Gabriel Mikó

Let's Dance

4
Počet hlasov: 41

Gabriel Mikó

Let's Dance

Volám sa Gabriel Mikó, bývam kúsok od Trnavy. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. Jej tvorbe som sa trochu venoval už pred pätnástimi rokmi, potom som si založil rodinu a hudba išla bokom. Pred piatimi rokmi som začal opäť tvoriť. Používam hlavne prog. Ableton Live, ale mám aj zopár hardwareových synťákov. Touto cestou vám chcem predstaviť svoju tvorbu.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 39

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 31

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

The Reptilians

Life's Not Dead

0
Počet hlasov: 24

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 22

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 18

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

Soňa Kmeťová

Big Brother

0
Počet hlasov: 15

Soňa Kmeťová

Big Brother

Volám sa Soňa Kmeťová a hoci sa hudbe venujem už dlho, toto je môj prvý singel. Na zmeny, alebo nepríjemné faktory v mojom prostredí, je pre mňa prirodzené reagovať v podobe písania a tvorenia. Je to spôsob, akým si dokážem zachovať čistú hlavu, moja psychohygiena. Baví ma schovávať skutočnosť do metafor a baví ma aj pocit, že o významoch niektorých z nich, budem vždy vedieť len ja. Pieseň Big Brother vznikla pár dní po vypuknutí vojny na Ukrajine. Spočiatku mi ani nenapadlo, že spojenie “veľký brat” v ľuďoch evokuje Orwella. Ja som chcela konflikt a jeho povahu prirovnať k rodinnému vzťahu, kde starší súrodenec má tendenciu vytvárať z mladšieho svoju vernú kópiu. Skladba je výpoveď mladšieho a znázorňuje momenty, “posledné kvapky”, kedy si uvedomuje, že Big Brother mu nedovolí rásť a konať vo svete to, po čom túži on sám. Bola by som vďačná, keby sa o téme “Ukrajina” aj naďalej hovorilo. Ľudia, ktorí utiekli stále potrebujú pomoc. Ešte viac ako na začiatku. Ak má moja pieseň pomôcť k tejto konverzácii, splnila svoj účel.

Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

0
Počet hlasov: 10

Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

Alex Molcha je stále o tón bližšie k pravdivosti než Alexandra Múdra. Venuje sa klavírnej hudbe, hre na ukulele, kalimbe, v budúcnosti chce experimentovať s thereminom a exotickými hudobnými nástrojmi, elektronikou. Blízkosť pociťuje k jazzu, fusion, indie a ambientu. Zaoberá sa literatúrou, ktorú nevníma izolovane. Píše v slovenskom, anglickom, ruskom a českom jazyku. Prirodzene sa vyhýba textárstvu.

Daniel Handák

Desynchronized

1
Počet hlasov: 9

Daniel Handák

Desynchronized

Volám sa Daniel a rád tvorím. Väčšinou ide o kresby, animácie, ale pomedzi to sa rád venujem aj hudbe. Do Demovnice Rádia_FM sa zapájam už druhýkrát s ďalšou skladbou. Nemám jasný cieľ v tom čo, alebo kto chcem byť, ale rád by som mal možnosť naďalej tvoriť.

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

0
Počet hlasov: 7

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

East Side Sorry je DIY kapela, ktorú tvorí Mišo Kvetko spolu s Veronou Němcovou. Robia subverzívny elektronický pop. Inšpirovaní svojou pestrofarebnou krajinou s perleťovou sochou slobody, bankou lásky, zateplenými kostolmi, tankami pred firmami. Rozpadnuté domy, pred nimi nablýskané mercedesy. Vpredu biznis, vzadu zábava. Maskovanie šedi, veľké pupky na kúpaliskách, pštros v šenku. Eastetika, ktorá nás definuje, nasiera, ale aj zabáva.

design by konkurencia