Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

The Reptilians

Life's Not Dead

1
Počet hlasov: 43

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Gabriel Mikó

Let's Dance

0
Počet hlasov: 28

Gabriel Mikó

Let's Dance

Volám sa Gabriel Mikó, bývam kúsok od Trnavy. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. Jej tvorbe som sa trochu venoval už pred pätnástimi rokmi, potom som si založil rodinu a hudba išla bokom. Pred piatimi rokmi som začal opäť tvoriť. Používam hlavne prog. Ableton Live, ale mám aj zopár hardwareových synťákov. Touto cestou vám chcem predstaviť svoju tvorbu.

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

0
Počet hlasov: 19

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

Pieseň Once I cut the rose je o hlbokej potrebe niekoho chrániť - potrebe takej silnej, že by človek doslova odstránil tŕne zo stonky ruže, aby si jeho milovaný človek neublížil a zároveň sa tešil z krásy kvetu. Jeden by si povedal, že je to skvelá metafora, ale ja som reálne takúto vec urobila. Tento moment mi utkvel v hlave a hneď ako som prišla v ten deň domov, pustila som sa do písania Once I Cut The Rose. Pri nahrávaní v štúdiu, ale aj následnom počúvaní tejto skladby sa vždy vrátim do momentu, keď som ju napísala. Skladba je súčasťou pripravovaného setu piesní, ktoré budú na albume Unreal, ktorý produkuje Geoff Tyson.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 16

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 16

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

URBAAN

Samotár

0
Počet hlasov: 14

URBAAN

Samotár

Ide o sólový projekt Ladislava Urbána. Je zameraný predovšetkým na autentickosť autorskej tvorby, ktorá je v tomto projekte bez akýchkoľvek limitov či žánrových zábran. Ide skôr o producentský projekt než o túžbu verejne sa prezentovať. Prvým výsledkom niekoľko mesačnej práce je EP s názvom EPOCHA.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 11

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Space Embrace

Sweetest

0
Počet hlasov: 2

Space Embrace

Sweetest

Space Embrace je nová česko-slovenská, elektro-popová kapela. Charakteristická nevšednou kompozíciou a poetickou lyrikou. Teraz s vychádzajúcim singlom Sweetest - skladba o kráse v chaose.

Cassovia Acid Muse

Farby rána

0
Počet hlasov: 2

Cassovia Acid Muse

Farby rána

Cassovia Acid Muse - mladé hudobné trio, ktoré vychádza z funk/indie rocku a nesie sa v neokresanom garážovom zvuku, vysiela svoje v poradí druhé demo z pripravovaného druhého EP, ktoré nesie názov Farby Rána. Kapela sa od svojho založenia v roku 2019 ustálila v podobe Michal Tresa (bicie), Adam Jakab (basa, spev) a Daniel Opavský (gitara). Ich hudba je sprevádzaná jemnou melanchóliou a pevnou emóciou.

1ak08

Since You have Been Gone

3
Počet hlasov: 2

1ak08

Since You have Been Gone

Som mladý producent zo Stropkova, ktorý sa rozhodol vydať svoju hudbu aj napriek tomu, že mu jeho self-destructing myseľ hovorí, že všetko čo spraví nestojí za nič. Moja ambícia je zlepšovať sa každým dňom a byť najlepším umelcom a človekom akým viem byť. Som rád, ak niekoho osloví moja hudba. Pravdepodobne to znamená že máme niečo spoločné.

design by konkurencia