Jožko Adamčík

Prímorská

2
Počet hlasov: 82

Jožko Adamčík

Prímorská

Jožko Adamčík má 39 rokov. Pochádza z obce Prievaly ze Záhorá. Je členom Radošinského naivného divadla a popri tom rád hrá na harmoniku a skladá vlastné pesničky. Verí, že skladba poteší poslucháčov Rádia_FM.

Šaldo Band

Či mám ťa rád

2
Počet hlasov: 54

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

Tomáš Malý

Circles

0
Počet hlasov: 24

Tomáš Malý

Circles

Zatiaľ one-man projekt vznikol počas prvého Corona lockdownu, keď zo "šuplíka" jeho rozrobených vecí začal vyťahovať postupne skladby a dával im svoju konečnú podobu. Nechce sa viazať na jeden konkrétny štýl a chce tvoriť ako to cíti, pri skladaní nových piesní. V budúcnosti sa, samozrejme, nebráni aj vytvoreniu kapely aby spolu vedeli zahrať songy aj live.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 17

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Cup of Tea

Entitled

1
Počet hlasov: 16

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Nov

Vernisáž

0
Počet hlasov: 15

Nov

Vernisáž

"Vernisáž" opäť vznikla v piatich obývačkách a skúšobni. Mixoval a mastroval ju Dominik Suchý z Titingur, čo zvuku dosť pomohlo. Nov má piatich členov, fungujú v Bratislave a hrajú mix žánrov shoegaze / psychadelic / alt rock a počuli už aj také, že goth. Fungujú od jari roku 2019, odohrali zatiaľ 4 koncerty, z čoho bol jeden na Pohode on the Ground. Vernisáž je ich štvrté demo a chystajú sa (snáď čoskoro) nahrať album.

Ajo Čerňanský

Ulita zahrabaná v úli

1
Počet hlasov: 13

Ajo Čerňanský

Ulita zahrabaná v úli

Sólový projekt paleontológa a basgitaristu Aja Čerňanského z kapely Schrödingerova mačka. Všetky nástroje komponuje a nahráva Ajo sám. Pieseň Ulita zahrabaná v úli je nostalgickou spomienkou na časy prežité vo Frankfurte nad Mohanom a ľudí, ktorých tam stretol.

Fella In The Basement

Mad Season

0
Počet hlasov: 11

Fella In The Basement

Mad Season

Nový hudobný projekt Fella In The Basement. Pieseň Mad Season vznikla v spolupráci s rakúskym spevákom z kapely Mother's Cake. Veľmi ich teší, že takáto kolaborácia sa mohla uskutočniť. Už teraz pripravujú ich ďalšie spoločné piesne.

Psychonaut Club

Rain

0
Počet hlasov: 6

Psychonaut Club

Rain

Kapela Psychonaut Club vznikla na prelome rokov 2019 a 2020. Zakladajúci členovia sú Tomáš Schlimbach a Michal Goroľ, hudobné zoskupenie po pár týždňoch doplnil bubeník Igor Šichula. Kapela je zameraná prevažne na rockovú, psychedelickú a populárnu hudbu. Inšpiráciu berú od svetoznámych kapiel a umelcov, ako napríklad Metallica, Jimi Hendrix, Santana, Pink Floyd, Lenny Kravitz, Ritchie Kotzen či Red Hot Chili Peppers. Po roku skúšania sa Psychonaut Club odhodlali nahrať svoj prvý demo album Love my horse a niektoré zo skladieb si môžete vypočuť na viacerých hudobných platformách.

Rasťo Somora

Nothing Lasts

0
Počet hlasov: 2

Rasťo Somora

Nothing Lasts

Hudbe sa venuje od malička, fascinuje ho. Texty píše v angličtine, má pocit, že sa tak vie lepšie vyjadriť. V poslednom čase sa rozhodol, že vytvorí pár skladieb a uvidí, či sa budú ľuďom páčiť. Hudbe by sa rád venoval naplno, mixuje a nahráva ráno pred robotou a večer po robote. Na nástroje hrá sám, sám aj mixuje. Jeho skladby majú existenciálny nádych, ktorý si so sebou nesie v kapele aj v inej tvorbe.

design by konkurencia