Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Face the Whisper

Fire

0
Počet hlasov: 84

Face the Whisper

Fire

Face the Whisper je názov sólového hudobného projektu Mira Seleckého, speváka kapiel .Stepaside. a A Chance to Survive. Po tom, čo v období 2014 až 2019 mali priaznivci akustickej gitarovej hudby možnosť vnímať Face the Whisper ako dvojčlennú kapelu z Humenného, ťahá Miro tento projekt ďalej sám. V roku 2020 začal v nahrávacom štúdiu pracovať na svojom debutovom albume. Na jeseň toho istého roka zverejnil v spolupráci s mladou speváčkou Timeou Lacovou duet s názvom Running out of Time. Nahrávací proces sa síce kvôli pandemickej situácii natiahol na dlhšie obdobie, hudobník však verí, že za priaznivých okolností by album mohol byť dokončený v prvej polovici roka 2022. Čakanie naň spríjemnil Miro svojím fanúšikom v závere novembra 2021 uverejnením novej skladby aj s videoklipom, ktorá nesie názov Fire. Album sa následne chystá odprezentovať aj na koncertných pódiách po Slovensku. Face the Whisper zakladá svoju tvorbu na kombinácii melodických akustických gitár a spevových liniek s nádychom miernej melanchólie. Veľkú dôležitosť kladie Miro aj na texty piesní. Tie sú poprepletané rôznymi metaforami, v ktorých si poslucháči môžu nájsť svoje vlastné príbehy a precítiť tak úprimnú emóciu, ktorú sa v nich podľa vlastných slov snaží autor vyvolať.

Heidi

The Story

0
Počet hlasov: 78

Heidi

The Story

Som Heidi a hudbe sa venujem už odmalička, pomáha mi vyjadriť emócie už 15 rokov. Najbližšie mám ku klavíru. Ako samouk som sa naučila hrať na ukulele, gitalele a gitare. Počúvanie anglicko-hovoriacich interpretov ma priviedlo k vlastnej tvorbe. Popri štúdiu na klavíri sa venujem aj štúdiu spevu. Moja prvá skladba “The Story” vznikla pred tromi rokmi. Reprezentujem sa taktiež covermi na Instagrame.

Elia

Untitled

0
Počet hlasov: 45

Elia

Untitled

Volám sa Elia a mám 19 rokov. K hudbe mám už od detstva silný vzťah. Venujem sa jej asi 12 rokov, o tvorbu som sa však začal zaujímať len pred tromi/štyrmi rokmi. Hudobné základy som získal v ZUŠ-ke, ktorú doteraz navštevujem. Primárne som huslista, s príchodom na strednú som ale začal viac inklinovať ku gitare, až ma nakoniec pritiahla elektronika. Vo svojich skladbách sa snažím kombinovať prvky elektronickej hudby s nástrojmi. Moja prvá vec “Untitled” je takou ochutnávkou toho, kam by sa moja tvorba chcela v budúcnosti uberať.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 42

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Duch fujary

Potok a rieka

1
Počet hlasov: 29

Duch fujary

Potok a rieka

Na albume Spojila nás hudba z roku 2006 sú netradičné spojenia fujary s inými nástrojmi. V úvode skladby Potok a rieka znie fujara a píšťala Dušana Holíka. “Hudobná koláž častí autentických nahrávok a elektroniky spolu s komponovanými pasážami, v ktorých sa môžeme presvedčiť, že i elektronická hudba môže byť duchovne ladená. Súzvuk i opozícia, svet prírodný i naše vnútro – odveká rivalita tradičného a nového, stret mestskej človečiny a duchovného sveta kdesi hlboko, hlboko v nás..” Nedávno som dostal ponuku na spoluprácu od spoločnosti SRL Music Discovery XO z Londýna zameranej na vzťahy s umelcami a zastupujúcej nezávislých hudobníkov a vydavateľstvá po celom svete. Ale hlavne, hrávam len tak pre radosť. A to, iste uznáte, nie je vôbec “len tak”.

Audiobug

Back To The Roots

0
Počet hlasov: 22

Audiobug

Back To The Roots

Vďaka skupine Audiobug vám do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, predieraný jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo musíte hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine z Trenčína treba prísť na chuť.

KATE EVANS

About Us

0
Počet hlasov: 21

KATE EVANS

About Us

KATE EVANS je hudobná skupina z Košíc. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí folku a popu. Speváčku Evku Hájkovú a gitaristku Katku Pončákovú ste predtým mohli poznať ako duo CALLA, no dlhoročné hudobné skúsenosti spolu nabrali aj v kapele Irish Rose. V júni tohto roka sa začala spolupráca s Katkinou sestrou Saškou Ivasenkovou, mladou klaviristkou. S novým názvom si dievčatá prizvali do kapely aj mužské osadenstvo, na basgitaru hrá Maťko Bobrík a za bicie nástroje sa posadil Martin Lecho Lechman. KATE EVANS je partia so zmyslom pre humor, no spája ich aj láska k prírode. Ich piesne v slovenčine aj angličtine sú inšpirované každodenným životom.

monos

ink, pt.1

0
Počet hlasov: 13

monos

ink, pt.1

Volám sa Monika Štolcová a som študentkou autorského divadla a fyzického herectva na JAMU v Brne. Od mala sa venujem spevu, a už druhý rok slam poetry. S láskou k rapu a k experimentovaniu so žánrami a druhmi som 10. októbra 2021 vydala svoje debutové ep s názvom ink.

Tomáš Šváb

Kain`s city

0
Počet hlasov: 8

Tomáš Šváb

Kain`s city

Pochádzam z Moldavy nad Bodvou, som 37 ročný nadšenec elektronickej hudby a rád experimentujem so zvukom. Ako amatér sa už niekoľko rokov venujem ambientnej a dronovej hudbe. Mám aj niekoľko demo-albumov na Soundcloude. V poslednej dobe sa však darí vytvárať aj hudby, ktoré sa podľa mňa viac hodia do filmového spektra. Jednu takú vám teraz aj ponúkam, myslím si, že stojí aspoň za jedno vypočutie si.

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

0
Počet hlasov: 7

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

Volám sa Marek Duška. Už som sa raz do Demovnice zapojil cca pred štyrmi rokmi. Nedávno som vydal svoj druhý album, tak som sa rozhodol, že sa zapojím opäť. Som grafický dizajnér, ale vymyslel som si hudobný projekt Blur de Gas, ktorý je mojim cvokhauzom, zábavným parkom, katarziou, ostrovom pokoja a harmónie ale hlavne hudobným pieskoviskom pre moje druhé ja, ktoré sa potrebuje realizovať vo svojom šuplíkovom projekte, ktorý raz za čas dostane krídla a opustí svoju malú krabičku, izbičku, dom. Skladba "Melancholic kiwi" je výletom do minulosti. Je to jediná skladba na albume Tukdam, vytiahnutá z hudobného archívu, v ktorom ležala hádam aj 15 rokov. Skladba je nahratá znova v novom aranžmáne. Ostali len gitarové motívy, ktoré znejú v prvej polovici skladby, pomaly vyprchajú a dávajú priestor pre gradáciu.

design by konkurencia