Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

The Reptilians

Life's Not Dead

0
Počet hlasov: 38

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Gabriel Mikó

Alana

0
Počet hlasov: 25

Gabriel Mikó

Alana

Volám sa Gabriel Mikó. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. K jej tvorbe som sa vrátil asi pred 5 rokmi a teraz sa popri svojom zamestnaní venujem produkcii a masteringu hudby. Používam hlavne program Ableton Live, ale mám aj zopár hardwearových synťákov. Týmto vám chcem predstaviť svoju ďalšiu skladbu Alana.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 18

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Student

Aisle of Bombs

0
Počet hlasov: 10

Student

Aisle of Bombs

Student je hudobný producent, skladateľ a multiinštrumentalista so sídlom v Londýne, UK. Spolupracuje s mnohými hudobníkmi a umelcami, alebo tvorí sám. Jeho kompozície sú ovplyvnené dekádami elektrifikovanej hudby rôznych scén. Lyrickosť jeho textov je reakciou na okolitý svet a vývoj na našej planéte.

Lemuel

Poza bučky

0
Počet hlasov: 7

Lemuel

Poza bučky

Sme hudobné zoskupenie vystupujúce pod názvom Lemuel, ktorý odkazuje na titulnú postavu Gulliverových ciest a na obskúrneho biblického kráľa. Podobne, ako tieto dve postavičky, pochádzame z fiktívnych alebo dávno zabudnutých miest: z dedín v okolí Trnavy, vrátane Nitry. Vznikli sme ako banda amatérov v roku 2018 v garáži 331 v garážovom dome na Pionierskej ulici v Bratislave. V súčasnosti sme ešte väčšia banda amatérov, ale máme za sebou dva koncerty. Naše pesničky nepodávajú žiadne posolstvá, iba existenciálne ladené príbehy rozličných indivíduí.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 6

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 6

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

Nicholas Wintzler a Lukáš Bandžuch

Vietor 430

1
Počet hlasov: 5

Nicholas Wintzler a Lukáš Bandžuch

Vietor 430

Vietor 430 sme nahrali spolu s Lukášom Bandžuchom v polotriezvom stave. Bolo to asi tak v auguste 2021. Raz sme sa po dlhej dobe stretli v Margecanoch za tunelom a ja som mu neskôr začal rozprávať o tom, ako začínam pracovať na ďalšom EP (vtedy na mojom druhom), a že už mám nahrané a zmixované dve pesničky. Tak sme postupne došli až k tomu, že by bola sranda ak by sa pridal. Začali sme na tom pracovať spoločne. Už skôr sa pridala aj Monika Bombarová, ktorá si tiež na albume zahrala na gitaru v pesničke s názvom Strechy na kľúč. Potom sme niečo dohrali s Lukášom, ja som naprogramoval nejaké bicie, odspieval som si svoje improvizované pasáže, vo veľkej väčšine to bolo v mojej réžii, mixoval som to, neskôr som robil akože mastering, ale taký úplne odfláknutý, nakreslil som coverart a celé som to vydal pod názvom Kto Vyhodil Taký Dobrý Džem (ďalší z názvov, ktorý mi napadol pri pohľade na odhodený džem, bol som z toho smutný). V apríli roku 2022 sme k pesničke Vietor 430 natočili aj videoklip, ktorý je zavesený na internete.

Rasťo Somora

Popolavé vrany

0
Počet hlasov: 4

Rasťo Somora

Popolavé vrany

Moje meno je Rasťo Somora, hudbe sa venujem od malička, fascinuje ma. Hudbe by som sa rád venoval naplno, no nie je to pre mňa také jednoduché, takže mixujem a nahrávam ráno pred robotou a večer po robote. Nástroje si všetky hrám sám, mixujem si to sám. Moje skladby majú existenciálny nádych, to si nesiem stále so sebou aj v kapele a inej tvorbe. Posielam jednu skladbu na ktorej pracujem už pár mesiacov. Je to tak trochu protest song myslím.

Lubo K.

Vernisage Hous 2013

0
Počet hlasov: 2

Lubo K.

Vernisage Hous 2013

Túto skladbu som nazval Vernisage Hous 2013 z dôvodu, že prvý a zároveň aj poslednýkrát sme ju v tejto forme hrali s kamarátom trubkárom Valerom J. na vernisáži v roku 2013 v Košiciach v Löflerovej galérii. Takto nahratá dlho ležala ladom nijako nepublikovaná, priebežne mixovaná a podomácky mastrovaná, až kým mi nedávno napadlo, keď som začul vo vašej Demovnici inú elektronickú skladbu, že by možno mala šancu, aby ju ešte nejaké uši počuli aj druhýkrát. Pravdepodobne sa stane súčasťou plánovaného albumu s názvom KPC Archív, kde postupne finalizujem mixy a mastre svojich tzv. "šuflíkových" skladieb, ktoré doteraz neuzreli svetlo sveta. Týmto samozrejme pozdravujem Valéra.

design by konkurencia