Majom Džubákom v štúdiu Smile 4 You Records v Bratislave. V projekte vystupujú okrem iných Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Robert Kolář (trúbka) a Juraj Janík (piano). Hudobne ide o indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Reflektuje súčasné spoločenské výzvy s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam väčšiny obyvateľstva. S dávkou nadsázky sa považujú za „kazateľský“ alebo „osvetársky“ hudobný projekt.

Nov

Sústavy

3
Počet hlasov: 30

Nov

Sústavy

DRUHÁ ŠANCA. Toto druhé demo nahrali členovia kapely Nov každý sám doma, počas lockdownu, prostredníctvom domácich úloh a rôznych aplikácií. Produkčne sa s ním vyhral gitarista Matej, o mix a master sa postaral Dominik Suchý (Tittingur) a videoklip má na svedomí speváčka Nina. Kapela funguje od apríla 2019, sídli v Bratislave, má päť členov a žánrovo by sa dala zaradiť k psychadelic/post/shoegaze/goth. V blízkej budúcnosti plánuje pokračovať vo vydávaní podobných domácich demo nahrávok a vydávať ich aj s vizuálmi.

MINOQ

Reopening Wounds

1
Počet hlasov: 14

MINOQ

Reopening Wounds

Miňo Holík vystupuje aj pod prezývkou MINOQ. Pod týmto menom mu len nedávno vyšlo na všetkých streamovacích platformách debutové EP „STILL HERE“, ktoré obsahuje šesť pesničiek. Ide o zmes alternatívneho noise rocku, industriálu a elektronického rocku, všetko z dielne vlastnej produkcie v sprievode svojho vokálu, spievaný v slovenčine. Tak isto si sám zabezpečil mix, master aj vizuály.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

0
Počet hlasov: 13

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

Petra Bači Band

Blindness

2
Počet hlasov: 11

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

design by konkurencia