Gabriel Mikó

Let's Dance

1
Počet hlasov: 33

Gabriel Mikó

Let's Dance

Volám sa Gabriel Mikó, bývam kúsok od Trnavy. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. Jej tvorbe som sa trochu venoval už pred pätnástimi rokmi, potom som si založil rodinu a hudba išla bokom. Pred piatimi rokmi som začal opäť tvoriť. Používam hlavne prog. Ableton Live, ale mám aj zopár hardwareových synťákov. Touto cestou vám chcem predstaviť svoju tvorbu.

The Reptilians

Life's Not Dead

0
Počet hlasov: 32

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

3
Počet hlasov: 28

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

2
Počet hlasov: 22

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

Pieseň Once I cut the rose je o hlbokej potrebe niekoho chrániť - potrebe takej silnej, že by človek doslova odstránil tŕne zo stonky ruže, aby si jeho milovaný človek neublížil a zároveň sa tešil z krásy kvetu. Jeden by si povedal, že je to skvelá metafora, ale ja som reálne takúto vec urobila. Tento moment mi utkvel v hlave a hneď ako som prišla v ten deň domov, pustila som sa do písania Once I Cut The Rose. Pri nahrávaní v štúdiu, ale aj následnom počúvaní tejto skladby sa vždy vrátim do momentu, keď som ju napísala. Skladba je súčasťou pripravovaného setu piesní, ktoré budú na albume Unreal, ktorý produkuje Geoff Tyson.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 20

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Space Embrace

Sweetest

0
Počet hlasov: 19

Space Embrace

Sweetest

Space Embrace je nová česko-slovenská, elektro-popová kapela. Charakteristická nevšednou kompozíciou a poetickou lyrikou. Teraz s vychádzajúcim singlom Sweetest - skladba o kráse v chaose.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 14

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Soňa Kmeťová

Big Brother

0
Počet hlasov: 7

Soňa Kmeťová

Big Brother

Volám sa Soňa Kmeťová a hoci sa hudbe venujem už dlho, toto je môj prvý singel. Na zmeny, alebo nepríjemné faktory v mojom prostredí, je pre mňa prirodzené reagovať v podobe písania a tvorenia. Je to spôsob, akým si dokážem zachovať čistú hlavu, moja psychohygiena. Baví ma schovávať skutočnosť do metafor a baví ma aj pocit, že o významoch niektorých z nich, budem vždy vedieť len ja. Pieseň Big Brother vznikla pár dní po vypuknutí vojny na Ukrajine. Spočiatku mi ani nenapadlo, že spojenie “veľký brat” v ľuďoch evokuje Orwella. Ja som chcela konflikt a jeho povahu prirovnať k rodinnému vzťahu, kde starší súrodenec má tendenciu vytvárať z mladšieho svoju vernú kópiu. Skladba je výpoveď mladšieho a znázorňuje momenty, “posledné kvapky”, kedy si uvedomuje, že Big Brother mu nedovolí rásť a konať vo svete to, po čom túži on sám. Bola by som vďačná, keby sa o téme “Ukrajina” aj naďalej hovorilo. Ľudia, ktorí utiekli stále potrebujú pomoc. Ešte viac ako na začiatku. Ak má moja pieseň pomôcť k tejto konverzácii, splnila svoj účel.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 2

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

ZARD

Morning Glory

0
Počet hlasov: 2

ZARD

Morning Glory

Volám sa Tobiáš a.k.a ZARD, som s Pezinka, mám 18 rokov a produkujem primárne techno. Napriek tomu že mám veľa nedokončených projektov sa mi konečne podarilo dokončiť pesničku Morning Glory a rád by som sa zapojil do projektu Demovnica ešte raz, hope you like it.

design by konkurencia