Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 91

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Bricks of Colors

Fly Far Away

0
Počet hlasov: 80

Bricks of Colors

Fly Far Away

História kapely Bricks of Colors sa začala písať v roku 2020, kedy sa pri muzicírovaní stretli zakladatelia súčasného zoskupenia, frontman Silvo a klávesák Mišo. až napokon padlo rozhodnutie vytvoriť vlastné autorské zoskupenie. Zvyšní členovia kapely sa našli pomerne rýchlo. Už v tom čase rozvíjali svoj talent bubenícky mág Marek a ostrieľaný gitarový harcovník Paľo, ktorí túto výzvu prijali. Kapela si v roku 2021 prešla zaujímavou rošádou na poste basgitaristu (z basgitaristu sa stal spevák - frontman kapely a jeho miesto po niekoľkomesačnom hľadaní nakoniec zastúpil rázovitý Igor). A tak sa spojilo 5 rôznorodých osobností, 5 elementov s osobitou hudobnou históriou a žánrovou rôznofarebnosťou, aby postupne, tehličku po tehličke, vytvorili dokonalú harmóniu ich rozmanitosti. Aj keď obdobie pandémie kapele skomplikovalo plnohodnotný autorský rozlet, od roku 2022 už všetci členovia s radosťou slobodne dýchajú a v súčasnosti pripravujú svoj vstup na hudobnú scénu...

Abnorman

Relax

0
Počet hlasov: 66

Abnorman

Relax

Som Abnorman - herec, muzikant a biletár vo Fuge :) Posielam song Relax, ktorý by som chcel posunúť cez Democnicu poslucháčom FM-ka. Snáď sa bude páčiť. Nástroje som nahral ja, so strihom a aranžom mi pomáhal Miro Simčuv, mix robil Miki Novácky z Polemic-u a master Kero z Dub Settlers HiFi. Tento song nebudem nejak extra popisovať, snáď len toľko, že sample trúbiek som si požičal od Dj-a Vadima. Tak si dajte relax a pustite si Relax.

Inými slovami

Komu uveríš

0
Počet hlasov: 41

Inými slovami

Komu uveríš

Inými slovami, Bratislavská kapela bez jediného člena priamo z Bratislavy, čiže inými slovami, cezpoľní bastardi, ktorí si radi myslia, že hrajú pop-rock ale hrajú multižáner. Ako štvorica, spevák Lukáš, gitarista Patrik, basák Mirec a bubeník Tomáš sa prvýkrát stretli koncom mája 2022 a odvtedy sa naplno oddávajú tvorbe vlastných skladieb v slovenčine s mladíckym duchom a zvukom.

Daniel Sárkány

Time To Live

0
Počet hlasov: 26

Daniel Sárkány

Time To Live

Daniel Sárkány prichádza do Demovnice s novinkou s názvom Time To live. Táto skladba je druhým singlom z rovnomenného albumu. Daniel prešiel dlhú hudobnícku cestu, od metalcorového screamovania sa dostáva až do popových vôd a pridáva aj rap. Klip k jeho najnovšej skladbe sa natáčal v garáži v Seredi a v rôznych častiach Bratislavy. “Počas natáčania v hlavnom meste som stál bez pohnutia a zastavil som čas. Ľudia sa na mňa pozerali, či je všetko v poriadku. Prečo iba stojím uprostred námestia? Zrazu si človek uvedomí ako sa všetci ponáhľajú. Ja si myslím, že je to dnešnou uponáhľanou dobou. Chceme toho veľa stihnúť a pritom nám podstata uniká”, hovorí Daniel o natáčaní v Bratislave. Klip upozorňuje na jednu z najzávažnejších okolností ,ktoré v živote riešime. Je ním nedostatok času.

Mátyás Csernák

Nie Ibolya

2
Počet hlasov: 21

Mátyás Csernák

Nie Ibolya

Nie Ibolya je inštrumentálna skladba sólo projektu Mátyása Csernáka, zakladateľa štúdia Grand Beats Production, ktoré sa venuje zvukovému dizajnu a komponovaniu interaktívnej hudby do videohier. Žánrovo skladba spadá do kategórie progressive math-rocku a experimental fusion rock-u. Zámerom kompozície bolo vytvorenie "ľahšie" stráviteľnej kombinácie atypických taktov (5/4, 7/4 a 7/8), ako aj prechodov medzi nimi tak, aby nefanúšikov math-rocku počúvanie skladby "nevyčerpávalo" a zároveň inšpirovalo aj tých náročnejších - s menším, či väčším úspechom. V skladbe nájdeme aj tzv. easter-eggs, ako sample z kazetových nahrávok z 90' rokov, na ktorých sám autor ako niekoľko-ročný recituje (alebo sa snaží recitovať) rôzne maďarské a slovenské detské riekanky. Z toho práve vznikol aj názov skladby: Nie Ibolya (Ibolya = fialka po maďarsky) - keď na začiatku autor odmieta spievať o fialkách po nápovedách a narážkach od svojej mamy. Autor momentálne hľadá ďalších hudobníkov a producentov na experimentálnu hudobnú tvorbu.

Rapsodéve

Peter & Lucia

0
Počet hlasov: 17

Rapsodéve

Peter & Lucia

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich tvorba žánrovo spadá prevažne do dream-popu, alternative/ electronic. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Pieseň Peter & Lucia vytvára predstavu apokalyptického sveta, v ktorom sa rúcajú všetky istoty a ideály. Sveta, v ktorom sa každý deň môže stať tým posledným. Protagonistka piesne reaguje na frustráciu zo situácie uzatvorením sa s jej najmilšou osobou do úkrytu a tak si volí svoj osud.

Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

0
Počet hlasov: 9

Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

Som grafický dizajnér a popri tom sa venujem tvorbe elektronickej hudby, synťáky ma fascinujú už od detstva (sladké 80. roky) a teda voľba žánru bola jasná. Tvorbe hudby sa venujem už zopár rokov, ale až v roku 2022 som sa rozhodol zhmotniť svoje nápady a vyjsť s nimi medzi ľudí. V rámci svojej tvorby, spolupracujem s viacerými spoluatorkami - textárkami a performerkami - napr. Paulínou Feriancovou a Radmilou Svensson - Slovenkou pôsobiacou vo Švédsku. Keďže sa venujem grafickému dizajnu, vizuálnej podpore svojich výtvorov venujem patričné úsilie - či už pri tvorbe artworkov k produkovaným skladbám, tak aj pri tvorbe videoklipov. Pri ich tvorbe spolupracujem s režisérom Braňom Vinczem. Do Demovnice ponúkam svoju slovensko-švédsku novinku - singel - Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson.

elia

My Life (..nothing more)

0
Počet hlasov: 9

elia

My Life (..nothing more)

Posielam svoju najnovšiu skladbu do Demovnice. Celkovo moja druhá vec, ktorá zožrala veľmi veľa času, ale nakoniec sa mi ju podarilo skompletizovať. Volám sa Elia Fiamin, mám 20 rokov a pochádzam z Liptovského Mikuláša. Okolo hudby sa obšmietam zopár rokov a snažím sa v nej postupne posúvať. Môj sólový projekt však vznikol cca rok aj dačo dozadu. Momentálne študujem muzikológiu na FiF UK v Bratislave a okrem vlastnej tvorby sa venujem DJ-ingu, v ktorom sa mi darí posúvať rýchlejšie ako pri mojej autorskej hudbe. V tejto skladbe som vychádzal z veľmi úzkeho základu, ktorý sa snažil postupne viac rozvinúť. Nie je to žiadny zázrak, ale myslím, že sa v tom dá aj niečo nájsť.

KJ Makak

What's The Deal

0
Počet hlasov: 1

KJ Makak

What's The Deal

J Makak je hudobník a producent, ktorý v "hudobnom priemysle" pôsobí už dlhšiu dobu. V hudbe ktorú počúva nemá žiadne štýlové obmedzenia a to sa odráža aj na jeho vlastnej tvorbe. Dôkazom je aj tento hip-hopový projektík v ktorom vznikli dve skladby. KJ Makak sa však nepovažuje za hip-hopového producenta, zatiaľ :-)

design by konkurencia