Ricken

Útek

4
Počet hlasov: 101

Ricken

Útek

Mám rád veľmi rôznorodú hudbu. Za tri kapely, ktoré ma asi najviac ovplyvnili, považujem Beatles, Black Sabbath a Elán. Vyštudoval som hru na klavíri, neskôr som sa naučil hrať na gitare a začal hrať v punk/metalovej kapele Retorik. Potom som chvíľu skúšal robiť elektronickú hudbu a neskôr prešiel na tvorbu beatov. Nakoniec som si povedal, že budem rapper, avšak to, že mám rád melódiu, rockovú a synth hudbu sa začalo veľmi rýchlo prejavovať a je z toho mix hip hopu, rocku a synthwave hudby.

Mišák Štramák

Vo vlaku

0
Počet hlasov: 75

Mišák Štramák

Vo vlaku

Dosť bolo hluku, alebo ako znie zaľúbenie sa do zvuku akustickej gitary… Aj takto by sa dalo opísať moje pôsobenie na scéne od roku 2003. Punkové korene nezapriem, ale tak isto ani lásku k akustickej gitare. Cesta k nej bol tŕnistá, ale o to viac si tú slobodnú jazdu teraz užívam. Výsledkom je EP “Neviem”, ktoré vyšlo v marci v roku 2022.

Matúš Polonec

Storm Inside

1
Počet hlasov: 59

Matúš Polonec

Storm Inside

Mám 28 rokov, pochádzam z Martina a aktuálne študujem na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Fakulta Výtvarných umení) magisterské štúdium, odbor: voľné výtvarné umenie. Popri tvorbe vizuálneho umenia a grafiky som sa začal venovať presahom do hudby, ktorej sa venujem 14 rokov. Moju tvorbu ťažko charakterizovať, ale ak by som to mal aspoň nejako uchopiť, tak v celku teda ide prevažne o progresívno-melancholicky namiešanú paletu temnejších tónov, ktoré sa nesú v znamení 90-tych rokov, podčiarknuté ustráchaným spevom na druhú. Moja skladba „Storm Inside“ je akousi pilotnou autorskou výpoveďou, ktorá verne odzrkadľuje myšlienky a pocity melanchólie, úzkosti, paranoje, strachu, či až miestneho pochybovania o sebe samom.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 53

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Potočná Liga

Ja

0
Počet hlasov: 50

Potočná Liga

Ja

Kapela Potočná Liga pochádza z Novej Bane. Má štyroch členov. Števo Gajdoš - gitara, spev, Marek Svetík - basová gitara, Richard Wágner - gitara, Tomáš Wágner - bicie. Zrod sa datuje približne na rok 2018. Chlapci putovali a bavili sa v rôznych iných projektoch, až jedného dňa si povedali prečo nie. Koncertujú po kluboch, ale v kalendári sa nájde určite voľné miesto. Muzika ich zabáva a drží v kondícii. Nemajú prehnané ideály, ale aj keď sú amatéri berú ju dosť vážne. Tešia sa z účinkovania v Demovnici a ostatným kapelám a interpretom prajú veľa lásky a hudobných úspechov.

Gabriel Mikó

The phrygian goddes

1
Počet hlasov: 28

Gabriel Mikó

The phrygian goddes

Volám sa Gabriel Mikó. Venujem sa tvorbe elektronickej hudby. Páčia sa mi najmä orientálne melódie aj nástroje, tiež rôzne organické beaty, čo sa snažím zakomponovať do svojej tvorby. Týmto vám chcem predstaviť svoju ďalšiu skladbu.

MelodyNoise

UV

0
Počet hlasov: 23

MelodyNoise

UV

Sme partneri v hudbe, ale aj v živote, v zložení: Bekky a Faithboi. Robíme alternatívny rap. Spoločnú tvorbu sme začali písať v roku 2020, a bavilo nás to natoľko, že dnes máme hotový debutový album s názvom UV, a toto je rovnomenný singel z neho. Album je v už v tomto čase dostupný na všetkých streamovacich platformách.

Daniel Sárkány

Time To Live

0
Počet hlasov: 14

Daniel Sárkány

Time To Live

Daniel Sárkány prichádza do Demovnice s novinkou s názvom Time To live. Táto skladba je druhým singlom z rovnomenného albumu. Daniel prešiel dlhú hudobnícku cestu, od metalcorového screamovania sa dostáva až do popových vôd a pridáva aj rap. Klip k jeho najnovšej skladbe sa natáčal v garáži v Seredi a v rôznych častiach Bratislavy. “Počas natáčania v hlavnom meste som stál bez pohnutia a zastavil som čas. Ľudia sa na mňa pozerali, či je všetko v poriadku. Prečo iba stojím uprostred námestia? Zrazu si človek uvedomí ako sa všetci ponáhľajú. Ja si myslím, že je to dnešnou uponáhľanou dobou. Chceme toho veľa stihnúť a pritom nám podstata uniká”, hovorí Daniel o natáčaní v Bratislave. Klip upozorňuje na jednu z najzávažnejších okolností ,ktoré v živote riešime. Je ním nedostatok času.

Born & Shishco & Deaftra

Can We Go Back

0
Počet hlasov: 13

Born & Shishco & Deaftra

Can We Go Back

Chceli by sme sa opäť zapojiť do hlasovania. Tentokrát posielame trek s Deaftrom, ktorý nás ohúril svojim zvukom práve v Demovnici. Takže projekt dvoch a jedného Demovničana. Born & Shishco (Roman a Kamil) - živé husle, gitary, perkusie a svojský melodický drum and bass, a Deaftra (Jakub) - producent našľahaného midtempa so zvukom, za ktorý by sa nehanbili ani tí najlepší. Skladba je o ľuďoch prítomného okamihu, ktorí napriek svojmu mysleniu, vedia spomínať na bývalé krásno.

The Nosebleeds

Skunk Frank

0
Počet hlasov: 3

The Nosebleeds

Skunk Frank

Voláme sa The Nosebleeds a sme kapela pozostávajúca z troch študentov z Trnavy. Hráme spolu od konca septembra 2022 a vo svojej tvorbe kombinujeme prvky z hudobných žánrov ako indie rock, garage rock, post-punk a blues. Inšpirujú nás skupiny ako The White Stripes, The Black Keys, Arctic Monkeys a veľké množstvo iných umelcov. Vďaka lokálnej hudobnej súťaži sme dostali príležitosť nahrať náš prvý singel v štúdiu Nefkus Media House. Singel má názov “Skunk Frank” a chceli by sme sa s týmto singlom zúčastniť vo vašom projekte Demovnica.

design by konkurencia