Soňa Kmeťová

Big Brother

0
Počet hlasov: 63

Soňa Kmeťová

Big Brother

Volám sa Soňa Kmeťová a hoci sa hudbe venujem už dlho, toto je môj prvý singel. Na zmeny, alebo nepríjemné faktory v mojom prostredí, je pre mňa prirodzené reagovať v podobe písania a tvorenia. Je to spôsob, akým si dokážem zachovať čistú hlavu, moja psychohygiena. Baví ma schovávať skutočnosť do metafor a baví ma aj pocit, že o významoch niektorých z nich, budem vždy vedieť len ja. Pieseň Big Brother vznikla pár dní po vypuknutí vojny na Ukrajine. Spočiatku mi ani nenapadlo, že spojenie “veľký brat” v ľuďoch evokuje Orwella. Ja som chcela konflikt a jeho povahu prirovnať k rodinnému vzťahu, kde starší súrodenec má tendenciu vytvárať z mladšieho svoju vernú kópiu. Skladba je výpoveď mladšieho a znázorňuje momenty, “posledné kvapky”, kedy si uvedomuje, že Big Brother mu nedovolí rásť a konať vo svete to, po čom túži on sám. Bola by som vďačná, keby sa o téme “Ukrajina” aj naďalej hovorilo. Ľudia, ktorí utiekli stále potrebujú pomoc. Ešte viac ako na začiatku. Ak má moja pieseň pomôcť k tejto konverzácii, splnila svoj účel.

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

0
Počet hlasov: 55

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

East Side Sorry je DIY kapela, ktorú tvorí Mišo Kvetko spolu s Veronou Němcovou. Robia subverzívny elektronický pop. Inšpirovaní svojou pestrofarebnou krajinou s perleťovou sochou slobody, bankou lásky, zateplenými kostolmi, tankami pred firmami. Rozpadnuté domy, pred nimi nablýskané mercedesy. Vpredu biznis, vzadu zábava. Maskovanie šedi, veľké pupky na kúpaliskách, pštros v šenku. Eastetika, ktorá nás definuje, nasiera, ale aj zabáva.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 20

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 18

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

0
Počet hlasov: 15

Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

Alex Molcha je stále o tón bližšie k pravdivosti než Alexandra Múdra. Venuje sa klavírnej hudbe, hre na ukulele, kalimbe, v budúcnosti chce experimentovať s thereminom a exotickými hudobnými nástrojmi, elektronikou. Blízkosť pociťuje k jazzu, fusion, indie a ambientu. Zaoberá sa literatúrou, ktorú nevníma izolovane. Píše v slovenskom, anglickom, ruskom a českom jazyku. Prirodzene sa vyhýba textárstvu.

MÖRE

High

0
Počet hlasov: 12

MÖRE

High

Sme kapelka MÖRE (rómsky/chlap, človek, švédsky/ráno atď.), ktorú tvoria traja obsluhovači nástrojov (gitara/mikrofón, bicie, basa). V minulosti sme mali v Demovnici zaradený song Búrka, ktorý sa ako tak predieral nejaký ten týždeň kolami. Teraz posielame song s názvom High.

Beth Van Rose

Losing Control

0
Počet hlasov: 7

Beth Van Rose

Losing Control

Beth Van Rose je pseudonym 18-ročnej speváčky a umelkyne, ktorá je obklopená hudbou celý svoj život. Tvorbu sama píše, skladá, nahráva a neustále sa snaží zdokonaľovať aj v samotnej amatérskej produkcii. Toto všetko jej dáva úplnú moc nad zvukom skladieb. Inšpiráciu najviac čerpá zo žánrov ako rock' n roll, indie rock a využíva prvky alternatívneho popu. “Losing Control” je debutová skladba zameraná na pocit bezmocnosti a hnevu. Pôsobí ako vykričanie sa, monológ uprostred hádky, ktorý vedie k pokojnému koncu. Vyšla v januári 2022.

Halabuk

Memento

0
Počet hlasov: 5

Halabuk

Memento

Sme kapela Halabuk z Partizánskeho a okolia, hráme hudbu ktorá vychádza z pop-reggae žánru s prvkami rocku. Frontmanom zoskupenia je Jakub Halabuk ktorí je aj tvorcom prevažnej väčšiny songov. Na textoch sa často podieľa piaty nehrajuci člen Foko. Post gitaristu a back-vokálu zastáva Boris Mičkovič, rytmickú sekciu má na starosti Roman Valach a o bassové frekvencie sa stará Dominik Horák. S dychovou sekciou nám pravidelne vypomáha Simona Boďová. Vznikli sme koncom roka 2021, momentálne pracujeme na vlastných piesňach a chystáme sa nahrať ďalšie dve skladby (prvé dve sme nahrali cez Vianoce 2021).

Nicholas Wintzler

Palacinka ft. Samčo, brat dážďoviek

0
Počet hlasov: 4

Nicholas Wintzler

Palacinka ft. Samčo, brat dážďoviek

Som multidisciplinárny výtvarník, študent Fakulty umení v Košiciach. Venujem sa digitálnemu vizuálnemu umeniu, maľbe, kresbe, hudbe. Môj prístup k tvorbe je buď veľmi surový, alebo veľmi hravý. Podľa mňa je dobré aj jedno, aj druhé, záleží iba na tom, ktoré médium si zvolím. Veľmi rád pracujem so svojimi emóciami, rád píšem prúdom vedomia. Takto vzniká väčšina nápadov. Krátke vtipné vety, vymyslené slová, slovné hračky, melódie, všetko to vzniká za pochodu a tak si to rýchlo musím zapisovať, aby som to nestratil, pretože viem, že o 30 sekúnd si na myšlienky už nikdy nespomeniem. Nápady pretavím do rôznych diel. Zápisky skončia ako vizuálne dielo, alebo ako hudba. Niekedy sa mi podarí vytvoriť dielo, ktoré je menej osobné, ale má za to väčší dosah a niekedy je to presne naopak.

Fotón

Svet

0
Počet hlasov: 2

Fotón

Svet

Sme novovzniknutá kapela s názvom Fotón. Väčšinu skladieb zložil Michal Völgyi, ktorý sa tiež venuje zároveň mixu/masteringu, zvukovému dizajnu a taktiež spevu/rapu. Tomáš Macík spieva (rap) a skladá texty. Prednedávnom sa k skupine pridala talentovaná Vladimíra Ščigulinská, výborná huslistka. Je stálym členom Štátnej košickej filharmónie a vystupovala po celom svete. Obohacuje našu hudbu hrou na husliach. Lukáš Lacko, gitarista, spevák a taktiež výborný hudobník je najnovším prírastkom našej hudobnej rodiny. Hral spolu s Českou filharmóniou a vystupoval takmer po celej Európe. Náš štýl hudby je kombináciou elektroniky, hip-hopu, s prvkami klasických nástrojov, ako sú piano, husle a gitara. 24.12.2021 nám vyšiel debutový projekt s názvom HOLOGRAM. Štýl hudby je špecifický, zameraný na mladšie publikum. Cieľom je inšpirovať a motivovať mladých ľudí zamyslieť sa nad tým, čo je najcennejšie v našich ľudských životoch. Hľadať to a nájsť. A tak obohatiť nielen seba, ale celú spoločnosť. Posielame vám skladbu Svet, ktorá je o vízii sveta, kde by bol mier a vzájomné porozumenie.

design by konkurencia