n.P.O.H

Cesty stratené

1
Počet hlasov: 58

n.P.O.H

Cesty stratené

Obsadenie: priam klasické (a pánske) – Peter Kofo Kováč – gitary (elektrická, akustická), spev; Tomáš Minďaš – gitara (elektrická, akustická), vokály; Ivan Márer – basgitara, vokály; Roman Juráš – bicie. Pôvod a pôsobisko: Dolný Kubín (to je sever stredného Slovenska – korbáčiky, lyžovačka a tak...). Žánrové vymedzenie: ťažko definovať, ale keď o nás píšu iní, spomínajú rock, pop, folk… Rok vzniku: tiež nie zautomatizovaný údaj, ako mnemotechnickú pomôcku zväčša používame vek našich potomkov, takže, povedzme, 2007 (plus-mínus 2 roky...). Autorské zázemie: hudba a texty – Kofo (a do finálnej podoby, samozrejme, kecá celý zvyšok kapely). Doterajšia tvorba: 4 demo-CD, 1 štúdiové CD – Na konci sveta (úplne čerstvé, v novembri lisované). Dôvod existencie (najväčší doterajší úspech): baví nás to.

She Tears Skirts

Grinch

0
Počet hlasov: 51

She Tears Skirts

Grinch

Sme kapela She Tears Skirts, založená 01.01.2020, v Košiciach. Náš hudobný štýl najviac vystihuje pomenovanie Art Rock. V našom repertoári nájdete prvky heavy, funk, hard, grunge, alternative či balady. Zloženie kapely vo štvorici: Samuell Galy (lead vocal, gitara), Ľuboš Bartko (gitara, backing vocal), Oldřich Menšík (bicie, backing vocal) a Matej Kutlák (basgitara, backing vocal).

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 45

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Dashi Stardust

You

2
Počet hlasov: 26

Dashi Stardust

You

Dashi Stardust vydáva singel You v spolupráci s producentom a gitaristom Geoffom Tysonom. Spolu s piesňou vydáva aj videoklip, ktorý zobrazuje kontrast medzi temnou melanchóliou mysle a triezvym uvažovaním. Klip ide v stopách textu piesne a vzdáva hold vnútornej sile ženskej individuality. You je o prijatí všetkých stránok vlastnej psychiky a znovunájdení stratenej sebaistoty. You je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý vyjde koncom roka 2022. V ňom sa chce Dashi vrátiť k pestrosti štýlov, ktoré ju celý život ovplyvňujú nielen v hudbe, ale aj tanci a ďalších umeleckých počinoch.

last millennials.

Antisocial

2
Počet hlasov: 20

last millennials.

Antisocial

Sme bratislavská alternative rock kapela, založená v lete 2019. Naša hudba vychádza z rôznych žánrov, ktoré máme radi a ktoré nás počas života ovplyvnili. Popri základe, ktorý spočíva v tradičnom zložení gitara-basgitara-bicie, radi experimentujeme so syntetickými zvukmi a štúdiovými technikami. Autorské texty piesní sa týkajú tém, ktorými žije jedna celá generácia – generácia mileniálov. Hoci ich píšeme v anglickom jazyku, nejde v našom prípade o zmes bezvýznamných prvoplánových rýmov. Píšeme o správaní sa na sociálnych sieťach, následkoch životných rozhodnutí v mladom veku, či o vzťahoch z ktorých sa vytratila iskra a vášeň. Neraz sú naše texty o pocite nostalgie k dobe, ktorú žiadny človek z našej generácie nemal možnosť zažiť. Naše piesne nájdete na EP s názvom Choose Life.

Rijola

Splývanie

0
Počet hlasov: 15

Rijola

Splývanie

Rijola sú dvaja kamoši z Prešova, Andrej a Dávid, ktorí spolu tvoria od roku 2021. Máme radi minimalistickú hudbu postavenú na jednoduchom beate, synthoch a silnom vokále. Našu prvú pieseň “Splývanie” sme si vydali v septembri 2021, čím sme si splnili sen o spoločnej kapele.

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

0
Počet hlasov: 12

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

Ondro Daniš je herec, hudobník a spevák zo Zvolena, pôsobí v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, hrá s kapelou DEFINITIVUM tvorbu Deža Ursinyho a Jara Filipa, sólovo vystupuje s programom DŽUBOKS - kde hrá všehochuť zo svetovej aj československej scény podľa zloženia a nálady publika. Sem-tam napíše aj vlastnú pesničku. TCOrchestra - Temperament Cimbal Orchestra - je nielen ľudová hudba zo širšieho podpoľania zložená zo skúsených mladých muzikantov, ktorí majú spoločný vkus na hudbu ako takú a radi premosťujú rôzne žánre a vplyvy. Pieseň Rinaldo je poctou husľovému velikánovi Rinaldovi Oláhovi (1929-2006) zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je pre týchto muzikantov veľkým vzorom. Ide o cover známej bossanovy Desafinado.

Alltide

Pamätaj si ma

1
Počet hlasov: 11

Alltide

Pamätaj si ma

Sme traja kamaráti z Prešova a okolia, ktorí spolu začali tvoriť hudbu približne pred rokom a pol. K založeniu kapely nás inšpiroval spoločný hudobný zážitok, ktorým bol koncert vo Viedni. Vo svojej hudbe spájame akustické nástroje s elektronickými prvkami blízkymi indie folku / indie pop žánrom. Minulý rok v lete sme vydali debutové EP s názvom “fialová“. Celé EP vznikalo v našom novom štúdiu a na našej obľúbenej chate. Celistvý projekt je vyjadrením nášho príbehu s vedomím minulosti a víziou do budúcnosti. Minulý rok sme odohrali prvý online koncert v klube Wave a začiatkom septembra sme pokrstili naše EP v prešovskom klube Stromoradie.

NMFF

Samota

0
Počet hlasov: 4

NMFF

Samota

NMFF je nová skupina z Bratislavy, ktorú tvoria dvaja členovia (Maylo a Nano). Žáner RAP. Táto dvojica stihla za svoju krátku existenciu nahrať svoj prvý album s názvom "Samota". Vypočuť si ho môžete na všetkých streamovacích službách. Album obsahuje 8 piesní s príjemnými melódiami a hlbokými textami. Do Demovnice mieri práve s piesňou Samota, ktorá sa nesie v melancholickom duchu s príjemným dejom a chytľavým refrénom, podloženým autentickým textom.

Diava Lite

Cítim sa jak v Prievidzi

0
Počet hlasov: 0

Diava Lite

Cítim sa jak v Prievidzi

Diava Lite je sólo projekt 30 ročného producenta a klaviristu žijúceho v Bratislave. Hudbe sa aktívne venuje posledných 9 rokov a za ten čas mal možnosť robiť hudbu pre viacero projektov, od krátkych filmov, až po multimédiá a hry. Ako klavirista spolupracoval s viacerými kapelami rôznych žánrov a momentálne aj s jazzovým orchestrom. Jeho snom je však tvoriť originálnu elektronickú hudbu, ktorej sa intenzívne venuje posledné 2 roky. Svoju hudbu opisuje ako ''Millenials' music diary''. Je apolitická, nesleduje žiaden vyšší morálny cieľ, ale je o každodennom prežívaní jednotlivca a má predovšetkým za účel byť poslucháčsky zaujímavá - zaujať ich svojou invenčnosťou.

design by konkurencia