Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dennica

Čarokrásne

1
Počet hlasov: 110

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Trimaj

Prečo

0
Počet hlasov: 78

Trimaj

Prečo

Sme kapela TRIMAJ (Traja Michalovia a Juraj) a vznikli sme v septembri roku 2021. Kruh sa uzavrel niekedy v decembri, keď našu ponuku na spoluprácu prijal Juraj ako spevák. Na prvú skúšku priniesol aj klávesy (o čom sme netušili) a tak sme sa rozrástli nielen o speváka, ale aj o klávesáka. Venujeme sa vlastnej tvorbe v oblasti rockového žánru, kde sem-tam zabrodíme v riekach punku či metalu. V skratke je to “rock pre masy”. V lete sme vydali náš prvý videoklip, ktorý mal po siedmych dňoch od zverejnenia 1.000 videní a naďalej rastú. Na základe toho už aj dostávame ponuky na verejné vystúpenia, no zatiaľ nemáme dostatok repertoáru, usilovne však na ňom pracujeme a na budúci rok už budeme mať čo ponúknuť.

Kvet z Alokatu

Víkendový dážď

0
Počet hlasov: 61

Kvet z Alokatu

Víkendový dážď

Radi by sme sa opäť prihlásili do Demovnice so skladbou z nášho EP Fragmenty. Neisto kráčame a nechávame stopy v miestach, kde sa naše cesty pretli, len aby sme ako molekuly rozleteli k ďalšej príťažlivosti. Po každom strete ostane príjemné mrazenie, bolestná tieseň, alebo len mdlá spomienka strácajúca sa v rozmazaných postavách mimo zorného poľa. Kvet Z Alokatu zbiera tieto emócie a v piesňach sa snaží zachytiť prchavý dych života, jeho odtieňov a farieb.

Džem na3

Výroba

0
Počet hlasov: 35

Džem na3

Výroba

Sme kapela Džem na3, robíme autorskú hudbu s textami v slovenčine. Vlani ste nám zahrali pieseň Kino, za čo sme veľmi vďační, keďže aj na základe toho, že bola pieseň odohraná v Demovnici, sme našli bubeníka. O to viac, že práve cez tohto bubeníka sa k nám neskôr pridala aj skvelá speváčka. Aktuálne sme teda päťčlenná kapela, tvoríme, hráme a máme z toho veľkú radosť. Pripravili sme nové demo-skladby a dovoľujeme si jednu z nich zaslať.

Mário Gajarský

Loss Anger And Vanity

0
Počet hlasov: 22

Mário Gajarský

Loss Anger And Vanity

Moje meno je Mário Gajarský. Som trnavský hudobník, skladateľ, inštrumentalista, producent, ktorý tvorí vlastnú muziku. Pieseň Loss Anger And Vanity je singel k pripravovanému sólového albumu. V tejto piesne som si nahral, napísal a zmixoval všetko sám v štúdiu Bunker. Myšlienka piesne je v skratke o tom, že ak zvíťazíme nad vlastnou nenávisťou, hnevom a márnivosťou, zvíťazíme nad celým svetom. Keď budeme chcieť.

DASA

Dreaming

0
Počet hlasov: 20

DASA

Dreaming

DASA je slovenská interpretka pôsobiaca v Londýne. V minulosti bola súčasťou rôznych hudobných projektov, ako napríklad indie kapely Funeral for Bird a Londýnskej interpretky IMOGEN. V súčasnosti si buduje svoje meno ako sólová interpretka. DASA berie mnoho svojej inšpirácie zo slovenskej folklórnej harmónie a taktiež od renomovaných umelcov ako sú Björk, Perfume Genius alebo Imogen Heap. Jej cieľom je vo svojej tvorbe tieto dva svety spojiť. Jej debutové EP vyjde koncom novembra.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 15

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Quietflame

Diamond Head Serpent

0
Počet hlasov: 4

Quietflame

Diamond Head Serpent

Som nezávislý umelec. Quietflame je pseudonym pod ktorým tvorím prevažne temný ambient hip-hop so spirituálnymi témami. Svoje texty píšem v angličtine. Sám sa nahrávam, produkujem a mixujem všetky moje tracky. Mojou tvorbou sa zameriavam na otváranie očí a odomykanie myslí ľudí, ktorý ešte stále žijú v ilúzii. Prajem si, aby si ľudia viac vážili našu Matku Zem a rešpektovali jej signály. Pre tých, ktorí počúvajú, sa v mojej hudbe skrýva hlbší zmysel.

caddythekid

925.wav

0
Počet hlasov: 2

caddythekid

925.wav

Hovorím si caddythekid a s potešením vám posielam skladbu "925.wav" z môjho nového EP s názvom "10051.iso". Mám 23 rokov, hudbu tvorím asi od svojich 16-tich. Proces tvorby je pre mňa únikom zo sveta, v ktorom žijem. Vychádzam rád z vecí, ktoré ma v živote ovplyvnili - literatúra, najmä existencialisti, Orwell, alebo Bukowski. Bezpochyby aj hudbou, pri ktorej som vyrastal - hip-hop. Som študentom informačného manažmentu na FRI UNIZA. Okrem hudby sa venujem grafickému dizajnu, produkcii videoklipov a rôznej multimédiálnej tvorbe. Oh.. a volám sa Patrik.

Peter Borland

Did You Feel Something

0
Počet hlasov: 1

Peter Borland

Did You Feel Something

Hovorím si Peter Borland, som z Bratislavy a amatérsky si skladám hudbu približne dvadsať rokov. Mám rád rôzne hudobné žánre, ako elektroniku, trip hop, vážnu hudbu, rock alebo heavy metal. Skladba "Did you Feel Something?" je skôr z oblasti synth-popu a jej vznik ovplyvnili kapely ako Mesh, The Soft Moon alebo Depeche Mode.

design by konkurencia