Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

5
Počet hlasov: 125

Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

Som grafický dizajnér a popri tom sa venujem tvorbe elektronickej hudby, synťáky ma fascinujú už od detstva (sladké 80. roky) a teda voľba žánru bola jasná. Tvorbe hudby sa venujem už zopár rokov, ale až v roku 2022 som sa rozhodol zhmotniť svoje nápady a vyjsť s nimi medzi ľudí. V rámci svojej tvorby, spolupracujem s viacerými spoluatorkami - textárkami a performerkami - napr. Paulínou Feriancovou a Radmilou Svensson - Slovenkou pôsobiacou vo Švédsku. Keďže sa venujem grafickému dizajnu, vizuálnej podpore svojich výtvorov venujem patričné úsilie - či už pri tvorbe artworkov k produkovaným skladbám, tak aj pri tvorbe videoklipov. Pri ich tvorbe spolupracujem s režisérom Braňom Vinczem. Do Demovnice ponúkam svoju slovensko-švédsku novinku - singel - Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 98

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Inými slovami

Komu uveríš

1
Počet hlasov: 67

Inými slovami

Komu uveríš

Inými slovami, Bratislavská kapela bez jediného člena priamo z Bratislavy, čiže inými slovami, cezpoľní bastardi, ktorí si radi myslia, že hrajú pop-rock ale hrajú multižáner. Ako štvorica, spevák Lukáš, gitarista Patrik, basák Mirec a bubeník Tomáš sa prvýkrát stretli koncom mája 2022 a odvtedy sa naplno oddávajú tvorbe vlastných skladieb v slovenčine s mladíckym duchom a zvukom.

D3NNY & M.R.C

Thoughts

0
Počet hlasov: 26

Trimaj

Prečo

0
Počet hlasov: 23

Trimaj

Prečo

Sme kapela TRIMAJ (Traja Michalovia a Juraj) a vznikli sme v septembri roku 2021. Kruh sa uzavrel niekedy v decembri, keď našu ponuku na spoluprácu prijal Juraj ako spevák. Na prvú skúšku priniesol aj klávesy (o čom sme netušili) a tak sme sa rozrástli nielen o speváka, ale aj o klávesáka. Venujeme sa vlastnej tvorbe v oblasti rockového žánru, kde sem-tam zabrodíme v riekach punku či metalu. V skratke je to “rock pre masy”. V lete sme vydali náš prvý videoklip, ktorý mal po siedmych dňoch od zverejnenia 1.000 videní a naďalej rastú. Na základe toho už aj dostávame ponuky na verejné vystúpenia, no zatiaľ nemáme dostatok repertoáru, usilovne však na ňom pracujeme a na budúci rok už budeme mať čo ponúknuť.

Rapsodéve

Peter & Lucia

0
Počet hlasov: 22

Rapsodéve

Peter & Lucia

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich tvorba žánrovo spadá prevažne do dream-popu, alternative/ electronic. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Pieseň Peter & Lucia vytvára predstavu apokalyptického sveta, v ktorom sa rúcajú všetky istoty a ideály. Sveta, v ktorom sa každý deň môže stať tým posledným. Protagonistka piesne reaguje na frustráciu zo situácie uzatvorením sa s jej najmilšou osobou do úkrytu a tak si volí svoj osud.

Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

0
Počet hlasov: 14

Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

Kapela Mizantrop vznikla koncom roka 2019 v Rajci s jasným cieľom - priniesť autorskú tvorbu so slovenskými textami na solidnom rockovom podklade - a s tým prišlo aj označenie "uštipačný rock". V piesňach sa vyskytujú pálčivé témy spracované s nemiernou dávkou sarkazmu okorenené subtílnymi narážkami. Od roku 2021 pôvodne trojčlennú zostavu zdobí speváčka Ema, s ktorou dostala muzika ešte hravejší nádych a vystupovanie na pódiách chytilo novú dynamiku. Ako debutový singel bola zvolená pieseň Kráľ nie je mŕtvy, ktorá textom aj kompozíciou trocha vystupuje spomedzi ostatných, priamočiarejších kúskov. Vznikla už začiatkom roka 2020, ale čím dlhšie existuje, tým viac dianie vo svete žiaľ potvrdzuje nadčasovosť jej odkazu.

Navel Fluff

Gréta a Uwe

0
Počet hlasov: 13

Navel Fluff

Gréta a Uwe

Názov sa ukázal pri vymýšľaní doslova z brucha. Navel fluff v preklade znamená chumáčik z pupku. Je to také súvláknie odchýlených vlákien, prenesené do melódií, rytmov, textov a zvukov. Tak nejako môže na niekoho niekedy táto hudba pôsobiť… Vychutnajte si tento nerestný disorientačný noir dada electrock.

Nicholas Wintzler

Ašrotmáš

0
Počet hlasov: 9

Nicholas Wintzler

Ašrotmáš

Volám sa Nicholas Wintzler a rád tvorím. Som rád, keď sa môžem cítiť ako na pieskovisku. Vytváram aj pokreslené papiere, aj pomaľované plátna, plodím bordel. Ašrotmáš vychádza z mojej fotografickej série s rovnakým názvom. Ašrotmáš žije vlastným životom a na všetko kašle. Začiatkom roku 2022 dostal na narodeniny túto pesničku, ktorú som mu vytvoril. Pesnička je z albumu, ktorý som nazval Sojuz Šrek Party. Tento názov do mňa vrazil na prechode pre chodcov. Sojuz Šrek Párty odkazuje na Ašrotmáš. Ašrotmáš odkazuje na čokoľvek, takže odkazuje aj na tento album. Nájdi zrkadlo, zapáľ sviečku, trikrát sa otoč a povedz Sojuz Šrek Párty.

Kub0

Aftersome ft. Hiræth

0
Počet hlasov: 7

Kub0

Aftersome ft. Hiræth

Moje meno je Kub0. Som producent elektronickej muziky z Bratislavy. Mám 19 a hudbu produkujem už 3 roky. Zameriavam sa hlavne na veľmi undergroundové žánre elektronickej hudby, ako sú napríklad wave - melancholický, ambientý trap alebo future garage, ktorý je veľmi podobný UK garagu. Hlavným prvkom mojej hudby je atmosféra, ktorú oživujem silnou basou a možno povediac trochu chaotickými bicími. Každá pesnička má za sebou konkrétnu emóciu. Väčšinou zameraná na poukázanie pokoja, trošku aj smútku, ale niektoré pesničky obsahujú pocit vášne a radosti. Veľkými inšpiráciami slovenskej elektronickej hudby sú pre mňa B-Complex, Jimmy Pé a Whithe s ktorým pracujem na zopár skladbách. Mojim cieľom je ukázať Slovensku a aj celému svetu žáner wave, ktorý podľa mňa otvára veľmi veľké dvere pre novú generáciu elektronickej hudby.

design by konkurencia