Šaldo Band

Či mám ťa rád

0
Počet hlasov: 25

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

Born & Shishcoo

Salvation ft. Mastal

0
Počet hlasov: 18

Born & Shishcoo

Salvation ft. Mastal

Projekt Born & Shishcoo vznikol na diaľku posielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním piesní asi pred pol rokom. Kamil (Shishcoo), dlhoročný huslista a gitarista, hrával na rôznych podujatiach a Roman (Born) sa venoval hudbe ako DJ na miestnych akciách a k produkcii sa dostal minulý rok. Obaja sú nadšencami drum and bassu a chcú prispieť k tejto hudobnej scéne, a to najmä spájaním elektronickej hudby s akustickými nástrojmi, ako napríklad husle, gitara či hand pan.

NINA

Euphoria

0
Počet hlasov: 17

NINA

Euphoria

NINA má 25 rokov a rada spieva. Okrem spievania si aj svoje skladby píše, sú prevažne zložené v indie pop žánri, no napríklad s poslednou skladbou "EUPHORIA" už skúsila tvoriť viac elektronicky. Spev aj hudbu študovala v Londýne na univerzite, kde predtým toto štúdium dokončili aj umelci ako Michael Kiwanuka či Rudimental. Z Londýna sa však prednedávnom vrátila späť do Bratislavy a so skladaním a hraním hudby plánuje pokračovať tu, na rodnej pôde.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 15

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Cup of Tea

Entitled

0
Počet hlasov: 15

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Psychonaut Club

Rain

0
Počet hlasov: 14

Psychonaut Club

Rain

Kapela Psychonaut Club vznikla na prelome rokov 2019 a 2020. Zakladajúci členovia sú Tomáš Schlimbach a Michal Goroľ, hudobné zoskupenie po pár týždňoch doplnil bubeník Igor Šichula. Kapela je zameraná prevažne na rockovú, psychedelickú a populárnu hudbu. Inšpiráciu berú od svetoznámych kapiel a umelcov, ako napríklad Metallica, Jimi Hendrix, Santana, Pink Floyd, Lenny Kravitz, Ritchie Kotzen či Red Hot Chili Peppers. Po roku skúšania sa Psychonaut Club odhodlali nahrať svoj prvý demo album Love my horse a niektoré zo skladieb si môžete vypočuť na viacerých hudobných platformách.

Limet

Anything Wrong ft Marsko

0
Počet hlasov: 12

300 Hrmených

Lečo z Bombaju

0
Počet hlasov: 12

300 Hrmených

Lečo z Bombaju

Mladé trio z Levíc hrajúce alternatívnu hudbu, ktorá je inšpirovaná progresívnou a bigbeatovou scénou sedemdesiatych rokov. Nedávno vydali svoj debutový album.

Aluje

Next To Me

0
Počet hlasov: 11

Aluje

Next To Me

Hudbe sa venujú už nejaký čas, v poslednej dobe sa snažia niečo dokončiť. Počúvajú všetko, čo sa im páči a pre istotu aj všetko ostatné. Najradšej majú zvuk chladničky o pol tretej ráno, keď je dobrý deň. Keď je zlý deň, na balkón sa ani nepozrú. Inšpiráciu nehľadajú a pred tromi mesiacmi si prestali pískať Rachmaninova a začali namiesto skúšania hrať šach. Všetko je nahrané v domácom štúdiu, teda na laptope s nejakými nástrojmi a káblami.

Meanwhile

Oceans Of My Pride

0
Počet hlasov: 9

Meanwhile

Oceans Of My Pride

Meanwhile je časozberný hudobný projekt speváčky Zuzany Burianovej a hudobníka Juraja Mýtneho, ktorý vznikal počas posledných desiatich rokov. Výsledkom tohto „časozberu“ je kolekcia šiestich intímnych skladieb, niekde na pomedzí jazzu, soulu a inteligentnej pop music. „Ako keby Bill Frisell napísal album s Norah Jones,“ napísal hudobník a publicistka Marián Jaslovský. EP Meanwhile sa podarilo dokončiť vďaka mimoriadne úspešnej crowdfundingovej kampani a nájdete ho na všetkých streamovacích platformách.

design by konkurencia